Pověsti, tajné zkratky i strašidla. Komentované prohlídky pro děti i dospělé

Jaké strašidlo obtěžovalo Karla IV. po oslavách s Buškem z Velhartic? Kdo bydlel na Novém Světě? Co se prodávalo na trzích na Staroměstském náměstí? Na to vše dostanou zájemci odpověď během zábavných komentovaných prohlídek pro celou rodinu, které pravidelně probíhají v centru Prahy. Co se vrátit do starověku a probádat pár zajímavostí královského města?

Centrum Prahy, tedy především městská část Praha 1, je opředena spoustou všemožných pověstí, tajemství a pověr. Dospělí už možná na strašidla nevěří, ale děti budou z prohlídek nadšené. Co se třeba vrátit do doby, kdy byl Pražský hrad pevností s kamennými hradbami a žili v něm princové a princezny. Prohlídku Pražského hradu pojatou zábavným způsobem uvítají všichni členové rodiny. Zvlášť, když se během vycházky bude hledat i zlato.

Naplněno pověstmi je ale i podhradí. Nový Svět a Hradčany nabízejí kouzelná místa, jako je Černínský palác, Strahovský klášter nebo Loretu. Vycházka je doplněna o kvízy, které jí jen dodají na pohádkovosti. Účastníci se zde dozvědí o osudech skutečných obyvatel, kteří v této čtvrti žili, ale za zmínku zde stojí určitě i pár legendárních postav.

Komentovaná procházka pro rodiče i děti po tajemných průchodech, křivolakých uličkách a tajných zkratkách, kde se to podle pověstí jen hemží strašidly. Další z prohlídek po historickém centru Prahy s nádechem středověku. Účastníci se dozvědí, co se prodávalo na trzích na Staroměstském náměstí nebo kam se v té době vyhazovaly odpadky. Zavítá se i do bývalého židovského ghetta nebo do hospody, kam chodil na pivo pražský kat. Pro děti jsou v průběhu připravené různé soutěže a budou také hledat domovní znamení.

Zahrady a uličky půvabné části historické Prahy – Malé Strany. To je další z procházek určených pro celou rodinu. Legendy a příběhy zdejších paláců i zajímavé osudy míst v jejich okolí jen doplní všechna ta krásná zákoutí, kterými budou návštěvníci provedeni. Komentované procházky po Praze se konají pravidelně vždy ke konci týdne. V této době navíc využívají možnosti chodit po téměř prázdné Praze bez turistů a užít si ji ve své plné kráse. Rodinné vstupné stojí 490 korun.

Dnes, 06:25
Ačkoliv bylo muzeum založeno už v roce 1818 jako Vlastenecké muzeum, jeho pozdější symbol, budova...
Včera, 15:24
Letecké muzeum Kbely otevřelo své brány pro veřejnost v sobotu 15. května, Vojenské technické muzeum...
Včera, 14:52
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 14:52
Policisté pátrají po neznámém muži, který rozbil skleněnou výplň předních dveří linkového autobusu. Neznáte ho? 
Včera, 10:42
Výstava u Generálního štábu v Praze 6 přibližuje kritický rok 1941 na válečných frontách i...
Včera, 07:00
Novorenesanční budovu někdejšího benediktského kláštera nedaleko zahrady Kinských čeká velkolepá budoucnost. Ze zanedbaného bývalého poštovního...
Včera, 06:30
Slavný chirurg Jan Pirk koncem června letošního roku odchází z funkce přednosty kardiocentra pražského IKEM....
16.5.2021
Velkou atrakcí jubilejní výstavy se stala Česká chalupa. Odpovídala dobovému zájmu o „lidové umění“, i...
16.5.2021
S Václavem Štětinou, šéfem firemního bankovnictví Raiffeisenbank, jsme mluvili o tom, jak se změnilo fungování...
rozvodněný Botič
15.5.2021
Dobrodruh na kánoii se ve večerních hodinách plavil na pražské říčce Botič.
přívoz
15.5.2021
V Praze je do odvolání přerušen provoz všech sedmi vltavských přívozů. Důvodem je zvýšená hladina...
Reklama