10℃
Dnes je 21. květen , svátek má Monika

Potkani, třeste se! Praha bude i letos deratizovat ve svých objektech, plochách a kanálech

Podle ustanovení zákona o ochraně veřejného zdraví bude Praha zajišťovat i v letošním roce cyklickou deratizaci v objektech a na plochách, které vlastní a přímo spravuje, a dále v přilehlých prostorách a v kanalizační síti. Akce začíná v dubnu.

Reklama

Harmonogram deratizačních prací se v průběhu roku může upravovat, průběh deratizačních prací totiž ovlivňují jak klimatické podmínky, tak i urgence výkonu v postiženějších lokalitách, kde je zásah neodkladný.

Kde se bude v dubnu deratizovat?

Praha 1:
Zákrok se týká plochy pod magistrálou v ulici U Bulhara, zeleň a podchod u Státní opery a nové budovy Národního muzea, Václavské náměstí – středový pás, plochy pod magistrálou v ulici Na Florenci a na Těšnově, Chotkovy sady, metro Malostranská, Petrská čtvrť, Petřín, náplavka pod Smetanovým nábřežím, Hradčany a Loretánské náměstí, část nábřeží E. Beneše, Jelení ulice a Mariánské náměstí.

Praha 2:
Zákrok čeká park Folimanka, Sekaninova ulice – podél Botiče, Ostrčilovo náměsti, Vyšehradská ulice a okolí, Zítkovy sady, pod Slovany, okolí Výtoně, Rašínovo nábřeží, Jiráskovo náměstí, Bělehradská, Karlovo náměstí, Šafaříkova, Rumunská, Šmilovského, Gorazdova, Svobodova, Štěpánská, Havlíčkovy sady celé i s objekty, Pod Zvonařkou, Pod Nuselskými schody, Fügnerovo náměstí, Sokolská, Rumunská, I. P. Pavlova a Na Moráni.

Praha 3:
Hlodavci se mohou obávat v oblasti Sladkovského náměstí, ve Spojovací, na sídlištích Jarov a Chmelnice, na Balkáně, Vackově, Krejcárku, Koněvce, v Malešické, Jeseniově, parcích Ohrada, Pražačka, Parukářka, na Želivského a okolí nákladového nádraží a na Basilejském náměstí a v Olšanské.

Praha 4, 11 a 12:
Opatovská: zelené plochy od knihovny po Penny market, Květnového vítězství, Dubnova, Hekrova, Horčičkova, metro Háje, okolí Galaxie, Mejstříkova ad.

Praha 5 a 13:
Deratizovat se bude Sluneční náměstí, Ovčí Hájek, okolí stanic metra Luka, Nové Butovice, Hůrka, Lužiny, Stodůlky včetně pěších zón, sídliště Barrandov, sídliště Radotín, Vrážská, Radotínský potok, náměstí Osvoboditelů, oblast Radlická a oblast Zlíchov.

Praha 6:
Jugoslávských partyzánů a okolí, Verdunská, Šolínova, Náměstí pod Kaštany a okolí, Krupkovo náměstí, Císařský mlýn, Bubenečská, Čs. armády, údolní nádrž Džbán a okolí, Dejvická, Milady Horákové, okolí Písecké brány, Svatovítská, U Vorlíků a okolí, park Charloty Masarykové, Špejchar, Bachmačské náměstí, Na Hanspaulce, Bělohorská, Gymnastická, Parléřova, Střešovická, Sartoriova, Na Břevnovské pláni, Bolívarova, březový háj při ul. Patočkova ad.

Deratizátoři potkanům naservírovali třináct a půl tisíce kilogramů nástrah

Praha 7:
Škůdci ať se mají na pozoru v Letenských sadech, stráních k Vltavě, na Vltavské, v Bubenské, na Strossmayeráku, Řezáčově náměstí, Dukelských hrdinů, kolem Strojnické, nábřeží E. Beneše a Kpt. Jaroše, v Kamenické ad.

Praha 8:
Na řadě je okolí OC Draháň, Odra, Nisa a Visla, Kobyliské náměstí, okolí střediska Mazurská i jinde.

Praha 9:
Matějkova, Sokolovská (část), Podvinný mlýn, Kurta Konráda, Balabenka, stanice metra Českomoravská ad.

Praha 10, 15 a 22:
Deratizaci čeká Počernická, Veronské náměstí, Čechovo náměstí, sídliště Hostivař a okolí starší zástavby, trasa v okolí Botiče směr přehrada, Přípotoční, Petrohradská, Bohdalec, Slatiny, Bajkalská, Kubánské náměstí, Vršovická, Ruská, sídliště u Slávie, Na Hroudě, Moskevská, Krymská, Elektrárenská a okolí, zelené plochy v oblasti Vršovic, Strašnic, Dvouletky ad.

Včera, 18:00
Vedení Prahy 10 připraví návrh zavedení parkovacích zón na svém území. Studie bude hotova letos...
Včera, 16:27
V pražské zoo se začátkem května narodila dvě selata vzácného pekari Wagnerova, které bylo až...
Včera, 12:27
Léto se blíží, folkaři vystrkují růžky a pronikají do rockových klubů. Ale ještě je dost...
Včera, 11:03
Tramvajová zastávka ve Vysočanech má nový označník. Někteří jej nazývají padající obludou podle vzhledu a...
Včera, 11:00
V Tuchoměřicích u Prahy vznikne příští rok logistické centrum pro zásilkovou a nákladní přepravu americké...
Včera, 10:25
Koryto Botiče bylo v zastavěné části města již od 19. století postupně zregulováno až do...
Včera, 09:30
V Akademickém parku poblíž stanice metra Ládví má být v červnu odhalen pomník českého fyzika...
19.5.2019
Pokud hygienici nebudou proti, v pondělí ve tři bude pro veřejnost otevřen nový plavecký bazén...
19.5.2019
Pražská Slavia byla v neděli jen krůček od zajištění titulu v české nejvyšší fotbalové soutěži....
19.5.2019
Letos by se 150 let dožil profesor Rudolf Jedlička, lékař a mecenáš, zakladatel české rentgenologie,...
Reklama