Praha 1: Chceme snížit počet restauračních zahrádek otevřených po 22. hodině, ale chceme je!

Od 1. září by mělo být podle vedení Prahy 1 na jejím území otevřeno po 22. hodině celkem 211 restauračních zahrádek. Vyplývá to z připomínek k tržnímu řádu, které pražskému magistrátu zaslalo vedení Prahy 1. Dosud je na jejím území otevřeno po 22. hodině 278 zahrádek. Radní Prahy 1 zároveň prosazují, aby – oproti dosavadní praxi – nebyla žádná zahrádka otevřena po půlnoci.

Vedení hlavního města přes domluvu, že se o tržním řádu bude jednat v průběhu podzimu, schválilo už v dubnu jeho novelu, která povolila provoz restauračních zahrádek po 22. hodině pouze do 31. srpna 2020.

„Pokud by tedy magistrát současné návrhy Prahy 1 nepřijal, nesměla by být po tomto datu žádná zahrádka otevřena po 22. hodině. Určitě by to velmi citlivě zasáhlo provozovatele zahrádek, ale hlavně by to zkomplikovalo život našich občanů, kteří rádi po návštěvě divadla nebo kina posedí s přáteli na příjemném místě,“ popsal Karel Grabein Procházka, do jehož gesce spadají mj. podpora podnikání, obchod, služby a právě tržní řád.

Pro Komisi pro obchod a služby a tým složený z radních, vedoucích příslušných odborů a oddělení v čele se starostou Prahy 1 byly důležitým kritériem při vyhodnocování jednotlivých zahrádek poznatky od městské policie, živnostenského odboru a oddělení stížností radnice. Nejdůležitějším hlediskem pak byly připomínky místních občanů k rušení nočního klidu a slušnost provozovatelů vůči okolí.

V Praze od úterka platí zákaz rozdělávání ohňů v rizikových místech

Z 211 zahrádek otevřených po 22. hodině by tedy už podle Prahy 1 neměl být žádná otevřena po půlnoci. Do 24 hodin by měly být otevřeny zahrádky mj. na Václavském náměstí, na Staroměstském náměstí, před Malostranskou besedou, na výslovné přání místních na Maltézském náměstí nebo v areálu Svatováclavské vinice nad zámeckými schody.

Zahrádky do 23 hodin) jsou nyní v ulicích Celetná, 28. října, Jindřišská, Kampa – náplavka, Na příkopě, nám. Republiky, Novotného lávka, U radnice, V celnici.
Zahrádky nově navržené pouze do 22. hodiny jsou na Betlémském náměstí, Dražického náměstí, v Havelské, Jalovcově, Jilské, Karlově, Karmelitské, Křížovnickém náměstí, v Loretánské, Malá Štupartské, Masarykově nábřeží, Melantrichově, Mostecké, na Národní (Platýz), v Petrské, Rytířské, Seminářské, Spálené, Staroměstském náměstí (směr Dlouhá), Týnské, na Újezdě, U Lužického semináře a také na Kampě.

Radnice první městské části rovněž žádá, aby na zahrádkách nebyla povolována grilovací zařízení, která zápachem obtěžují okolí.
Praha 1 věří, že nové vyhodnocení provozní doby zahrádek bude zárukou zklidnění centra v nočních hodinách a zvýšení komfortu pro místní obyvatele a že bude pozitivně motivovat provozovatele zahrádek.
V případě problémů je Komise pro obchod a služby připravena se provozní dobou znovu zabývat.

Museum Kampa otevře po požáru výstavu Alfonse Muchy a Pasty Onera a stálou expozici

18.6.2021
V menších ulicích Říčan bude platit zóna s rychlostí omezenou na 30 kilometrů v hodině....
17.6.2021
Česká premiéra černé komedie MASH. Ale i silné milostné příběhy plné emocí: Čapek a Olga...
16.6.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Centrum služeb pro rodinu a dítě a dětský domov Charlotty Masarykové
16.6.2021
Zachovat, nebo zrušit možnost umísťování dětí do tří let do ústavních zařízení? Jedná o tom...
16.6.2021
Zahrádkáři z osady Baník na Příbramsku upozornili, že zde opět řádí zloděj. Krade se za...
14.6.2021
Příznivci automobilových soutěží se mohou v nadcházejícím ročníku Rally Bohemia těšit na několik zajímavých novinek,...
11.6.2021
Letos vyjel z Příbrami 5. června autobus, který pěší turisty i cyklisty zavezl až na...
11.6.2021
Rána na noze a ruce od nože. To jsou zranění žáka 4. základní školy v...
10.6.2021
Výstavba dálnice D3 bude podle ministerstva dopravy navržena tak, aby mohla vést i územím kolem...
10.6.2021
Dopravní policisté a kriminálka prošetřují smrtelnou nehodu motorkáře ze začátku června v Dolní Lomnici na...
10.6.2021
V Říčanech byla potvrzena otrávená rybí návnada, varuje radnice na webu a sociálních sítích s...
Reklama