„Plyšákové“ derby jasně ovládla Slavia na hřišti i mimo něj. Na charitu navíc půjde téměř 200 tisíc korun

294. derby pražských „S“ bylo jako již tradičně velmi vyhrocené. Kromě dvou červených karet a menších strkanic byl k vidění i gól z „půlky“. Do celé události navíc vneslo vedení Slavie charitativní podtext.

Sparťané byli na debry hodně natěšení. Rozjetému ale zároveň možná i trochu unavenému soupeři chtěli na domácím stadionu pořádně přitopit pod kotlem a dvojnásob pak bývalým hráčům v čele s novým úhlavním nepřítelem Stanciuem.

Z fanouškovských řad dokonce vznikla neoficiální iniciativa „Krysa pro krysu“. V jejím rámci měli příznvci Sparty naházet před utkáním na hřiště plyšáky krys symbolicky právě pro rumunského fotbalistu. Vedení Slavie se ale rozhodlo tuto veskrze nenávistnou akci proměnit v něco mnohem užitečnějšího.

Rozhodlo se totiž, že za každého plyšáka na trávníku daruje 100 korun na dobrou věc, konkrétně na transplantační jednotku léčby leukemie dětí FN Motol. V nové akci „Plyšáci do Motola“ vyzývalo za podpory celebrit nebo bývalých fotbalových hráčů i své fanoušky, aby přinesli na Letnou plyšovou hračku nebo sami finančně přispěli. Příznivcům Sparty tak tímto povedeným tahem sešívaní lidově řečeno vypálili rybník.

Kladno zapisuje první bod v sezoně! Zápas s Vítkovicemi dotáhlo v dramatickém závěru do prodloužení

To se nakonec povedlo i svěřencům kouče Trpišovského v samotném utkání. I přesto, že se na hřišti objevila téměř stejná sestava jako v utkání Ligy mistrů proti Interu, se v bojové a vyhrocené atmosféře na hráčích neprojevily téměř žádné známky únavy. Dlouhodobě se trápící Sparta sice byla v některých pasážích více než vyrovnaným soupeřem, ale na rozjetou Slavii nestačila.

Už v 19. minutě rozjásal hostující fanoušky, kteří na stadion dorazili po poklidném pochodu Prahou, díky proměněné penaltě Souček. Hříšníkem z řad Sparty byl Frýdek, jenž v souboji ve vápně vůbec netrefil míč a tvrdě nakopl soupeře.

Stav 0:1 vydržel až do 55. minuty, kdy si dal kuriózní vlastní branku Sáček. Gól z „půlky“ nyní baví fotbalové fanoušky po celém internetu.

Situaci pro Slavii sice zkomplikoval o deset minut později Hušbauer, když za nebezpečný zákrok vysokou nohou na Tetteha viděl druhou žlutou kartu, avšak Spartě se nepodařilo přesilovou hru využít a samotný Tetteh se v 82. minutě poroučel také poroučel předčasně do šaten po střetu s Hovorkou.

Skóre na konečných 0:3 uzavřel v 90. minutě pěkným lobem Masopust. V tu dobu už fanoušci Sparty, kteří navíc zápas několikrát přerušili dýmem nebo pohazováním věcí na trávník, mohutně opouštěli stadion. Slavii se prostě 294. derby povedlo se vší parádou, a navíc na konto nadace Donor poslala úžasných a symbolických 189 200 korun.

Martin Hašek: Nerad řvu na své hráče, ale tentokrát jsem cítil, že s nimi musím zatřást

Včera, 18:20
Pražský magistrát letos kvůli opatřením proti šíření koronaviru neuspořádá slavnostní rozsvěcení vánočního stromu na Staroměstském...
Včera, 17:40
Magistrát letos přestěhoval z domova ve Svojšicích zpět do Prahy do městských bytů 15 klientů...
Včera, 17:00
Komerční článek
Za aktivitu v aplikaci získáváte WCR body, které je následně možné zpeněžit, nakoupit za ně v...
Včera, 17:00
Pražský magistrát rozdělí v příštím roce v programu projektů týkajících životního prostředí 40 milionů korun,...
Včera, 15:00
Téměř 5000 takzvaných stravenek zatím zakoupili lidé s cílem podpořit zvířata v pražské zoologické zahradě....
Včera, 13:40
V listopadu pražské trasy metra B a C oslavily hned několik výročí. Tím největším bude...
Včera, 13:00
Židovští uprchlíci a loď Patria. Je tomu 80 let, co se tato loď potopila v...
Včera, 12:20
V Praze se rozrůstá populace bobra evropského. Podle odhadů vědců nyní žije v hlavním městě...
Včera, 11:00
Jedno z nejtajemnějších míst Prahy 8 leží nedaleko proslulé bohnické psychiatrické léčebny. I když to...
Včera, 09:40
Na Jarově v Praze 3 otevřela radnice upravený park v ulici U Kněžské louky. Na...
Včera, 08:59
Že si 15letý školák zapálí marihuanu? Možná právě učinil první krok do drogového pekla. Marihuana...
Reklama