Potvrzeno komisí rozhodčích: Zbyněk Proske poškodil Duklu ve dvou případech!

Dukla se už dříve vyjádřila, že se cítí býti poškozena rozhodnutími hlavního sudího v utkání proti Zlínu. Komise rozhodčích nyní při svém zasedání rozhodla, že se Zbyněk Proske v zápase opravdu dopustil závažných chyb.

Dukla se aktuálně nachází na posledním místě tabulky a s největší pravděpodobností se v nadstavbové části bude muset poprat o setrvání v nejvyšší české soutěži. V pátek bude hrát velice důležité utkání se svým rivalem ze dna tabulky Karvinou, která má pouze o jeden bod více než Dukla. Poslední dva celky už po minulém kole FORTUNA:LIGY dělí od čtrnácté Bohemky propastných osm, respektive devět bodů.

Mohlo tomu být ovšem jinak! Pražská Dukla totiž v sobotu srdnatě bojovala na hřišti Fastavu Zlín a vypadalo to, že si poveze domů minimálně jeden bod. V nastaveném čase utkání ovšem rozhodčí Zbyněk Proske nařídil penaltu za údajný faul na Poznara. Ten měl být zatáhnutý za dres na hranici malého vápna Holendou, když centrovaný míč přelétal vysoko nad hlavami obou hráčů. Z opakovaných záběrů bylo vidět, že Poznar zákroku hodně přidal.

Sám pak nařízenou penaltu proměnil a jeho Zlín tak vyhrál 2:1. Dukla v pondělí na klubových stránkách vyjádřila své přesvědčení, že byla v utkání hrubě poškozena. Kromě Poznarova uklouznutí na bahně před bránou se však ohradila ještě proti situaci z první půle, která zapříčinila první branku Zlína. Opět byl u celého incidentu zlínský forvard Poznar. Ten v 21. minutě podle vyjádření Dukly hrubě udeřil loktem do hlavy obránce Ostojiče, který si poté v pádu vstřelil vlastní branku. Pražský klub také nebyl spokojený s tím, že byl Poznar vůbec na hřišti, protože právě za podobný faul mu byl udělen dvouzápasový disciplinární trest, který měl však vejít v platnost až v dalším utkání.

Část starostů chce dál jednat o alternativní trase Pražského okruhu

Dukla na závěr svého prohlášení napsala, že se cítí být jednoznačně poškozena. A měla pravdu! Oběma spornými situacemi se totiž na svém úterním zasedání zabývala i komise rozhodčích, jež uznala, že se hlavní sudí utkání Zbyněk Proske v obou příadech dopustil závažných chyb. Poznarův zákrok z první půle tudíž měl být posouzen jako nedovolený a penalta v nastaveném čase neměla být nařízena.

Fotbalisté Dukly můžou samozřejmě zpytovat svědomí, že ještě před inkriminovanou penaltou neproměnili stoprocentní šanci a i přes pochybení rozhodčího nezískali tři body, ale nelze se samozřejmě divit jejich rozčarování. Body, o které byli v utkání proti Zlínu obráni, můžou hrát velikou roli v konečném postavení týmu.

Tato situace zároveň opět otevírá otázku regulérnosti soutěže. Pokud by byl totiž v zápase použitý systém VAR jako v duelech týmů z předních příček, oba zákroky mohly být posouzeny úplně jinak a ligová tabulka by asi vypadala taky trochu jinak.

Plný kapsy šutrů. Jak si pánové Vladyka a Holub poradí se šestnácti postavami?

Včera, 17:20
Jablonec nad Nisou podpoří milionem korun tři obce v Jihomoravském kraji, které v červnu poničilo...
Včera, 17:00
Na řadě míst spojených s vodou, v zahradnictví či pivovaru se odehraje v hlavním městě...
Včera, 15:20
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 15:20
 Někdejší místostarosta Prahy 1 Michal Valenta (ODS), firma JCDecaux i její technický ředitel Tomáš Tenzer...
Včera, 15:00
Proti covidu-19 bylo zatím v terénu v Praze naočkováno asi 300 osob bez domova. Další...
Včera, 14:20
Činoherní klub na začátku sezony uvede tři premiéry, které nazkoušel během pandemie. Na jaro pak...
Včera, 10:48
Běžně nepřístupné prostory pražské Staroměstské radnice se v neděli 19. září otevřou veřejnosti. Akce zvaná...
Včera, 10:27
Nedožité 90. narozeniny Miloně Novotného, klasika české humanistické fotografie, připomíná výstava v pražské Leica Gallery....
15.9.2021
Mimořádná divadelní lahůdka čeká hned v úvodu sezóny diváky pražského Švandova divadla: 18. září bude mít...
15.9.2021
Pohledy architektů z celého světa směřují ještě výrazněji na Prahu. Hlavní město společně se svým...
15.9.2021
Pětadvacetiletý muž, kterého dopadli pražští kriminalisté, prodával na internetu auta, která ovšem nevlastnil. Tato vozidla...
Reklama