4℃
Dnes je 25. březen , svátek má Marián

Po zimní přestávce pokračuje stavba železničního koridoru z Hostivaře

Stavba modernizovaného železničního koridoru mezi Hostivaří a hlavním nádražím po zimě pokračuje, a to o dva měsíce dřív, než bylo původně v plánu. Dřívější zahájení je dáno dobrým počasím, které zajistí více času na budování komplikovaného mostu na Zahradním Městě. Informovala o tom společnost Swietelsky Rail, jenž je spolu s Metrostavem a SMP CZ součástí sdružení, které stavbu pro Správu železniční a dopravní cesty (SŽDC) zajišťuje. Modernizace má být hotova v roce 2021.

Reklama

Práce na koridoru mezi Hostivaří a hlavním nádraží začala loni v květnu. Počítá s vybudováním nových zastávek na Zahradním Městě a v Edenu, nádraží Vršovice čeká kompletní přeměna a rozšíření. Stavebníci vybudovali zhruba tříkilometrovou novou kolej ve směru od Hostivaře k Jižní spojce, která na přelomu únoru a března vstoupí do zkušebního provozu. Tím se obnoví přímé spojení mezi Hostivaří a Malešicemi.

Práce budou nyní pokračovat na Zahradním Městě a ve Vršovicích. V případě mostu přes ulici Průběžná začaly práce loni v létě a rozšířený most včetně nového nástupiště by měl být hotov do konce roku. Rozšíření by mělo zlepšit dopravu i pod mostem, kterou nyní komplikuje nízký podjezd. Tento rok se v souvislosti se stavbou očekává uzavření podjezdu, což bude znamenat výraznou dopravní komplikaci pro automobilovou a tramvajovou dopravu. Práce letos začnou i na vršovickém nádraží, kde má vzniknout čtvrté nástupiště.

Plánovaný téměř sedmikilometrový koridor bude první tuzemskou čtyřkolejnou tratí, která naváže na dokončenou přestavbu nádraží Praha-Hostivař. Součástí je zrušení trati přes Strašnice včetně tamní zastávky. Stavba vyjde na 4,4 miliardy korun, tři miliardy SŽDC získá z evropských fondů.

Zdroj: čtk

Do Uměleckoprůmyslového muzea zavítalo loni nejvíce návštěvníků v jeho historii

Včera, 17:05
V pražských Řepích v Mrkvičkově ulici bude v červnu otevřeno nové parkoviště pro rezidenty a...
Včera, 13:43
Když ho odsoudili, tak se po něm na několik let slehla zem. Muž ve věku...
Včera, 11:30
Při příležitosti Mezinárodního dne proti policejní brutalitě, který připadl na 15. března, byla v pivním...
Včera, 10:55
Praha 5 a studio A69–architekti zvou na výstavu PLZEŇSKÁ/MOTOL, která široké veřejnosti představuje urbanisticko-architektonickou studii...
Včera, 09:34
Výstavu modelů staveb Adolfa Loose (1870 v Brně – 1933 v rakouském Kalksburgu) od prof....
23.3.2019
Pražský magistrát dá neziskovým organizacím dotaci 6,25 milionu korun na mobilní výdej jídla pro lidi...
23.3.2019
Azylový dům byl otevřen v Horáčkově ulici v Praze 4. Bude sloužit k ubytování sociálně...
23.3.2019
Pražská vlaková linka S34 bude v Čakovicích prodloužena po bývalé vlečce cukrovaru až k místnímu...
23.3.2019
U tohoto rozhodně neobědvejte. To, že celníci s policií chodí na návštěvu do SAPY v...
23.3.2019
Za radnici Prahy 3 mu o dva dny později při této příležitosti pogratuloval starosta Jiří...
Reklama