12℃
Dnes je 21. srpen , svátek má Johana

Potkani, třeste se! Praha bude i letos deratizovat ve svých objektech, plochách a kanálech

Podle ustanovení zákona o ochraně veřejného zdraví bude Praha zajišťovat i v letošním roce cyklickou deratizaci v objektech a na plochách, které vlastní a přímo spravuje, a dále v přilehlých prostorách a v kanalizační síti. Akce začíná v dubnu.

Reklama

Harmonogram deratizačních prací se v průběhu roku může upravovat, průběh deratizačních prací totiž ovlivňují jak klimatické podmínky, tak i urgence výkonu v postiženějších lokalitách, kde je zásah neodkladný.

Kde se bude v dubnu deratizovat?

Praha 1:
Zákrok se týká plochy pod magistrálou v ulici U Bulhara, zeleň a podchod u Státní opery a nové budovy Národního muzea, Václavské náměstí – středový pás, plochy pod magistrálou v ulici Na Florenci a na Těšnově, Chotkovy sady, metro Malostranská, Petrská čtvrť, Petřín, náplavka pod Smetanovým nábřežím, Hradčany a Loretánské náměstí, část nábřeží E. Beneše, Jelení ulice a Mariánské náměstí.

Praha 2:
Zákrok čeká park Folimanka, Sekaninova ulice – podél Botiče, Ostrčilovo náměsti, Vyšehradská ulice a okolí, Zítkovy sady, pod Slovany, okolí Výtoně, Rašínovo nábřeží, Jiráskovo náměstí, Bělehradská, Karlovo náměstí, Šafaříkova, Rumunská, Šmilovského, Gorazdova, Svobodova, Štěpánská, Havlíčkovy sady celé i s objekty, Pod Zvonařkou, Pod Nuselskými schody, Fügnerovo náměstí, Sokolská, Rumunská, I. P. Pavlova a Na Moráni.

Praha 3:
Hlodavci se mohou obávat v oblasti Sladkovského náměstí, ve Spojovací, na sídlištích Jarov a Chmelnice, na Balkáně, Vackově, Krejcárku, Koněvce, v Malešické, Jeseniově, parcích Ohrada, Pražačka, Parukářka, na Želivského a okolí nákladového nádraží a na Basilejském náměstí a v Olšanské.

Praha 4, 11 a 12:
Opatovská: zelené plochy od knihovny po Penny market, Květnového vítězství, Dubnova, Hekrova, Horčičkova, metro Háje, okolí Galaxie, Mejstříkova ad.

Praha 5 a 13:
Deratizovat se bude Sluneční náměstí, Ovčí Hájek, okolí stanic metra Luka, Nové Butovice, Hůrka, Lužiny, Stodůlky včetně pěších zón, sídliště Barrandov, sídliště Radotín, Vrážská, Radotínský potok, náměstí Osvoboditelů, oblast Radlická a oblast Zlíchov.

Praha 6:
Jugoslávských partyzánů a okolí, Verdunská, Šolínova, Náměstí pod Kaštany a okolí, Krupkovo náměstí, Císařský mlýn, Bubenečská, Čs. armády, údolní nádrž Džbán a okolí, Dejvická, Milady Horákové, okolí Písecké brány, Svatovítská, U Vorlíků a okolí, park Charloty Masarykové, Špejchar, Bachmačské náměstí, Na Hanspaulce, Bělohorská, Gymnastická, Parléřova, Střešovická, Sartoriova, Na Břevnovské pláni, Bolívarova, březový háj při ul. Patočkova ad.

Deratizátoři potkanům naservírovali třináct a půl tisíce kilogramů nástrah

Praha 7:
Škůdci ať se mají na pozoru v Letenských sadech, stráních k Vltavě, na Vltavské, v Bubenské, na Strossmayeráku, Řezáčově náměstí, Dukelských hrdinů, kolem Strojnické, nábřeží E. Beneše a Kpt. Jaroše, v Kamenické ad.

Praha 8:
Na řadě je okolí OC Draháň, Odra, Nisa a Visla, Kobyliské náměstí, okolí střediska Mazurská i jinde.

Praha 9:
Matějkova, Sokolovská (část), Podvinný mlýn, Kurta Konráda, Balabenka, stanice metra Českomoravská ad.

Praha 10, 15 a 22:
Deratizaci čeká Počernická, Veronské náměstí, Čechovo náměstí, sídliště Hostivař a okolí starší zástavby, trasa v okolí Botiče směr přehrada, Přípotoční, Petrohradská, Bohdalec, Slatiny, Bajkalská, Kubánské náměstí, Vršovická, Ruská, sídliště u Slávie, Na Hroudě, Moskevská, Krymská, Elektrárenská a okolí, zelené plochy v oblasti Vršovic, Strašnic, Dvouletky ad.

Dnes, 13:37
Ryby z Cukrovarského rybníka a Velké Obůrky na Vinořském potoce byly vybity, nakazili se nebezpečným...
Dnes, 10:44
Cílem výstavy je připomenout osobnost panovníka a jeho dvůr na Pražském hradě v zrcadle gotického...
Včera, 18:37
Na začátku srpna bylo na Řezáčově náměstí nainstalováno nové pítko P, které ocení nejen návštěvníci...
Včera, 15:17
Ve středu 21. srpna mezi osmou a osmou vás na smíchovské pěší zóně čeká „Latino...
Včera, 13:33
Doprava na Slánsku, městská i meziměstská, se příští týden propojí s pražskou dopravou. Změní se...
Včera, 10:39
Hlavní město už má jasnou představu o budoucnosti Šlechtovy restaurace. Ve výběru provozovatele zvítězil Vinohradský...
19.8.2019
Zoo Praha vybrala zhotovitele pavilonu goril. Zvítězila společnost Strabag, která pavilon postaví za 209 milionů...
19.8.2019
Prázdniny nám tu naší metropolitní hudební zábavu trochu zkrouhly, ale nešť!
19.8.2019
Od 1. září dojde – na základě požadavku Prahy 6 na zlepšení dopravní obslužnosti Bubenče...
18.8.2019
Tradičně vypjatý souboj mezi Spartou a Baníkem se tentokrát obešel bez větších rvaček. Domácí výběr...
Reklama