Po 47 letech se uskutečnila premiéra trezorového filmu Jiřího Brdečky! Ústřední postavou Románu o růži je zpěvačka Zdenka Lorencová

Premiéra projekce trezorového hudebního filmu režiséra Jiřího Brdečky „Román o růži“ z roku 1973 se nedávno uskutečnila v Kulturním centru Zahrada na Praze 4. Film svými písničkami uvedla legendární zpěvačka Zdenka Lorencová, která je ústřední postavou v Románu o růži šípkové, kde zpívá devět písniček ze svého prvního alba „Lorencová (Panton)“.

Publikum odměnilo dlouhotrvajícím potleskem jak premiéru filmu, tak předcházející vystoupení. Celý program nesl název „Román o růži šípkové“. Zdenka Lorencová dodnes neví, proč vlastně televize film doposud neodvysílala. Než byl v premiéře promítán, zazpívala své autorské písně Absolutno, Cinky linky nebo Kokoul, ze záznamu zazněl hit Proč žiješ rád, zařadila i francouzské písně včetně slavné Non je ne regrette z repertoáru Edith Piaf.

FOTO: Zdenka Lorencová

Zdenka Lorencová - Zdenka Lorencova 3 – Pavel Hrdlička – archiv Zdenky LorencovéZdenka Lorencová - Zdenka Lorencova 2 – Pavel Hrdlička – archiv Zdenky LorencovéZdenka Lorencová - Zdenka Lorencova 4 – Pavel Hrdlička – archiv Zdenky LorencovéZdenka Lorencová - Zdenka Lorencova – archiv Zdenky LorencovéZdenka Lorencová - Zdenka Lorencova 5 – archiv Zdenky Lorencové
Další fotky
Zdenka Lorencová - Zdenka Lorencova mlada – archiv Zdenky Lorencové

Ničeho nelituji

„Ničeho nelituji,“ uvedla slavnou francouzskou píseň Zdenka Lorencová, která má v československém popu prvenství v tom, že si k písničkám jako první popová zpěvačka skládala hudbu, psala texty a doprovázela sama sebe na kytaru. „Nemohla jsem sehnat zpěvníček Suchého a Šlitra, tak jsem si začala skládat sama,“ uvedla v rozhovoru, který s ní Náš REGION přinesl loni v srpnu.

Nemohla jsem sehnat zpěvníček Suchého a Šlitra, tak jsem si začala skládat sama

Sluníčko s Jiřím Suchým

Hostem programu, který předcházel promítání Brdečkova filmu, byl herec Petr Nárožný, který spolu se Zdenkou Lorencovou zavzpomínal kupříkladu na divadlo Semafor, které v loňském roce oslavilo šedesátiny. Mimochodem, v loni uvedeném dokumentu režisérky Olgy Sommerové „Jiří Suchý – Lehce s životem se prát“ je i sekvence z filmu Konkurs (1964), kde mladičká Zdenka Lorencová zpívala Sluníčko a Jiří Suchý se přidal.

Dnes, 13:12
Ani jsme se nenadáli a čtvrtina prázdnin je pomalu pryč. Chtělo by to nějaký plnohodnotný...
Dnes, 12:29
V návaznosti na celkovou rekonstrukci bývalého rybníka ve Stromovce se uskutečnila také oprava prostoru před...
Včera, 08:58
Přívoz je v provozu je každý den od 10 do 22 hodin. O sobotách, v...
Včera, 07:39
Letní slavnosti staré hudby nedomyslitelně patří k prázdninové Praze. Do třetího desetiletí své existence vstupují...
12.7.2020
S rekonstrukcí bývalého rybníka ve Stromovce byl také opraven prostor před Šlechtovou restaurací, tedy parter...
12.7.2020
Tryskovice a Krteň. Dvě obce, které se nacházely na území dnešní Prahy, ale dnes už...
11.7.2020
Na celkové řešení budoucí podoby Vítězného náměstí vyhlásila před dvěma lety rada hlavního města prostřednictvím...
11.7.2020
Tančící dům otevřel pro veřejnost své technické zázemí a další nepřístupné prostory včetně nové vyhlídky...
11.7.2020
V Galerii Villa Pellé je od 10. července k vidění výstava s názvem BrrrainFreeze!!! JuliuseReichela...
11.7.2020
Nejvýznamnější příslušníky rodu Valdštejnů představuje výstava ve Valdštejnské zahradě.
Reklama