„Plyšákové“ derby jasně ovládla Slavia na hřišti i mimo něj. Na charitu navíc půjde téměř 200 tisíc korun

294. derby pražských „S“ bylo jako již tradičně velmi vyhrocené. Kromě dvou červených karet a menších strkanic byl k vidění i gól z „půlky“. Do celé události navíc vneslo vedení Slavie charitativní podtext.

Sparťané byli na debry hodně natěšení. Rozjetému ale zároveň možná i trochu unavenému soupeři chtěli na domácím stadionu pořádně přitopit pod kotlem a dvojnásob pak bývalým hráčům v čele s novým úhlavním nepřítelem Stanciuem.

Z fanouškovských řad dokonce vznikla neoficiální iniciativa „Krysa pro krysu“. V jejím rámci měli příznvci Sparty naházet před utkáním na hřiště plyšáky krys symbolicky právě pro rumunského fotbalistu. Vedení Slavie se ale rozhodlo tuto veskrze nenávistnou akci proměnit v něco mnohem užitečnějšího.

Rozhodlo se totiž, že za každého plyšáka na trávníku daruje 100 korun na dobrou věc, konkrétně na transplantační jednotku léčby leukemie dětí FN Motol. V nové akci „Plyšáci do Motola“ vyzývalo za podpory celebrit nebo bývalých fotbalových hráčů i své fanoušky, aby přinesli na Letnou plyšovou hračku nebo sami finančně přispěli. Příznivcům Sparty tak tímto povedeným tahem sešívaní lidově řečeno vypálili rybník.

Kladno zapisuje první bod v sezoně! Zápas s Vítkovicemi dotáhlo v dramatickém závěru do prodloužení

To se nakonec povedlo i svěřencům kouče Trpišovského v samotném utkání. I přesto, že se na hřišti objevila téměř stejná sestava jako v utkání Ligy mistrů proti Interu, se v bojové a vyhrocené atmosféře na hráčích neprojevily téměř žádné známky únavy. Dlouhodobě se trápící Sparta sice byla v některých pasážích více než vyrovnaným soupeřem, ale na rozjetou Slavii nestačila.

Už v 19. minutě rozjásal hostující fanoušky, kteří na stadion dorazili po poklidném pochodu Prahou, díky proměněné penaltě Souček. Hříšníkem z řad Sparty byl Frýdek, jenž v souboji ve vápně vůbec netrefil míč a tvrdě nakopl soupeře.

Stav 0:1 vydržel až do 55. minuty, kdy si dal kuriózní vlastní branku Sáček. Gól z „půlky“ nyní baví fotbalové fanoušky po celém internetu.

Situaci pro Slavii sice zkomplikoval o deset minut později Hušbauer, když za nebezpečný zákrok vysokou nohou na Tetteha viděl druhou žlutou kartu, avšak Spartě se nepodařilo přesilovou hru využít a samotný Tetteh se v 82. minutě poroučel také poroučel předčasně do šaten po střetu s Hovorkou.

Skóre na konečných 0:3 uzavřel v 90. minutě pěkným lobem Masopust. V tu dobu už fanoušci Sparty, kteří navíc zápas několikrát přerušili dýmem nebo pohazováním věcí na trávník, mohutně opouštěli stadion. Slavii se prostě 294. derby povedlo se vší parádou, a navíc na konto nadace Donor poslala úžasných a symbolických 189 200 korun.

Martin Hašek: Nerad řvu na své hráče, ale tentokrát jsem cítil, že s nimi musím zatřást

Dnes, 18:20
„Řada lidí možná toto místo objevila teprve letos na jaře, když se zazelenala velká travnatá...
Dnes, 11:40
Rada Prahy schválila záměr odkoupit pozemky, na kterých stojí část areálu tenisových kurtů na Letné,...
Dnes, 10:30
Symbol vzdoru, i tak by se dala nazvat jedna z nejnavštěvovanějších pražských památek Petřínská rozhledna....
Včera, 18:57
Zastupitelé hl. m. Prahy na čtvrtečním zasedání schválili rozšíření spolupráce na projektu Kampus Hybernská formou...
Včera, 17:45
Archeologická sonda na hřbitově v Ďáblicích by v létě měla zjistit, kde byly uloženy ostatky...
Včera, 08:04
Původně provizorní nádraží sloužilo cestujícím od 7. července 1947 a přečkalo veliký rozvoj autobusové dopravy...
3.7.2020
Provoz na trati č. 120 z pražského Hlavního nádraží přes Bubny, Dejvice, Veleslavín, Ruzyni a...
3.7.2020
Kino na Pohořelci se chce svým letošním programem vyhnout prosté rekapitulaci nejlepších snímků daného roku.
3.7.2020
Od soboty 4. července do neděle 12. července 2020 bude z důvodu opravy trati obousměrně...
3.7.2020
Od jara 2020 probíhá rekonstrukce MUK 16 Slivenec na dálnici D0 (silniční okruh kolem Prahy)...
Reklama