Politická aréna: Dělá řeporyjský starosta Pavel Novotný pražským politikům ostudu?

Bývalý bulvární novinář Pavel Novotný (ODS) je kontroverzními výroky i činy proslulý. Ať to byly výhružné dopisy Číně či Putinovi, neuvěřitelný výstup v ruské televizi, vyhrožování popravou ruskému ministrovi zahraničí Lavrovovi nebo odtah automobilových vraků ze své městské části v rámci „invaze mimozemšťanů“.

Před pár dny na sebe opět upozornil divokou výměnou na twitteru s europoslancem stejné strany Janem Zahradilem. Novotný nejprve napadl Zahradila kvůli komentáři o amerických volbách. Poradil mu, aby třikrát zvážil každou myšlenku, než ji pustí do veřejného prostoru. Je podle něj totiž vyřízený. Na to Zahradil otázkou: „Na čem jedete dneska, Pavle? Snížek, piko, nebo nějaký bobule,“ poukázal na Novotného údajnou zálibu v omamných látkách. Novotný hodlal Zahradilovo nařčení hnát před rozhodčí komisi ODS v regionu, později si to ale rozmyslel.

Ivan Pilný (ANO), zastupitel hlavního města Prahy a bývalý ministr financí: Nejsem členem ODS a je proto na ODS, aby si ho nějakým způsobem srovnala. Můj osobní názor bez ohledu na stranickou příslušnost je, že politická kultura se už takhle blíží dnu, pokud už na něm není, a přispívat k tomu výroky a chováním, jako to dělá starosta Řeporyjí, je prostě věc, která by se neměla tolerovat. Protože se to rozšiřuje, a za chvíli budeme svědky toho, že se takhle začnou chovat politici standardně jenom proto, aby se zviditelnili. To, že on osobně má nějaký charakter nebo nějaký osobnostní profil, to je jedna věc. Druhá věc je, jak zachází s funkcí, kterou mu lidé svěřili. Bez ohledu na to, z jaké je strany, tak tohle by se určitě dělat nemělo. Svoboda slova má svoje limity a nemůže být zaměňována za vulgaritu.

Ivan Pilný (ANO)

 

Tomáš Portlík (ODS), zastupitel hlavního města Prahy a předseda Regionálního sdružení ODS pro Prahu: To, co popisujete jako „přestřelku“, vnímám jako pošťuchování mezi konzervativním a liberálním křídlem ODS. Oba to zjevně baví, ale žádná osobní zášť v tom není. Je to soupeření dvou proudů, které se liší nejen svým obsahem, ale i tím, jak sebe sama prezentují navenek. Jakkoli nemám rád odpovědi à la chytrá horákyně, na Vaši otázku nelze jednoznačně odpovědět – tj., vystupování pana starosty Novotného nám v očích jedné části veřejnosti škodí, u druhých zase naopak. Samozřejmě, že konzervativně smýšlející Pražané mohou mít s prezentací pana starosty Novotného problém, na druhou stranu tu liberální část veřejnosti a zejména mladší generaci takový způsob komunikace oslovuje. Osobně bych si ale u pana starosty dokázal představit v některých ohledech střídmější vystupování.

Tomáš Portlík (ODS)

 

Co si o tom myslíte vy?

Dělá Pavel Novotný Praze ostudu?

Ano, měl by se zklidnit.
86%
Ne, jen tak dál.
14%
Včera, 14:00
Jubilejní výstava byla 15. května 1891 podle plánu zahájena a od prvního dne sklízela neuvěřitelný...
Včera, 13:09
Magistrátní Výbor pro územní rozvoj, územní plán a památkovou péči začátkem února schválil podnět na...
26.2.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
26.2.2021
V hale O2 universum může vzniknout velkokapacitní očkovací centrum proti nemoci covid-19. Zástupci firmy Bestsport...
26.2.2021
Radnice Městské části Praha 22 zveřejnila výzvu o pomoc roční Terezce, kterou zaslala jedna z...
26.2.2021
Změnu provede vedení Prahy na základě žádosti tamní radnice, aby nedocházelo k záměně filmaře, loutkáře...
26.2.2021
V městské části Praha 20 - Horní Počernice nepodceňují ochranu svých spoluobčanů před koronavirem. Již...
25.2.2021
Policie dopadla čtyřiadvacetiletého muže, který údajně vyhrožováním donutil svou přítelkyni k tomu, aby přepsala byt...
24.2.2021
Pražští strážníci se při kontrole zakrytí dýchacích cest zaměří primárně na to, zda má dotyčný...
24.2.2021
Fotbalový trenér klubu Bohemians vloni Klokany z vršovického Ďolíčku zachránil a dokonce s nimi atakoval...
24.2.2021
Jak ovlivnil covid-19 dění na Praze 10 a její rozpočet? Jaké má teď starostka Desítky...
Reklama