Pospíšil: Karanténa pro bezdomovce a násilníky v Písnici nejspíše nebude. Rada Prahy se proti návrhu primátora postavila

Učiliště uprostřed sídliště v pražské Písnici mělo sloužit jako dočasná ubytovna pro zajištění karantény bezdomovců a násilníků. Navrhl to krizový štáb primátora Zdeňka Hřiba jako opatření proti koronavirové pandemii. Klub Spojených sil dnes otevřel problém na koaličním jednání, pražští radní pak Hřibův návrh nedoporučili.

„Karanténa pro lidi bez domova a násilníky v písnickém učilišti nejspíše nebude. Děkuji Radě města, že návrh nedoporučila,“ řekl Jiří Pospíšil.

„Zdravý rozum zvítězil, věřím, že pro navrhované účely najde Praha vhodnější objekt. Nadále platí naše nabídka pomoci pro lidi v první linii a další, kteří musí odejít do karantény, ale nechtějí ji trávit doma, aby nenakazili své blízké. Jsme připraveni se o ně postarat,“ řekl starosta Písnice Jiří Koubek /oba TOP 09/.

Koaliční partneři totiž při navrhování pominuli hlasy TOP 09, kteří plán odmítali s jasnými argumenty. Sídliště Písnice má přibližně 1000 bytů a minimálně 2500 obyvatel. Učiliště může sloužit pro osoby v karanténě, ale pokud tam budou chtít být dobrovolně a budou respektovat pravidla o nevycházení a nebudou je muset hlídat policisté 24 hodin.

Budova učiliště obklopená sídlištěm měla být místem karantény pro násilníky a bezdomovce

„Nerozumím arogantnímu přístupu našich koaličních partnerů, kterým jsme sdělili naše věcné námitky vůči výběru tohoto objektu, zrovna tak jako nerozumím tomu, proč byly zcela opomenuty námitky tamního starosty,“ vysvětlil pro Náš region Jiří Pospíšil.

Podobně postup primátora nechápal i místní starosta Koubek. Využití pro bezdomovce a násilníky v karanténě bylo podle TOP 09 nebezpečné. „Nese to s sebou riziko toho, že se nákaza bude šířit i mezi obyvatele sídliště,“ ohradil se už dříve proti záměru krizového štábu Jiří Pospíšil.

Dnes, 13:15
Tento týden začaly přípravy ke stavbě nového P+R parkovacího domu Černý Most III. Ten vznikne...
Dnes, 09:05
Paměť města. Takový název nese fotografická série dokumentaristů Apoleny Rychlíkové a Vladimíra Turnera. Podle slov...
Dnes, 08:22
V severní části Přezletic u Prahy se nachází prehistorické sídliště člověka vzpřímeného Zlatý kopec. Archeologové...
Dnes, 07:49
Unikátní skalničková zahrada v Prokopském údolí je znovu otevřená veřejnosti. K vidění tu je přes...
Včera, 17:00
Plastové trdelníky na barokních fasádách, výlohy polepené fotkami potravin, historické okenice ověšené policemi s matrjoškami....
Včera, 14:42
Rada Prahy 2 schválila výpůjčku části nemovitosti parku Karlovo náměstí společnosti Rehwaldt Till pro průzkum...
Včera, 13:25
Městská knihovna v Praze otevírá sousedskou dílnu DOK16, kterou najdete v kobce č. 16 na...
Včera, 12:18
S možným rozšířením parkovacích zón navrženým některými městskými částmi dnes souhlasila Rada hlavního města Prahy....
Včera, 11:44
Soudních znalců ubývá, důvodem jsou podle Ilji Žukova z Psychiatrické společnosti České lékařské společnosti Jana...
Včera, 07:48
Koronavirus sice postavil téměř všechno na hlavu, ale ne všude se zastavily práce. A tak...
Reklama