Pomáhá i dopravní podnik. Počítače dětem na zajištění studia

Distanční výuka trápí všechny studenty i všechny jejich rodiče. Asi nejvíce však trpí děti v základních školách. Ty totiž během svých prvních let na škole často ani nemají vlastní počítač nebo se dokonce celá rodina dělí o jeden. Vzhledem k tomu, že situace ohledně onemocnění covid-19 se stále zhoršuje, je pravděpodobné, že distanční výuka bude přetrvávat i nadále. Jak to ale mají řešit děti v sociálně slabších rodinách? Některým pomohl i pražský dopravní podnik nebo Ústav jaderného výzkumu Řež.

Začátkem října chybělo žákům v Praze 7 více než tři sta počítačů, aby se měli možnost do distanční výuky zapojit. Ta je totiž sice povinná, ale vláda už tak nějak neřeší, že třeba internet si každý platí sám. Pro děti ze všech škol na Praze 7 se podařilo zajistit okolo sto dvaceti počítačů. „Chtěla bych poděkovat pražskému dopravnímu podniku a ÚJV Řež za poskytnuté počítače. Zvláštní dík pak patří panu zastupiteli Jiřímu Hejnicovi a dalším kolegům a kolegyním z MAPu (Místní akční plán), kteří tuto pomoc zprostředkovali, i dobrovolníkům, kteří aktuálně ve svém volném čase pomáhají do počítačů nainstalovat software. Velice si ceníme příspěvku od každého dárce a děkujeme všem, kteří v současné době pomáhají,“ vyjádřila se Hana Šišková, radní Prahy 7 pro oblast školství a vzdělávání.

Kvůli současné situaci musely všechny školy přejít, podobně jako na jaře, na distanční výuku. Ne všechny děti však mají možnost se této výuky účastnit, a to z prostého důvodu – na zaplacení veškeré techniky, kterou k tomu potřebují, jejich rodiče prostě nemají finanční prostředky. Každý má však právo na vzdělání a je to úkol politiků a státní správy, aby jim vzdělání zajistili. Do virtuální podoby tak letos přejde například i veletrh středních škol Schola Pragensis.

Tento projekt tak nejenže zajistí studium pro všechny, ale také podporuje rovnost příležitostí pro všechny žáky. Stovku počítačů od dopravního podniku, do kterých se momentálně instaluje systém a dvacet již nainstalovaných od ÚJV Řež bude Praha 7 postupně předávat školám, které je následně rozdělí mezi děti. Vybavení k počítačům chodí i od soukromých dárců a firem. Stále je však potřeba zajistit mnoho žáků, kteří počítač nemají. Zájemci, kteří by chtěli pomoct, mohou své nabídky posílat na e-mail [email protected]

Včera, 18:20
Děti ze školek v šesté městské části připravily seniorům a seniorkám z domovů a léčeben dlouhodobě nemocných...
Včera, 17:41
Pražský magistrát vypsal tendr na dodávku laviček a košů v designu, který v roce 2017...
Včera, 16:20
Komerční článek
Za aktivitu v aplikaci získáváte WCR body, které je následně možné zpeněžit, nakoupit za ně v...
Včera, 16:20
Jedna z restaurací v pražských Kunraticích ve čtvrtek otevřela navzdory vládnímu zákazu. Na místo proto...
Včera, 12:20
Pražský magistrát má hotovou studii promenády s parkem plánované namísto železniční trati mezi Vršovicemi a...
Včera, 11:00
Každá cesta ven se v této době omezila již jen na nákup nebo práci. Procházka...
Včera, 08:59
Hlavní město v příštím roce vydá o miliardu korun více na fungování pražské integrované dopravy...
Hlavní nádraží Praha
Včera, 07:35
Nová čtyřkolejná železniční trať z Vršovic na Zahradní Město, kterou vybudovala Správa železnic (SŽ) při...
26.11.2020
Rozpočet hlavního města na příští rok počítá s příjmy a výdaji 87,8 miliardy korun, což...
26.11.2020
Vedení třetí pražské městské části se od pondělí rozhodlo rozšířit úřední hodiny nad rámec deseti...
bezdomovectví_ilustrační obrázek
26.11.2020
Nevládní organizace Naděje zahájí 1. prosince zimní pomoc pro lidi bez domova v Praze, Středočeském,...
Reklama