Ze zanedbaných prostor do luxusu. Poliklinika Prahy 7 se konečně stěhuje do nové budovy a otevře za pár dní

Právě teď začíná stěhování polikliniky, na kterou byli lidé zvyklí v Praze 7 na Strossmayerově náměstí jen pár kroků za kostelem sv. Antonína Paduánského. Poliklinika se stěhuje do nově zrekonstruovaných prostor na rohu ulic Milady Horákové a Františka Křížka. Bude se nacházet nad lékárnou Benou. V provozu pro pacienty měla být od 19. února.

Rekonstrukce nové budovy byla dokončena v průběhu ledna, v pátek 2. února pak byla budova zkolaudována a začalo stěhování, které bude pokračovat během jarních prázdnin.

Poliklinika funguje i během stěhování

„Do 9. února bude probíhat stěhování technického zázemí, které nebude mít vliv na chod ordinací v objektu na Strossmayerově náměstí. Doktoři zahájí své stěhování v sobotu 10. února. Od 12. do 16. února bude muset být provoz polikliniky úplně přerušen. Pro tuto hlavní fázi stěhování jsme zvolili období jarních prázdnin, kdy bude velká část lidí Prahy 7 na horách. Od pondělí 19. února by již měla poliklinika fungovat bez omezení na nové adrese Františka Křížka 22,“ uvedl místostarosta Prahy 7 Kamil Vavřinec Mareš (PRAHA 7 SOBĚ).

FOTO: Poliklinika Prahy 7 se stěhuje pár kroků od původního místa

Poliklinika Prahy 7 se stěhuje pár kroků od původního místa - poliklinika praha 7Poliklinika Prahy 7 se stěhuje pár kroků od původního místa - poliklinika praha 7Poliklinika Prahy 7 se stěhuje pár kroků od původního místa - poliklinika praha 7Poliklinika Prahy 7 se stěhuje pár kroků od původního místa - poliklinika praha 7Poliklinika Prahy 7 se stěhuje pár kroků od původního místa - poliklinika praha 7

Akce za 30 milionů

Už od léta loňského roku začala procházet šestipatrová budova rozsáhlou rekonstrukcí, aby plně vyhovovala potřebám polikliniky. Jen rekonstrukce celého objektu spolkla 30 milionů, dotaci na opravy poskytlo hlavní město. Termín dokončení měl být na podzim roku 2017, ale dodavatel termín nestihl.

Praha 7 podala žalobu na své bývalé vedení, požaduje po něm 7 a půl milionu

„Praha 7 bude dodavatele penalizovat výraznou finanční sankcí ve výši několika milionů korun. Tyto finanční prostředky městská část využije na další modernizaci vybavení polikliniky či jiné projekty v oblasti rozvoje zdravotnictví,“ slibuje městská část.

Řidiči, v Holešovicích pěkně pomaloučku. Vzniká tu „zóna 30“

Stávající prostory jsou nevyhovující

Radnice Prahy 7 už dříve uvedla, že prostory jsou pro polikliniku nedostačující. „Naše poliklinika je jedním z posledních pražských zdravotnických zařízení v majetku obce. Pro občany Prahy 7 je její provoz zcela zásadní kvůli komplikované dostupnosti spádové nemocnice Na Bulovce. Poliklinika nyní sídlí v pronajatých prostorách, které jsou v dezolátním stavu a nejsou bezbariérové,“ uvedl loni Čižinský.

Praha 7 varuje: Nedávejte Nemocnici Na Františku do soukromých rukou!

Největší výhodou nového objektu je tak to, že patří městské části. „Umístění polikliniky do našeho objektu umožní příspěvkové organizaci Sdruženého ambulantního zařízení také pořízení nového přístrojového vybavení, do něhož se již víc než 10 let neinvestovalo,“ doplnil zástupce starosty Kamil Vavřinec Mareš, do jehož kompetence patří správa obecního majetku.

Doteď totiž této příspěvkové organizaci musela Praha 7 přispívat 3 miliony korun ročně, aby vůbec mohla pokrýt náklady na provoz. „Výhodou je, že ačkoli se v první řadě jedná o službu pro veřejnost, počítáme s návratností investice zhruba do deseti let. Současný pronajatý objekt má totiž díky zanedbané údržbě obrovskou energetickou náročnost, kdy náklady na tepelnou energii tvoří nezanedbatelnou položku provozních nákladů. Také nájem bude SAZ místo soukromé společnosti platit obci,“ doplňuje zástupce starosty.

Praha 7 opravuje „zapomenuté“ zchátralé byty. Dělá z nich dostupné bydlení pro mladé i seniory

Polikliniku navštívilo na 17 tisíc pacientů

Poliklinika má v Praze 7 nezanedbatelnou roli. Aktuálně eviduje celkemk 17 374 pacientů a průměrně vykazuje 165 tisíc zdravotnických úkonů.

„Nová bezbariérová poliklinika poskytne lidem komplexní ambulantní servis a moderní vybavení. Široká škála poskytované odborné péče bude v nové budově ještě rozšířena o ordinace pediatra a zubařů, kteří zde již v současné době sídlí. Zhruba do poloviny toho roku chceme dále pokračovat s dílčími úpravami, zvyšováním komfortu pro pacienty a modernizaci lékařského vybavení,“ řekl radní pro oblast zdravotnictví František Vosecký (Strana zelených).

Polikliniku provozuje příspěvková organizace městské části, která dosud fungovala pod názvem Sdružené ambulantní zařízení Praha 7. Změnou zakládací listiny se organizace přejmenovala na Polikliniku Prahy 7. Na nové adrese Františka Křížka 22 má také již své oficiální sídlo.

Kdy se dostat Národního technického muzea za dobrý peníz? Už za pár dnů

Dnes, 18:51
Malostranská beseda v červenci absentuje, přesněji se soustředí na program na Střeleckém ostrově. Muzika ale...
Dnes, 16:15
Hlavní město schválilo dva dotační programy na rok 2021. V prvním z nich rozdělí dotace...
Dnes, 15:42
Nový zookoutek v lesoparku v Kamýku přivítal první návštěvníky. Celý areál prošel zásadní proměnou, během...
Dnes, 14:40
Do pěti let propojí Prahu 6, Troju a Prahu 8 lanová dráha. Zastupitelstvo hl. m....
Dnes, 13:22
Zastupitelstvo hlavního města Prahy schválilo poskytnutí dotace z Fondu rozvoje dostupného bydlení na území hl....
Dnes, 10:35
Sezonu zahájí až na přelomu července a srpna. Teď probíhá testování bazénové technologie a kolaudační...
Včera, 18:20
„Řada lidí možná toto místo objevila teprve letos na jaře, když se zazelenala velká travnatá...
Včera, 11:40
Rada Prahy schválila záměr odkoupit pozemky, na kterých stojí část areálu tenisových kurtů na Letné,...
Včera, 10:30
Symbol vzdoru, i tak by se dala nazvat jedna z nejnavštěvovanějších pražských památek Petřínská rozhledna....
5.7.2020
Zastupitelé hl. m. Prahy na čtvrtečním zasedání schválili rozšíření spolupráce na projektu Kampus Hybernská formou...
Reklama