mapa regionů
zavřít mapu

Stovka mladých lidí, zejména cizinců, si ani přes vládní zákaz nenechala ujít nelegální party v centru Prahy. Ukončil ji až zákrok policejních těžkooděnců v noci na sobotu. Policie musela použít beranidlo.
Policie dostala informaci o velké aktivitě v Anenské ulici od občanů. Mělo jít o tajnou party ve sklepě. Přivolaná hlídka se snažila dostat dovnitř, ale neuspěla. Na bouchání ani na policejní výzvy nikdo uvnitř nereagoval. Několik lidí ale vyšlo druhým východem, policisté je podle serveru aktu.cz na ulici zadrželi.
Na místo proto dorazila speciální pořádková jednotka. Policisté pomocí beranidla vyrazili nejméně dvoje dveře.
„Když se policisté dostali do sklepních prostor, tak zjistili, že se tam nachází 119 lidí, kteří se tam účastní jakési nelegální party,” uvedl pražský policejní mluvčí Jan Daněk. „Mezi nimi bylo osm osob, u kterých se domníváme, že se jednalo o organizátory akce a ti skončili na policejní služebně, aby situaci vysvětlili. Okolnostmi případu se zabýváme a je předpoklad, že věc bude řešena oznámením správnímu orgánu,” dodal mluvčí.
Podle policie se party zúčastnilo 102 cizinců a 17 Čechů.
vlb