Platební terminály do autobusů DPP mají skluz, možností jsou jízdenky za příplatek u řidiče

Zatímco ve všech pražských tramvajích si už téměř rok můžete bezhotovostně koupit jízdenku, a to bez přirážky, při cestování v autobusech mají cestující smůlu. Jízdenkové automaty jsou jen na pár zastávkách, a tak cestujícímu bez jízdenky nezbývá než nákup s přirážkou u řidiče.

Další možností je koupě SMS jízdenky, ale tato možnost je nedostupná pro řadu cestujících, kteří mají firemní tarif a zaměstnavatel jim blokuje nákupy přes sms.

„Bezhotovostní platby jsou budoucností, a to i v dopravě. Pražané a návštěvníci Prahy teď konečně budou mít stejné možnosti jako v ostatních moderních metropolích,“ řekl před rokem primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti). Tehdejší tiskovou zprávu v dubnu 2019 doplnil generální ředitel Dopravního podniku hl. m. Prahy Petr Witowski: „Na letošek (pozn. red.: rok 2019) připravujeme výběrové řízení na bezkontaktní terminály v autobusech. Během příštího roku (pozn. red.: 2020) by tak bezkontaktní nákup jízdenek kartou měl být k dispozici ve všech prostředcích MHD.“

STREAM: záznam z tiskové konference vlády z neděle 23:00h

Jenže nestalo se. Výběrové řízení dosud nebylo vyhlášeno, jak potvrdil dopravnímu magazínu MHD86.cz Daniel Šabík, vedoucí odboru komunikace v dopravním podniku.

„Veřejnou zakázku na nákup bezkontaktních terminálů do autobusů momentálně připravujeme. Nejdříve ale chceme provést předběžné tržní konzultace, které plánujeme vyhlásit v nejbližších týdnech. Pak bude následovat vypsání samotné veřejné zakázky, předpokládáme, že by to mohlo být v dubnu, nejpozději v květnu podle výsledků předběžných tržních konzultací. Instalace bezkontaktních terminálů do všech autobusů DPP pak bude záležet na podmínkách zadávací dokumentace připravovaného tendru a jeho průběhu. V případě standardního průběhu tendru očekáváme zahájení instalace bezkontaktních terminálů do autobusů na sklonku letošního roku,“ sdělil Daniel Šabík (DPP).

Lidé z Břevnova se bojí o osud fotbalového hřiště

Přesto není nic ztraceno. Držme palce, aby se skluz povedlo dopravnímu podniku dohnat a mohl být dodržen slib, že v roce 2020 budou všechny autobusy vybaveny terminály k nákupu jízdenek.

Tento článek pochází z webu MHD86.cz.
Dnes, 16:45
Projekt administrativního komplexu Masaryk Centre 1 získal územní rozhodnutí od stavebního úřadu Prahy 1. Obří...
Dnes, 10:55
Od dnešního dne budou moci lidé navštívit pacienty v pražských nemocnicích Na Homolce a Na...
Dnes, 08:57
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
Dnes, 08:57
Těžko říct jestli lidi víc lákalo navštívit Pražský hrad bez osobní prohlídky, nebo zadarmo. Každopádně...
Včera, 14:02
V červnu budou mít příslušníci Integrovaného záchranného systému a pracovníci ve zdravotnictví vstup do pražské...
30.5.2020
Dva případy nákazy koronavirem potvrdili lékaři v alzheimer centru v pražských Malešicích. Nemoc covid-19 se...
29.5.2020
Návštěvníci historických objektů či výstav na Pražském hradu nemusí od dneška do pondělí platit vstupné....
29.5.2020
Harmonogram stavby trojské lávky koronavirová krize nenarušila. Stavebníci už dokončili pilíře a pracují na mostních...
28.5.2020
Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) otevřela nové výjezdové středisko v Praze Michli. Středisko...
28.5.2020
Týden starý incident mezi pražským primátorem Zdeňkem Hřibem a předsedkyní zastupitelského klubu ODS Alexandrou Udženijou...
28.5.2020
Život v Česku se pomalu vrací do běžných kolejí. Otevřena je většina obchodů, lidé mohou...
Reklama