2℃
Dnes je 6. prosinec , svátek má Mikuláš

Podklady ke stavbě Dvoreckého mostu vyjdou na 132,7 milionu korun

Projektovou dokumentaci plánovaného Dvoreckého mostu mezi Prahou 4 a Prahou 5 zpracují Tubes/Atelier6 za 132,72 milionu korun. Smlouvu se společností uzavře město do konce letošního dubna. Vyplývá to z materiálu, který schválili pražští radní. Schválili také výběr dodavatele dokumentace pro stavbu lávky Holešovice-Karlín. Stavba Dvoreckého mostu by podle odhadů měla vyjít zhruba na miliardu korun a hotov by mohl být za čtyři roky.

Vybraná společnost městu dodá všechny potřebné dokumenty. Mezi nimi budou podklady pro vydání územního rozhodnutí a stavebního povolení a zároveň připraví dokumenty nutné pro tendr na zhotovitele mostu.
Dvorecký most by měl zlepšit dopravní propojení zlíchovského a podolského břehu Vltavy. Sloužit bude pouze vozům MHD, chodcům a cyklistům, s auty se na něm nepočítá. Východní vyústění mostu bude u Žlutých lázní severně od Jeremenkovy ulice. Západní povede poblíž tramvajové zastávky Lihovar. Součástí projektu je návrh nové tramvajové zastávky Dvorecký most. Náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě) řekl, že stavba mostu by mohla být zahájena v roce 2022.
Město vybralo autory návrhu mostu v architektonické soutěži, do které se přihlásilo 45 návrhů. Vítězný návrh odkazuje na kubismus a nemá konstrukci nad mostovkou, takže podle členů výběrové komise nenásilně zapadne do vltavského údolí.
Dokumentaci pro výstavbu lávky z Holešovic do Karlína zhotoví Marek Blank, který zvítězil ve výběrovém řízení. Městu dodá mimo jiné dokumenty nutné pro vydání územního rozhodnutí a stavebního povolení. Praha za ně zaplatí téměř 30 milionů korun. Lávka spojí obě čtvrti přes ostrov Štvanice. Na holešovickém břehu Vltavy bude nástup na lávku na Bubenském nábřeží před branou do Pražské tržnice. V Karlíně na Rohanském nábřeží vyústí na cyklostezku vedoucí po protipovodňové bariéře. Břehy nyní spojuje přívoz. „Je třetí nejúspěšnější z přívozů a je vidět, že tam to spojení chybí,“ řekl Scheinherr. Stava by mohla začít v letech 2021 či 2022 a vyjde na maximálně 200 milionů korun.
Praha rovněž zvažuje, že by Prahu 7 a 8 spojil nový Rohanský most. Podle Scheinherra nyní vzniknou dvě studie na jeho polohu, tvar a řešení předmostí. V Karlíně má ústit do Urxovy ulice, kde přesně bude v Holešovicích, zatím není rozhodnuto.
Zdroj: čtk

Vodárenská věž na Letné má další prim, zvítězila v soutěži Interiér roku

Před 4 minutami
Kriminalisté vyšetřují případ dvacetiletého mladíka, který zemřel v červnu poté, co se v klubu v...
Před 1 hodinou
Zaparkují auto, nasednou na tramvaj, metro, příměstský či dálkový autobus nebo vlak a pojedou dál....
Dnes, 08:26
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
Dnes, 08:26
Až 600 prostitutek se z noci na noc rozprchne po metropoli. Skončí na privátech, což...
Dnes, 08:01
Zašlá zeď na břehu Vltavy dostane na jaře 2020 novou podobu od světově proslulého výtvarníka...
Včera, 16:54
Investiční mince, šperky, peníze a další cennosti v hodnotě dvou milionů ukradl neznámý zloděj v...
Včera, 16:00
V koridoru plánované tramvajové tratě z pražské Písnice do Jesenice bude platit stavební uzávěra. O...
Včera, 13:11
Pražský magistrát připravuje scelení pozemků, které je nutné pro plánované vybudování parku vodních sportů v...
Včera, 11:44
Památný dub na Točné si kdysi zahrál v české filmové pohádce Třetí princ a v...
Včera, 10:01
Pražský magistrát poskytne radnici Prahy 22 dotaci 7,85 milionu korun na výkup pozemků a zajištění...
4.12.2019
V úterý 3. prosince začala dlouho očekávaná demolice zchátralého objektu bývalých jeslí ve Znojemské ulici...
Reklama