Plyšové hračky pro Babiše. Lidé je donesli na vyjádření nesouhlasu s odmítnutím syrských sirotků

Několik desítek plyšových hraček přinesli lidé před Strakovu akademii, kde je sídlo české vlády. Donesli je na narychlo a spontánně svolanou akci – coby nesouhlas se stanoviskem premiéra Andreje Babiše (ANO) přijmout padesátku sirotků ze Sýrie. V úterý byly hračky předány do podatelny Úřadu vlády ČR.

„Proč bychom je přijímali? Máme sirotky i u nás, které musíme připravit na vstup do života.“ Tak reagoval Babiš na iniciativu europoslankyně Michaely Šojdrové (KDU-ČSL) a návrh některých senátorů, podpořený Wintonovými dětmi, aby Česká republika přijala padesát syrských sirotků.

Na Hlavním nádraží, odkud odjížděly Wintonovy děti

„Ti přežívají ničivou válku ve své zemi v humanitárních a uprchlických táborech, kde je nedostatek jídla, hygieny, příležitostí ke vzdělání a lidé zde proto vyrůstají v nedůstojných životních podmínkách,“ uvádějí organizátoři další akce, kde bude se stanoviskem premiéra vysloven nesouhlas.

Výroba sýrů Savencia skončí nejen v Sedlčanech, ale i v Polsku. Co bude s areálem dál?

Nese název „Přijměme syrské děti: Proti politice cynismu“. Uskuteční se ve čtvrtek 20. září od 17 hodin před Hlavním nádražím, odkud odjížděly v roce 1939 Wintonovy děti a kde také během uprchlické krize fungovala Iniciativa Hlavák pomáhající lidem na útěku. „Společně uctíme minutou ticha oběti války v Sýrii a dáme prostor také projevům,“ říkají organizátoři.

Zářijový vlak Nicholase Wintona nikdy neodjel. Smutný osud 250 židovských dětí

„Nepřistoupíme na cynickou politiku…“

„Po odmítnutí jakékoliv pomoci válečným a klimatickým uprchlíkům, po otočení se zády ke kvótám a solidárnější Evropské unii, po ignorování prosby italského premiéra, který chtěl mezi státy EU rozdělit 450 lidí zachráněných na rybářské lodi, dosáhla česká politika dalšího hlubokého dna. Kvůli soutěži o hlasy voličů se Babiš, ale nejen on, vzdaluje míle daleko od humanistických hodnot, na kterých, snad ještě stále, je postavena současná společnost,“ uvádějí dále.

„My ale nepřistoupíme na tuto cynickou politiku, jakou kolem sebe šíří současná vláda. Nesouhlasíme s argumenty, které popírají možnost soužití různých náboženských a kulturních skupin. Nesouhlasíme s Babišem, který podobnými výroky rozdmýchává ve společnosti nenávist. A proč vlastně? Aby měl díky takto získané popularitě větší moc ve vládě a upevňoval tak svůj podnikatelský monopol? “ dodávají.

FOTO: Kytičky – syrští sirotci

Kytičky – syrští sirotci - Plyšové hračky 2 – foto ACKytičky – syrští sirotci - Plyšové hračky 5 – foto ACKytičky – syrští sirotci - Plyšové hračky 3 – foto ACKytičky – syrští sirotci - Plyšové hračky 4 – foto ACKytičky – syrští sirotci - IMG_20180917_174604
Dnes, 18:44
Moderní pěší zóna, kde se budou lidé procházet po tzv. česaném betonu, japonské stromy sephory,...
Dnes, 18:02
Obyvatelé a návštěvníci Prahy se mohou v Podskalí svézt na replice historického šífu. Jedná se...
Dnes, 16:24
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
Režisérka Eva Toulová
Dnes, 16:24
Stela Nebeská je šestatřicetiletá žena, neúspěšná herečka, které se rozpadá manželství, má před rozvodem, přičemž...
Dnes, 14:58
Praha je velmi bohatá na výskyt různých druhů ptáků, z nichž řada dokonce patří mezi...
Dnes, 07:37
Ve Valdštejnské zahradě v Praze začala výstava, která připomene 130 let do narození spisovatele a...
Včera, 18:46
Vlastně nemají volno, je léto, písničkáři jsou na festivalech, obrážejí hrady a zámky a jiné...
10.8.2020
Neznámý vandal poničil v noci z neděle na pondělí výstavu připomínající justiční vraždu Milady Horákové...
8.8.2020
Novorenesanční restaurace Bohemia, původně Petzoldův plzeňský restaurant z roku 1891, která léta chátrala, se rekonstruuje....
7.8.2020
Uvidíte nejmodernější a největší technickou knihovnu v České republice. Prohlídky se konají od poloviny července...
Zdeněk Hořánek
6.8.2020
Společnost SNEO, kterou vlastní městská část a která má na starost správu městského majetku, má...
Reklama