Praha 1: Chceme snížit počet restauračních zahrádek otevřených po 22. hodině, ale chceme je!

Od 1. září by mělo být podle vedení Prahy 1 na jejím území otevřeno po 22. hodině celkem 211 restauračních zahrádek. Vyplývá to z připomínek k tržnímu řádu, které pražskému magistrátu zaslalo vedení Prahy 1. Dosud je na jejím území otevřeno po 22. hodině 278 zahrádek. Radní Prahy 1 zároveň prosazují, aby – oproti dosavadní praxi – nebyla žádná zahrádka otevřena po půlnoci.

Vedení hlavního města přes domluvu, že se o tržním řádu bude jednat v průběhu podzimu, schválilo už v dubnu jeho novelu, která povolila provoz restauračních zahrádek po 22. hodině pouze do 31. srpna 2020.

„Pokud by tedy magistrát současné návrhy Prahy 1 nepřijal, nesměla by být po tomto datu žádná zahrádka otevřena po 22. hodině. Určitě by to velmi citlivě zasáhlo provozovatele zahrádek, ale hlavně by to zkomplikovalo život našich občanů, kteří rádi po návštěvě divadla nebo kina posedí s přáteli na příjemném místě,“ popsal Karel Grabein Procházka, do jehož gesce spadají mj. podpora podnikání, obchod, služby a právě tržní řád.

Pro Komisi pro obchod a služby a tým složený z radních, vedoucích příslušných odborů a oddělení v čele se starostou Prahy 1 byly důležitým kritériem při vyhodnocování jednotlivých zahrádek poznatky od městské policie, živnostenského odboru a oddělení stížností radnice. Nejdůležitějším hlediskem pak byly připomínky místních občanů k rušení nočního klidu a slušnost provozovatelů vůči okolí.

V Praze od úterka platí zákaz rozdělávání ohňů v rizikových místech

Z 211 zahrádek otevřených po 22. hodině by tedy už podle Prahy 1 neměl být žádná otevřena po půlnoci. Do 24 hodin by měly být otevřeny zahrádky mj. na Václavském náměstí, na Staroměstském náměstí, před Malostranskou besedou, na výslovné přání místních na Maltézském náměstí nebo v areálu Svatováclavské vinice nad zámeckými schody.

Zahrádky do 23 hodin) jsou nyní v ulicích Celetná, 28. října, Jindřišská, Kampa – náplavka, Na příkopě, nám. Republiky, Novotného lávka, U radnice, V celnici.
Zahrádky nově navržené pouze do 22. hodiny jsou na Betlémském náměstí, Dražického náměstí, v Havelské, Jalovcově, Jilské, Karlově, Karmelitské, Křížovnickém náměstí, v Loretánské, Malá Štupartské, Masarykově nábřeží, Melantrichově, Mostecké, na Národní (Platýz), v Petrské, Rytířské, Seminářské, Spálené, Staroměstském náměstí (směr Dlouhá), Týnské, na Újezdě, U Lužického semináře a také na Kampě.

Radnice první městské části rovněž žádá, aby na zahrádkách nebyla povolována grilovací zařízení, která zápachem obtěžují okolí.
Praha 1 věří, že nové vyhodnocení provozní doby zahrádek bude zárukou zklidnění centra v nočních hodinách a zvýšení komfortu pro místní obyvatele a že bude pozitivně motivovat provozovatele zahrádek.
V případě problémů je Komise pro obchod a služby připravena se provozní dobou znovu zabývat.

Museum Kampa otevře po požáru výstavu Alfonse Muchy a Pasty Onera a stálou expozici

Včera, 16:58
České muzeum stříbra v Kutné Hoře připravilo pro návštěvníky výstavu Stavitelé katedrál, která přibližuje práci...
Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi
Včera, 15:01
V republice i v jednotlivých krajích se zase víc a víc mluví o koronavirové infekci...
Budovy na železniční stanici Hostivice
Včera, 11:15
Lidé, kteří by rádi zachovali nejen budovu bývalého depa v železniční stanici Hostivice, aby v...
Včera, 07:36
V sobotu 8. srpna 2020 dojde ve spolupráci organizátorů dopravy IDSK (Integrovaná doprava Středočeského kraje)...
6.8.2020
Charita Beroun byla po dobu koronavirové pandemie hlavním partnerem berounského krizového štábu. Díky více než...
6.8.2020
Nejlepší výčepní severních, středních a východních Čech se sešli v prostorách PUOR Plaudit Restaurant v...
6.8.2020
Mladou Boleslav dlouhou dobu trápil velký problém. Odchycení pejskové museli putovat až do Lysé nad...
6.8.2020
No v Troji, pochopitelně! Nikoli však v zoologické, nejde o opičky ani jiné zástupce říše...
6.8.2020
Sdílená elektrokola, jejichž provoz byl před týdnem zahájen v Berouně a okolí, se podle berounské...
5.8.2020
Všichni víme, že – ač je k nám v tomto ohledu letošní léto milostivo –...
Reklama