Pospíšil: Karanténa pro bezdomovce a násilníky v Písnici nejspíše nebude. Rada Prahy se proti návrhu primátora postavila

Učiliště uprostřed sídliště v pražské Písnici mělo sloužit jako dočasná ubytovna pro zajištění karantény bezdomovců a násilníků. Navrhl to krizový štáb primátora Zdeňka Hřiba jako opatření proti koronavirové pandemii. Klub Spojených sil dnes otevřel problém na koaličním jednání, pražští radní pak Hřibův návrh nedoporučili.

„Karanténa pro lidi bez domova a násilníky v písnickém učilišti nejspíše nebude. Děkuji Radě města, že návrh nedoporučila,“ řekl Jiří Pospíšil.

„Zdravý rozum zvítězil, věřím, že pro navrhované účely najde Praha vhodnější objekt. Nadále platí naše nabídka pomoci pro lidi v první linii a další, kteří musí odejít do karantény, ale nechtějí ji trávit doma, aby nenakazili své blízké. Jsme připraveni se o ně postarat,“ řekl starosta Písnice Jiří Koubek /oba TOP 09/.

Koaliční partneři totiž při navrhování pominuli hlasy TOP 09, kteří plán odmítali s jasnými argumenty. Sídliště Písnice má přibližně 1000 bytů a minimálně 2500 obyvatel. Učiliště může sloužit pro osoby v karanténě, ale pokud tam budou chtít být dobrovolně a budou respektovat pravidla o nevycházení a nebudou je muset hlídat policisté 24 hodin.

Budova učiliště obklopená sídlištěm měla být místem karantény pro násilníky a bezdomovce

„Nerozumím arogantnímu přístupu našich koaličních partnerů, kterým jsme sdělili naše věcné námitky vůči výběru tohoto objektu, zrovna tak jako nerozumím tomu, proč byly zcela opomenuty námitky tamního starosty,“ vysvětlil pro Náš region Jiří Pospíšil.

Podobně postup primátora nechápal i místní starosta Koubek. Využití pro bezdomovce a násilníky v karanténě bylo podle TOP 09 nebezpečné. „Nese to s sebou riziko toho, že se nákaza bude šířit i mezi obyvatele sídliště,“ ohradil se už dříve proti záměru krizového štábu Jiří Pospíšil.

Včera, 17:20
Jablonec nad Nisou podpoří milionem korun tři obce v Jihomoravském kraji, které v červnu poničilo...
Včera, 17:00
Na řadě míst spojených s vodou, v zahradnictví či pivovaru se odehraje v hlavním městě...
Včera, 15:20
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 15:20
 Někdejší místostarosta Prahy 1 Michal Valenta (ODS), firma JCDecaux i její technický ředitel Tomáš Tenzer...
Včera, 15:00
Proti covidu-19 bylo zatím v terénu v Praze naočkováno asi 300 osob bez domova. Další...
Včera, 14:20
Činoherní klub na začátku sezony uvede tři premiéry, které nazkoušel během pandemie. Na jaro pak...
Včera, 10:48
Běžně nepřístupné prostory pražské Staroměstské radnice se v neděli 19. září otevřou veřejnosti. Akce zvaná...
Včera, 10:27
Nedožité 90. narozeniny Miloně Novotného, klasika české humanistické fotografie, připomíná výstava v pražské Leica Gallery....
15.9.2021
Mimořádná divadelní lahůdka čeká hned v úvodu sezóny diváky pražského Švandova divadla: 18. září bude mít...
15.9.2021
Pohledy architektů z celého světa směřují ještě výrazněji na Prahu. Hlavní město společně se svým...
15.9.2021
Pětadvacetiletý muž, kterého dopadli pražští kriminalisté, prodával na internetu auta, která ovšem nevlastnil. Tato vozidla...
Reklama