15℃
Dnes je 19. říjen , svátek má Michaela

„Plyšákové“ derby jasně ovládla Slavia na hřišti i mimo něj. Na charitu navíc půjde téměř 200 tisíc korun

294. derby pražských „S“ bylo jako již tradičně velmi vyhrocené. Kromě dvou červených karet a menších strkanic byl k vidění i gól z „půlky“. Do celé události navíc vneslo vedení Slavie charitativní podtext.

Reklama

Sparťané byli na debry hodně natěšení. Rozjetému ale zároveň možná i trochu unavenému soupeři chtěli na domácím stadionu pořádně přitopit pod kotlem a dvojnásob pak bývalým hráčům v čele s novým úhlavním nepřítelem Stanciuem.

Z fanouškovských řad dokonce vznikla neoficiální iniciativa „Krysa pro krysu“. V jejím rámci měli příznvci Sparty naházet před utkáním na hřiště plyšáky krys symbolicky právě pro rumunského fotbalistu. Vedení Slavie se ale rozhodlo tuto veskrze nenávistnou akci proměnit v něco mnohem užitečnějšího.

Rozhodlo se totiž, že za každého plyšáka na trávníku daruje 100 korun na dobrou věc, konkrétně na transplantační jednotku léčby leukemie dětí FN Motol. V nové akci „Plyšáci do Motola“ vyzývalo za podpory celebrit nebo bývalých fotbalových hráčů i své fanoušky, aby přinesli na Letnou plyšovou hračku nebo sami finančně přispěli. Příznivcům Sparty tak tímto povedeným tahem sešívaní lidově řečeno vypálili rybník.

Kladno zapisuje první bod v sezoně! Zápas s Vítkovicemi dotáhlo v dramatickém závěru do prodloužení

To se nakonec povedlo i svěřencům kouče Trpišovského v samotném utkání. I přesto, že se na hřišti objevila téměř stejná sestava jako v utkání Ligy mistrů proti Interu, se v bojové a vyhrocené atmosféře na hráčích neprojevily téměř žádné známky únavy. Dlouhodobě se trápící Sparta sice byla v některých pasážích více než vyrovnaným soupeřem, ale na rozjetou Slavii nestačila.

Už v 19. minutě rozjásal hostující fanoušky, kteří na stadion dorazili po poklidném pochodu Prahou, díky proměněné penaltě Souček. Hříšníkem z řad Sparty byl Frýdek, jenž v souboji ve vápně vůbec netrefil míč a tvrdě nakopl soupeře.

Stav 0:1 vydržel až do 55. minuty, kdy si dal kuriózní vlastní branku Sáček. Gól z „půlky“ nyní baví fotbalové fanoušky po celém internetu.

Situaci pro Slavii sice zkomplikoval o deset minut později Hušbauer, když za nebezpečný zákrok vysokou nohou na Tetteha viděl druhou žlutou kartu, avšak Spartě se nepodařilo přesilovou hru využít a samotný Tetteh se v 82. minutě poroučel také poroučel předčasně do šaten po střetu s Hovorkou.

Skóre na konečných 0:3 uzavřel v 90. minutě pěkným lobem Masopust. V tu dobu už fanoušci Sparty, kteří navíc zápas několikrát přerušili dýmem nebo pohazováním věcí na trávník, mohutně opouštěli stadion. Slavii se prostě 294. derby povedlo se vší parádou, a navíc na konto nadace Donor poslala úžasných a symbolických 189 200 korun.

Martin Hašek: Nerad řvu na své hráče, ale tentokrát jsem cítil, že s nimi musím zatřást

Před 3 hodinami
Již devátého ročníku Polívkové smrště se dočká pěší zóna Anděl – od pondělka 21. do...
Dnes, 14:51
Veřejnosti se otevřela nová galerie současného českého umění - PragArtswork Gallery. Na adrese Vinohradská 39...
Dnes, 12:11
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
Dnes, 12:11
Divadlo Na Jezerce získalo záruku dlouhodobého fungování v prostorách, které mu pronajímá Praha 4.
Dnes, 10:44
Nejen zvířata se chystají na zimní období. Se začínajícími mrazíky se musí na chladnou část...
Dnes, 09:11
Bývalá vozovna poblíž Klamovky se stane novou tržnicí a prostor ohraničený souběhem ulic Plzeňské a...
Včera, 18:33
Tradiční Rio Botičo je po roce opět tady a desítky nadšených vodáků už stříhají metr,...
Včera, 15:28
Jediný pražský farmářský trh zaměřený výhradně na biopotraviny bude v sobotu na Letné!
Včera, 15:09
Radnice Prahy 5 získá prostor pro nové komunitní centrum na smíchovské vltavské náplavce na Hořejším...
Včera, 10:44
Výstavba moderního domu pro seniory a lidi s Alzheimerovou chorobou s kapacitou 100 lůžek by...
Včera, 07:08
Třetí pražská městská část vydala publikaci o dějinách Žižkova, (Královských) Vinohradů a Jarova od dob...
Reklama