Politická aréna: Dělá řeporyjský starosta Pavel Novotný pražským politikům ostudu?

Bývalý bulvární novinář Pavel Novotný (ODS) je kontroverzními výroky i činy proslulý. Ať to byly výhružné dopisy Číně či Putinovi, neuvěřitelný výstup v ruské televizi, vyhrožování popravou ruskému ministrovi zahraničí Lavrovovi nebo odtah automobilových vraků ze své městské části v rámci „invaze mimozemšťanů“.

Před pár dny na sebe opět upozornil divokou výměnou na twitteru s europoslancem stejné strany Janem Zahradilem. Novotný nejprve napadl Zahradila kvůli komentáři o amerických volbách. Poradil mu, aby třikrát zvážil každou myšlenku, než ji pustí do veřejného prostoru. Je podle něj totiž vyřízený. Na to Zahradil otázkou: „Na čem jedete dneska, Pavle? Snížek, piko, nebo nějaký bobule,“ poukázal na Novotného údajnou zálibu v omamných látkách. Novotný hodlal Zahradilovo nařčení hnát před rozhodčí komisi ODS v regionu, později si to ale rozmyslel.

Ivan Pilný (ANO), zastupitel hlavního města Prahy a bývalý ministr financí: Nejsem členem ODS a je proto na ODS, aby si ho nějakým způsobem srovnala. Můj osobní názor bez ohledu na stranickou příslušnost je, že politická kultura se už takhle blíží dnu, pokud už na něm není, a přispívat k tomu výroky a chováním, jako to dělá starosta Řeporyjí, je prostě věc, která by se neměla tolerovat. Protože se to rozšiřuje, a za chvíli budeme svědky toho, že se takhle začnou chovat politici standardně jenom proto, aby se zviditelnili. To, že on osobně má nějaký charakter nebo nějaký osobnostní profil, to je jedna věc. Druhá věc je, jak zachází s funkcí, kterou mu lidé svěřili. Bez ohledu na to, z jaké je strany, tak tohle by se určitě dělat nemělo. Svoboda slova má svoje limity a nemůže být zaměňována za vulgaritu.

Ivan Pilný (ANO)

 

Tomáš Portlík (ODS), zastupitel hlavního města Prahy a předseda Regionálního sdružení ODS pro Prahu: To, co popisujete jako „přestřelku“, vnímám jako pošťuchování mezi konzervativním a liberálním křídlem ODS. Oba to zjevně baví, ale žádná osobní zášť v tom není. Je to soupeření dvou proudů, které se liší nejen svým obsahem, ale i tím, jak sebe sama prezentují navenek. Jakkoli nemám rád odpovědi à la chytrá horákyně, na Vaši otázku nelze jednoznačně odpovědět – tj., vystupování pana starosty Novotného nám v očích jedné části veřejnosti škodí, u druhých zase naopak. Samozřejmě, že konzervativně smýšlející Pražané mohou mít s prezentací pana starosty Novotného problém, na druhou stranu tu liberální část veřejnosti a zejména mladší generaci takový způsob komunikace oslovuje. Osobně bych si ale u pana starosty dokázal představit v některých ohledech střídmější vystupování.

Tomáš Portlík (ODS)

 

Co si o tom myslíte vy?

Dělá Pavel Novotný Praze ostudu?

Ano, měl by se zklidnit.
90%
Ne, jen tak dál.
10%
Dnes, 12:20
U železniční zastávky v pražských Běchovicích dnes ráno srazil rychlík přibližně 30letého muže. Mladík zraněním...
Dnes, 10:50
Stovka mladých lidí, zejména cizinců, si ani přes vládní zákaz nenechala ujít nelegální party v...
Dnes, 07:55
Komerční článek
Za aktivitu v aplikaci získáváte WCR body, které je následně možné zpeněžit, nakoupit za ně v...
Dnes, 07:55
Pražský magistrát nechal v pátek večer rozsvítit vánoční strom na Staroměstském náměstí. Původně se měly...
Včera, 18:20
Děti ze školek v šesté městské části připravily seniorům a seniorkám z domovů a léčeben dlouhodobě nemocných...
Včera, 17:41
Pražský magistrát vypsal tendr na dodávku laviček a košů v designu, který v roce 2017...
Včera, 16:20
Jedna z restaurací v pražských Kunraticích ve čtvrtek otevřela navzdory vládnímu zákazu. Na místo proto...
Včera, 12:20
Pražský magistrát má hotovou studii promenády s parkem plánované namísto železniční trati mezi Vršovicemi a...
Včera, 11:00
Každá cesta ven se v této době omezila již jen na nákup nebo práci. Procházka...
Včera, 08:59
Hlavní město v příštím roce vydá o miliardu korun více na fungování pražské integrované dopravy...
Hlavní nádraží Praha
Včera, 07:35
Nová čtyřkolejná železniční trať z Vršovic na Zahradní Město, kterou vybudovala Správa železnic (SŽ) při...
Reklama