15℃
Dnes je 23. říjen , svátek má Teodor

Podklady ke stavbě Dvoreckého mostu vyjdou na 132,7 milionu korun

Projektovou dokumentaci plánovaného Dvoreckého mostu mezi Prahou 4 a Prahou 5 zpracují Tubes/Atelier6 za 132,72 milionu korun. Smlouvu se společností uzavře město do konce letošního dubna. Vyplývá to z materiálu, který schválili pražští radní. Schválili také výběr dodavatele dokumentace pro stavbu lávky Holešovice-Karlín. Stavba Dvoreckého mostu by podle odhadů měla vyjít zhruba na miliardu korun a hotov by mohl být za čtyři roky.

Reklama

Vybraná společnost městu dodá všechny potřebné dokumenty. Mezi nimi budou podklady pro vydání územního rozhodnutí a stavebního povolení a zároveň připraví dokumenty nutné pro tendr na zhotovitele mostu.
Dvorecký most by měl zlepšit dopravní propojení zlíchovského a podolského břehu Vltavy. Sloužit bude pouze vozům MHD, chodcům a cyklistům, s auty se na něm nepočítá. Východní vyústění mostu bude u Žlutých lázní severně od Jeremenkovy ulice. Západní povede poblíž tramvajové zastávky Lihovar. Součástí projektu je návrh nové tramvajové zastávky Dvorecký most. Náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě) řekl, že stavba mostu by mohla být zahájena v roce 2022.
Město vybralo autory návrhu mostu v architektonické soutěži, do které se přihlásilo 45 návrhů. Vítězný návrh odkazuje na kubismus a nemá konstrukci nad mostovkou, takže podle členů výběrové komise nenásilně zapadne do vltavského údolí.
Dokumentaci pro výstavbu lávky z Holešovic do Karlína zhotoví Marek Blank, který zvítězil ve výběrovém řízení. Městu dodá mimo jiné dokumenty nutné pro vydání územního rozhodnutí a stavebního povolení. Praha za ně zaplatí téměř 30 milionů korun. Lávka spojí obě čtvrti přes ostrov Štvanice. Na holešovickém břehu Vltavy bude nástup na lávku na Bubenském nábřeží před branou do Pražské tržnice. V Karlíně na Rohanském nábřeží vyústí na cyklostezku vedoucí po protipovodňové bariéře. Břehy nyní spojuje přívoz. „Je třetí nejúspěšnější z přívozů a je vidět, že tam to spojení chybí,“ řekl Scheinherr. Stava by mohla začít v letech 2021 či 2022 a vyjde na maximálně 200 milionů korun.
Praha rovněž zvažuje, že by Prahu 7 a 8 spojil nový Rohanský most. Podle Scheinherra nyní vzniknou dvě studie na jeho polohu, tvar a řešení předmostí. V Karlíně má ústit do Urxovy ulice, kde přesně bude v Holešovicích, zatím není rozhodnuto.
Zdroj: čtk

Vodárenská věž na Letné má další prim, zvítězila v soutěži Interiér roku

Před 2 hodinami
Svému původnímu účelu nesloužila bývalá mlékárna v Nuslích už od konce 90. let minulého století.
Před 3 hodinami
K herectví přičichl Michal Dlouhý již v útlém dětství. Na rozdíl od mnoha jiných dětských...
Dnes, 15:01
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
Dnes, 15:01
Vedení Prahy odložilo projednání dokumentu, kterým by odsouhlasilo dovybavení tramvají typu Škoda 15T ForCity klimatizací....
Dnes, 10:44
Zástupcem starostky Prahy 10 se stal Martin Sekal (ODS). Nahradil Filipa Humplíka (ODS), který rezignoval...
Včera, 18:33
Hromadnou dopravu v Praze čeká o prodlouženém víkendu od soboty 26. do pondělí 28. října...
Včera, 13:33
Participativní rozpočet Prahy 5 už zná své vítěze. Do celkové částky 15 milionů korun, která...
Včera, 12:11
Oslavy třicetiletého výročí sametu se blíží a s výstavami, kterého ho připomínají, se pomalu začíná...
Včera, 10:44
Zasahují u dopravních nehod, likvidují požáry, pomáhají u živelných katastrof a zachraňují životy. Řeč je...
21.10.2019
Blíží se zima a písničkáři se stahují z lesů k teplu lidských obydlí!
21.10.2019
Starosta městské části David Vodrážka s místostarostkou Marcelou Plesníkovou, místostarostou Davidem Zeleným a za účasti...
Reklama