Pomáhá i dopravní podnik. Počítače dětem na zajištění studia

Distanční výuka trápí všechny studenty i všechny jejich rodiče. Asi nejvíce však trpí děti v základních školách. Ty totiž během svých prvních let na škole často ani nemají vlastní počítač nebo se dokonce celá rodina dělí o jeden. Vzhledem k tomu, že situace ohledně onemocnění covid-19 se stále zhoršuje, je pravděpodobné, že distanční výuka bude přetrvávat i nadále. Jak to ale mají řešit děti v sociálně slabších rodinách? Některým pomohl i pražský dopravní podnik nebo Ústav jaderného výzkumu Řež.

Začátkem října chybělo žákům v Praze 7 více než tři sta počítačů, aby se měli možnost do distanční výuky zapojit. Ta je totiž sice povinná, ale vláda už tak nějak neřeší, že třeba internet si každý platí sám. Pro děti ze všech škol na Praze 7 se podařilo zajistit okolo sto dvaceti počítačů. „Chtěla bych poděkovat pražskému dopravnímu podniku a ÚJV Řež za poskytnuté počítače. Zvláštní dík pak patří panu zastupiteli Jiřímu Hejnicovi a dalším kolegům a kolegyním z MAPu (Místní akční plán), kteří tuto pomoc zprostředkovali, i dobrovolníkům, kteří aktuálně ve svém volném čase pomáhají do počítačů nainstalovat software. Velice si ceníme příspěvku od každého dárce a děkujeme všem, kteří v současné době pomáhají,“ vyjádřila se Hana Šišková, radní Prahy 7 pro oblast školství a vzdělávání.

Kvůli současné situaci musely všechny školy přejít, podobně jako na jaře, na distanční výuku. Ne všechny děti však mají možnost se této výuky účastnit, a to z prostého důvodu – na zaplacení veškeré techniky, kterou k tomu potřebují, jejich rodiče prostě nemají finanční prostředky. Každý má však právo na vzdělání a je to úkol politiků a státní správy, aby jim vzdělání zajistili. Do virtuální podoby tak letos přejde například i veletrh středních škol Schola Pragensis.

Tento projekt tak nejenže zajistí studium pro všechny, ale také podporuje rovnost příležitostí pro všechny žáky. Stovku počítačů od dopravního podniku, do kterých se momentálně instaluje systém a dvacet již nainstalovaných od ÚJV Řež bude Praha 7 postupně předávat školám, které je následně rozdělí mezi děti. Vybavení k počítačům chodí i od soukromých dárců a firem. Stále je však potřeba zajistit mnoho žáků, kteří počítač nemají. Zájemci, kteří by chtěli pomoct, mohou své nabídky posílat na e-mail [email protected]

Včera, 14:00
Jubilejní výstava byla 15. května 1891 podle plánu zahájena a od prvního dne sklízela neuvěřitelný...
Včera, 13:09
Magistrátní Výbor pro územní rozvoj, územní plán a památkovou péči začátkem února schválil podnět na...
26.2.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
26.2.2021
V hale O2 universum může vzniknout velkokapacitní očkovací centrum proti nemoci covid-19. Zástupci firmy Bestsport...
26.2.2021
Radnice Městské části Praha 22 zveřejnila výzvu o pomoc roční Terezce, kterou zaslala jedna z...
26.2.2021
Změnu provede vedení Prahy na základě žádosti tamní radnice, aby nedocházelo k záměně filmaře, loutkáře...
26.2.2021
V městské části Praha 20 - Horní Počernice nepodceňují ochranu svých spoluobčanů před koronavirem. Již...
25.2.2021
Policie dopadla čtyřiadvacetiletého muže, který údajně vyhrožováním donutil svou přítelkyni k tomu, aby přepsala byt...
24.2.2021
Pražští strážníci se při kontrole zakrytí dýchacích cest zaměří primárně na to, zda má dotyčný...
24.2.2021
Fotbalový trenér klubu Bohemians vloni Klokany z vršovického Ďolíčku zachránil a dokonce s nimi atakoval...
24.2.2021
Jak ovlivnil covid-19 dění na Praze 10 a její rozpočet? Jaké má teď starostka Desítky...
Reklama