Počet turistů v Praze vzroste, míní Prague City Tourism

Teplé počasí povede podle pražské agentury Prague City Tourism (PCT) k pokračování meziročního růstu počtu turistů, kteří v létě dorazí do české metropole. Loni podle informací Českého statistického úřadu (ČSÚ) do Prahy v červenci a v srpnu přijelo asi 1,56 milionu hostů.

„Spokojeni můžeme být, až se zvýší počet návštěvníků, kteří se do Prahy vracejí opakovaně a ideálně až se prodlouží jejich průměrná doba pobytu,“ uvedl šéf PCT Petr Slepička. Centrum metropole se potýká s důsledky turistického ruchu, zaměřeného na mladé lidi, kteří se do české metropole vydávají čistě za účelem konzumace alkoholu či vyhledávání sexuálních služeb. Městská agentura naopak chce lákat turisty, které zajímají památky, kvalitní gastronomie, umění nebo malebné okolí Prahy.
Podle čísel PCT do Prahy loni přijelo téměř osm milionů turistů. Národnostní složení sestupně podle počtu tvořili hosté z Německa, Velké Británie, Spojených států, Ruska, Itálie, Číny a Jižní Koreje. V prvním čtvrtletí letošního roku meziročně hostů ubylo ze zhruba 1,518 milionu na 1,516 milionu.
V celém loňském roce se v Praze ubytovalo podle ČSÚ meziročně o 3,2 procenta více lidí než v roce 2017. Výrazně převažovali zahraniční turisté, do hlavního města jich přijelo 6,67 milionu. Významně ale přibylo i návštěvníků z České republiky, meziročně o 12 procent. Počet hostů z ciziny se zvýšil jen o 1,7 procenta.
Za minulý rok dosáhl počet nocí strávených v pražských ubytovacích zařízeních bezmála 18,26 milionu, což je o 1,1 procenta víc než předloni. Noclehů zahraničních turistů byla drtivá většina – přes 16 milionů, zbytek připadá na domácí návštěvníky. Zatímco ale počet cizinců stagnoval, o téměř desetinu vzrostl počet přenocování českých turistů.
Zdroj: čtk

Zeptali jsme se praktického lékaře: Stručné a jasné rady a tipy nejen pro cestování

Včera, 19:00
Dobřichovický sochař a restaurátor Petr Váňa má důvod k radosti. Pražské zastupitelstvo totiž schválilo revokaci...
Včera, 17:01
Účastníci hackathonu budou v úterý 10. března pomocí umělé inteligence vyvíjet řešení, která by mohla...
Včera, 13:33
Led je dokonalý sochařský materiál. Přijďte se o víkendu pokochat průsvitnou nádherou, než roztaje.
Včera, 10:22
Mezi Pražany se objevují stížnosti na autobusy, které vypravuje v Praze dopravní podnik na noční...
Včera, 09:07
Krajští kriminalisté zadrželi na třech místech v republice – ve Středočeském, Ústeckém kraji a v...
Včera, 08:34
Hlavní město Praha zahájilo koncem roku 2019 další etapu rekonstrukce Letenských sadů, od ulice Milady...
23.1.2020
Centrální komise ministerstva dopravy schválila studii proveditelnosti prověřující novou trasu mezi Prahou a Berounem s...
23.1.2020
Pro svoji neschopnost skončil v čele Prahy 1 Pavel Čižinský. Úřad jím byl během jednoho...
23.1.2020
Letos poprvé Národní zemědělské muzeum ve spolupráci s Galerií Scarabeus propojí v sobotu dvě tradiční...
22.1.2020
Nová odbavovací hala a přemístění jedné z pojezdových tratí. To jsou projekty za 754 milionů...
Reklama