1℃
Dnes je 11. listopad , svátek má Martin

Policie chce v Praze areál za miliardy, lidé podepisují petici

Ministerstvo vnitra připravuje dostavbu stávajícího areálu policie v pražské Zbraslavi za miliardy korun. Stavební komise městské části Praha-Zbraslav ale podle Deníku kritizuje velikost budov a občané podepisují petici proti stavbě. Podle vyjádření policejního prezidia na webu policie je projekt v souladu s územním plánem a všemi předpisy. Stavět se podle Deníku začne příští rok.

Cílem dostavby, která má skončit v roce 2023, je podle policie vybudování prostor pro přemístění celostátních policejních útvarů v souladu se schválenou koncepcí rozvoje policie. „Stávající budovy v jižní části areálu jsou plně využity, novostavba bude realizována v severní části areálu,“ sdělila mluvčí policejního prezidia Eva Kropáčová.

Nově v areálu vzniknou vědecká pracoviště i kanceláře útvarů, které jsou podle Kropáčové zatím v centru Prahy v dlouhodobě nevyhovujících podmínkách. Kromě toho je v projektu navržen například i veřejný chodník se stromořadím a otevřený prostor s parkovištěm a zelení. Podle Deníku najde v areálu, kde nyní sídlí středočeská policie a Národní centrála proti organizovanému zločinu, práci asi tisícovka zaměstnanců vnitra. Pro ně vzniknou služební byty a přes 700 parkovacích míst. Náklady budou činit dvě miliardy korun, píše Deník.

Hluk z pražského dálničního okruhu trápí i občany Zbraslavi. Je možné podepsat petici!

Kriticky se k projektu podle tisku vyjádřila stavební komise městské části. Rozměry budov podle komise neodpovídají okolí areálu a jsou v rozporu se stavebními předpisy, uvedl Deník. Větší z nových staveb má být dlouhá 180 metrů a vysoká 37 metrů, zatímco budovy v okolí jsou vysoké zhruba 16 metrů a dlouhé nejvýše 47 metrů. Podobná kritika zaznívá i v petici občanů Zbraslavi. Autor petice Radek Janoušek rovněž řekl Deníku, že nebylo dost času na uplatnění námitek, protože územní řízení bylo zahájeno 19. prosince, a patnáctidenní lhůta pro námitky tak připadla na svátky a dovolené.

„Záměr je v souladu se stavebním zákonem a jeho prováděcími vyhláškami, včetně Pražských stavebních předpisů, to znamená, že je záměr v souladu s těmito předpisy i z hlediska výškového,“ sdělila mluvčí policie. Projekt podle ní získal kladná závazná stanoviska všech dotčených orgánů státní správy.

V areálu bude podle policie dost parkovacích míst pro zaměstnance, takže nevzroste obsazenost parkovacích míst v okolí. I vjezdy do areálu mají mít dostatečnou kapacitu. Policejní prezidium také iniciovalo vznik memoranda se zbraslavskou radnicí, pražským magistrátem a Ředitelstvím silnic a dálnic ČR o přípravě dopravního napojení městské části ze Strakonické ulice. To podle Kropáčové zlepší dopravní situaci ve Zbraslavi a nové budovy policie také sníží dopad hlučnosti ze Strakonické ulice na obytnou zástavbu.

Zdroj: čtk

Odmítla nápadníka a roztrhal ji býk. Svatá Viktorie ale přesto zvítězila

Před 3 hodinami
Radnice Prahy 10 nesouhlasí s plánem společnosti Rail Cargo Group vybudovat železniční překladiště pro kontejnery...
Dnes, 17:11
Od úterý 12. do pátku 15. listopadu se Národní technické muzeum a Národní zemědělské muzeum...
Dnes, 15:11
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
Dnes, 15:11
Tak určitě – a nejenom na revoluci (adjektivum si doplňte laskavě sami), ale i na...
Dnes, 15:01
Jeden ze symbolů boje s komunismem prochází rekonstrukcí. Zeď je ve špatném stavu a spolu...
Dnes, 14:18
Podle informací radnice o havárii vodovodního řadu 500 mm na křižovatce ulic Budějovická a Olbrachtova...
Dnes, 09:05
V posledním roce se mluví o velkém rozvoji tramvajové sítě v Praze. Oprašují se nejrůznější...
Včera, 18:01
Strany pražské koalice budou dále jednat o tom, jestli magistrát ve Strahovských zahradách na Petříně...
Včera, 13:28
V budově Státní opery na Wilsonově ulici aktuálně finišují opravy, které tu probíhaly poslední tři...
Včera, 07:02
V úterý 12. listopadu od 14. hodin bude hostem ctěnické literární kavárny herečky Zdenky Procházkové...
9.11.2019
Pražský dopravní podnik (DPP) na žádost primátorova náměstka Adama Scheinherra (Praha Sobě), který je zároveň...
Reklama