Pomoc pro nezaměstnané. Jaký program Praha připravila?

Pražský magistrát spustí program vzdělávání, který umožní zvýšit šanci získat nové zaměstnání. Kurzy město spustí na začátku roku 2021.

„Nabídka bude zaměřena zejména na digitální dovednosti a na podporu rozvoje inovací využitelných v zaměstnání i podnikání. Tedy to, co nelze tak jednoduše najít jinde a co by mělo posílit ekonomickou a sociální odolnost proti takovým mimořádným situacím, jako je covidová krize,“ uvedl pražský radní Vít Šimral.

Program má pomoci uplatnit se například lidem dosud pracujícím v gastronomii nebo turismu, které patří mezi nejzasaženější odvětví. Cílem je podle Šimrala zajistit vyšší míru ekonomické přidané hodnoty a pomoci transformovat takto pražskou ekonomikou.

Podpora živnostníkům. Některá města snižují nájem nebytových prostor

Náklady na kurzy nejsou zatím přesně známy. „Provoz PIC přijde ročně na nižší miliony korun, nicméně v té částce je zahrnuto mnohem více než pořádání kurzů,“ uvedl ředitel PII Bohumil Kartous. Záležet bude také na počtu zájemců. „Nepochybně budou existovat programy, které budou dostupné zdarma, typicky pro sociálně slabé, někde by to ale bylo kontraproduktivní. Část nákladů navíc ponesou partneři programů. Nemluvil bych v tomto případě ale o nákladech, nýbrž o investici,“ sdělil Šimral.

PIC by mělo začít fungovat od ledna či února roku 2021. Jednotlivé programy město plánuje spouštět zároveň s otevřením centra. Lidé se budou moci hlásit on-line a kapacita se bude lišit. „Prostor PIC pojme až 100 lidí, ale při on-line či hybridních řešeních nejsme omezeni,“ uvedl Kartous.

Farní charita Beroun pomáhá dlouhodobě nezaměstnaným

Magistrát již zřídil komisi pro restrukturalizaci pražské ekonomiky. Ta se bude zabývat dopady koronavirové krize a právě změnou fungování ekonomiky. Skupina bude usilovat o to, aby kroky ke znalostní ekonomice a produkci s vysokou přidanou hodnotou byly efektivní. Město zřídilo i další ekonomickou skupinu, která řeší aktuální dopad pandemie.

V rámci podpory podnikatelům město mimo jiné dalo slevy na nájemném nebo spustilo program turistických voucherů, které mají podpořit turistický ruch. Restauracím magistrát odpustil nájemné za předzahrádky a spustil vlastní program garance výhodných půjček, kam vložil peníze z evropských fondů. Z rozpočtu Prahy šla část peněz také na podporu kultury.

V důsledku pandemie očekává vedení hlavního města propad příjmů přes deset miliard korun. Z toho propad daňových příjmů zřejmě dosáhne přes šest miliard.

adp/ČTK

Dnes, 04:00
V pražských Miškovicích na severním okraji hlavního města se nachází místo, které má opravdu bohatou...
Včera, 09:09
Chátrající usedlost Cibulka v pražských Košířích koupila Nadace rodiny Vlčkových, kterou nedávno založil generální ředitel...
Včera, 08:36
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 08:36
V pražské Modřanské ulici hoří hala, chemici hasičů doporučili obyvatelům Braníka, Kamýku a Modřan nevětrat....
Včera, 04:00
Soutěž na opravu Libeňského mostu nabrala zpoždění už víc než čtvrt roku. Technická správa komunikací...
Včera, 04:00
Florenc 21 – tak se jmenuje mezinárodní urbanistická soutěž, jejíž vítěz dá novou tvář části...
11.4.2021
Neuvěřitelných, neskutečných, nemožných...Taková synonyma bychom použili, kdyby člověk oslavil 130. narozeniny. Jaké slovo použít v...
11.4.2021
Loňské náklady na péči o pacienty s Parkinsonovou chorobou se vloni přehouply přes 400 milionů...
10.4.2021
V červnu má vyjet v Praze nová tramvajová linka 19. Tedy doufejme, že druhý pokus...
9.4.2021
Za posledních 70 let prošly Letenskými sady miliony lidí. Často byly sem, do sousedství Kramářovy...
9.4.2021
Na náměstí Bratří Synků v pražských Nuslích srazilo dnes po poledni nákladní auto muže, který...
Reklama