16℃
Dnes je 25. červen , svátek má Ivan

Podvodný kurýr odvezl zásilku do neznáma. Poznáte muže na fotce?

Tomuhle kurýrovi odesílatel rozhodně nepoděkuje. Společnost potřebovala nutně poslat drahou zásilku a čekali kurýra každou chvilku, místo jednoho ale přijeli rovnou dva. Naneštěstí první z nich byl zloděj a zásilku pravděpodobně ukradl.

Reklama

Poslat balíček už v dnešní době není jenom tak, a to ani v případě, kdy si objednáte kurýra přímo na svoji adresu. Přesvědčila se o tom společnost z Prahy 5, která si kurýrní službu objednala už hodněkrát. Tentokrát šlo o přepravu rozměrné bedny, která vážila slušných pár kilo. Obsahovala testovací zařízení pro motory automobilů. Benda měla hodnotu 75 tisíc korun.

Kurýr přijel stejně jako obvykle vyzvednout a odvézt zásilku. Muž, který přijel, byl profesionální, choval se nerozeznatelně od jiného kurýra. Tvářil se, že svojí práci rozumí. Dokonce mu jeden ze zaměstnanců společnosti pomohl těžkou bednu naložit do auta. Kurýr pak převzal i dokumentaci a se zásilkou odjel. Společnost to tedy brala jako vyřízené.

Nesu vám tisícovku na přilepšenou, podvodnice okradly seniorku

Jenže o deset minut později na místo dorazil další kurýr, který přijel pro zásilku. Tak mu řekli, že zakázku už v tom čase vyřizuje jejich kolega, a proto domluvený kurýr odjel. Až o dva dny později do společnosti zavolal zákazník a divil se, že mu bedna ještě nedorazila. Od kurýrní služby se ale pak dozvěděli, že ti zakázku nepřevzali, a tedy ji nemohli doručit.

Proto odesílatel hned kontaktoval policii s tím, že jejich odesílaný balíček pravděpodobně někdo ukradl. Muži, kterého zachytila bezpečnostní kamera, hrozí v případě dopátrání a odsouzení za krádež až 5 let vězení. Pokud muže poznáváte, znáte jeho totožnost, případně místo pobytu či pohybu, předejte prosím tyto informace na lince 158.

Před 3 hodinami
Mezi mihotajícími se záclonami probleskují napětí, vůně růží a záře neonů. Skutečnost, na níž ulpívají...
Před 3 hodinami
Na lince metra C nepojede od této do následující soboty metro mezi stanicemi Pražského povstání...
Dnes, 12:14
Vyšetřovatelé z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) dnes ráno obsadili budovu Krajského úřadu Středočeského...
Dnes, 11:01
Při tropických teplotách posledních týdnů se nelze ubránit otázce, kde vzít dostatek vody na zalévání...
Dnes, 10:30
Kulturní mapa Prahy se od poloviny června rozrostla o novou divadelní scénu, letní amfiteátr pod...
Dnes, 09:33
Jednou z největších investičních akcí v Lysolajích je jednoznačně výstavba v lokalitě Dolina-Štěpnice. Kolik zeleně...
Dnes, 09:03
Pražského náměstka pro dopravu Adama Scheinherra interpelovala při jednání zastupitelstva hlavního města ve věci rušení...
Dnes, 08:32
Minulý týden začala obnovou trávníku v okolí dětského hřiště Vozovna ve Stromovce.
Včera, 16:45
Pražské zastupitelstvo vyhlásilo klimatický závazek, tedy cíl snížit emise CO2 v hlavním městě o minimálně...
Včera, 14:34
Včera se na pražské Letenské pláni uskutečnila demonstrace za nezávislost justice a proti premiérovi Andreji...
Reklama