„Plyšákové“ derby jasně ovládla Slavia na hřišti i mimo něj. Na charitu navíc půjde téměř 200 tisíc korun

294. derby pražských „S“ bylo jako již tradičně velmi vyhrocené. Kromě dvou červených karet a menších strkanic byl k vidění i gól z „půlky“. Do celé události navíc vneslo vedení Slavie charitativní podtext.

Sparťané byli na debry hodně natěšení. Rozjetému ale zároveň možná i trochu unavenému soupeři chtěli na domácím stadionu pořádně přitopit pod kotlem a dvojnásob pak bývalým hráčům v čele s novým úhlavním nepřítelem Stanciuem.

Z fanouškovských řad dokonce vznikla neoficiální iniciativa „Krysa pro krysu“. V jejím rámci měli příznvci Sparty naházet před utkáním na hřiště plyšáky krys symbolicky právě pro rumunského fotbalistu. Vedení Slavie se ale rozhodlo tuto veskrze nenávistnou akci proměnit v něco mnohem užitečnějšího.

Rozhodlo se totiž, že za každého plyšáka na trávníku daruje 100 korun na dobrou věc, konkrétně na transplantační jednotku léčby leukemie dětí FN Motol. V nové akci „Plyšáci do Motola“ vyzývalo za podpory celebrit nebo bývalých fotbalových hráčů i své fanoušky, aby přinesli na Letnou plyšovou hračku nebo sami finančně přispěli. Příznivcům Sparty tak tímto povedeným tahem sešívaní lidově řečeno vypálili rybník.

Kladno zapisuje první bod v sezoně! Zápas s Vítkovicemi dotáhlo v dramatickém závěru do prodloužení

To se nakonec povedlo i svěřencům kouče Trpišovského v samotném utkání. I přesto, že se na hřišti objevila téměř stejná sestava jako v utkání Ligy mistrů proti Interu, se v bojové a vyhrocené atmosféře na hráčích neprojevily téměř žádné známky únavy. Dlouhodobě se trápící Sparta sice byla v některých pasážích více než vyrovnaným soupeřem, ale na rozjetou Slavii nestačila.

Už v 19. minutě rozjásal hostující fanoušky, kteří na stadion dorazili po poklidném pochodu Prahou, díky proměněné penaltě Souček. Hříšníkem z řad Sparty byl Frýdek, jenž v souboji ve vápně vůbec netrefil míč a tvrdě nakopl soupeře.

Stav 0:1 vydržel až do 55. minuty, kdy si dal kuriózní vlastní branku Sáček. Gól z „půlky“ nyní baví fotbalové fanoušky po celém internetu.

Situaci pro Slavii sice zkomplikoval o deset minut později Hušbauer, když za nebezpečný zákrok vysokou nohou na Tetteha viděl druhou žlutou kartu, avšak Spartě se nepodařilo přesilovou hru využít a samotný Tetteh se v 82. minutě poroučel také poroučel předčasně do šaten po střetu s Hovorkou.

Skóre na konečných 0:3 uzavřel v 90. minutě pěkným lobem Masopust. V tu dobu už fanoušci Sparty, kteří navíc zápas několikrát přerušili dýmem nebo pohazováním věcí na trávník, mohutně opouštěli stadion. Slavii se prostě 294. derby povedlo se vší parádou, a navíc na konto nadace Donor poslala úžasných a symbolických 189 200 korun.

Martin Hašek: Nerad řvu na své hráče, ale tentokrát jsem cítil, že s nimi musím zatřást

Dnes, 19:00
Dobřichovický sochař a restaurátor Petr Váňa má důvod k radosti. Pražské zastupitelstvo totiž schválilo revokaci...
Dnes, 17:01
Účastníci hackathonu budou v úterý 10. března pomocí umělé inteligence vyvíjet řešení, která by mohla...
Dnes, 13:33
Led je dokonalý sochařský materiál. Přijďte se o víkendu pokochat průsvitnou nádherou, než roztaje.
Dnes, 10:22
Mezi Pražany se objevují stížnosti na autobusy, které vypravuje v Praze dopravní podnik na noční...
Dnes, 09:07
Krajští kriminalisté zadrželi na třech místech v republice – ve Středočeském, Ústeckém kraji a v...
Dnes, 08:34
Hlavní město Praha zahájilo koncem roku 2019 další etapu rekonstrukce Letenských sadů, od ulice Milady...
Včera, 18:01
Centrální komise ministerstva dopravy schválila studii proveditelnosti prověřující novou trasu mezi Prahou a Berounem s...
Včera, 13:51
Pro svoji neschopnost skončil v čele Prahy 1 Pavel Čižinský. Úřad jím byl během jednoho...
Včera, 12:01
Letos poprvé Národní zemědělské muzeum ve spolupráci s Galerií Scarabeus propojí v sobotu dvě tradiční...
22.1.2020
Nová odbavovací hala a přemístění jedné z pojezdových tratí. To jsou projekty za 754 milionů...
Reklama