Praha 1: Chceme snížit počet restauračních zahrádek otevřených po 22. hodině, ale chceme je!

Od 1. září by mělo být podle vedení Prahy 1 na jejím území otevřeno po 22. hodině celkem 211 restauračních zahrádek. Vyplývá to z připomínek k tržnímu řádu, které pražskému magistrátu zaslalo vedení Prahy 1. Dosud je na jejím území otevřeno po 22. hodině 278 zahrádek. Radní Prahy 1 zároveň prosazují, aby – oproti dosavadní praxi – nebyla žádná zahrádka otevřena po půlnoci.

Vedení hlavního města přes domluvu, že se o tržním řádu bude jednat v průběhu podzimu, schválilo už v dubnu jeho novelu, která povolila provoz restauračních zahrádek po 22. hodině pouze do 31. srpna 2020.

„Pokud by tedy magistrát současné návrhy Prahy 1 nepřijal, nesměla by být po tomto datu žádná zahrádka otevřena po 22. hodině. Určitě by to velmi citlivě zasáhlo provozovatele zahrádek, ale hlavně by to zkomplikovalo život našich občanů, kteří rádi po návštěvě divadla nebo kina posedí s přáteli na příjemném místě,“ popsal Karel Grabein Procházka, do jehož gesce spadají mj. podpora podnikání, obchod, služby a právě tržní řád.

Pro Komisi pro obchod a služby a tým složený z radních, vedoucích příslušných odborů a oddělení v čele se starostou Prahy 1 byly důležitým kritériem při vyhodnocování jednotlivých zahrádek poznatky od městské policie, živnostenského odboru a oddělení stížností radnice. Nejdůležitějším hlediskem pak byly připomínky místních občanů k rušení nočního klidu a slušnost provozovatelů vůči okolí.

V Praze od úterka platí zákaz rozdělávání ohňů v rizikových místech

Z 211 zahrádek otevřených po 22. hodině by tedy už podle Prahy 1 neměl být žádná otevřena po půlnoci. Do 24 hodin by měly být otevřeny zahrádky mj. na Václavském náměstí, na Staroměstském náměstí, před Malostranskou besedou, na výslovné přání místních na Maltézském náměstí nebo v areálu Svatováclavské vinice nad zámeckými schody.

Zahrádky do 23 hodin) jsou nyní v ulicích Celetná, 28. října, Jindřišská, Kampa – náplavka, Na příkopě, nám. Republiky, Novotného lávka, U radnice, V celnici.
Zahrádky nově navržené pouze do 22. hodiny jsou na Betlémském náměstí, Dražického náměstí, v Havelské, Jalovcově, Jilské, Karlově, Karmelitské, Křížovnickém náměstí, v Loretánské, Malá Štupartské, Masarykově nábřeží, Melantrichově, Mostecké, na Národní (Platýz), v Petrské, Rytířské, Seminářské, Spálené, Staroměstském náměstí (směr Dlouhá), Týnské, na Újezdě, U Lužického semináře a také na Kampě.

Radnice první městské části rovněž žádá, aby na zahrádkách nebyla povolována grilovací zařízení, která zápachem obtěžují okolí.
Praha 1 věří, že nové vyhodnocení provozní doby zahrádek bude zárukou zklidnění centra v nočních hodinách a zvýšení komfortu pro místní obyvatele a že bude pozitivně motivovat provozovatele zahrádek.
V případě problémů je Komise pro obchod a služby připravena se provozní dobou znovu zabývat.

Museum Kampa otevře po požáru výstavu Alfonse Muchy a Pasty Onera a stálou expozici

Dnes, 16:47
Všichni lidé, kteří jdou na testování na onemocnění COVID-19 do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi,...
hejtmanka
Dnes, 15:28
Středočeský kraj koupil resuscitační komplety pro 149 základních a středních škol za téměř 10 milionů...
Včera, 17:46
Komerční článek
Participativní rozpočet zakořenil v desítkách obcí, občané navrhují projekty, hlasují o nich, komentují je a společně...
Včera, 17:46
Fanoušci klavírních melodií se mohou těšit na koncert teprve 22letého klavíristy Pavla Vondráčka s názvem...
Včera, 17:00
Jednou z investičních akcí je obnova komunikací v ulicích Malinovského, Rubínova, Rejčkova a Burianova včetně...
Včera, 09:40
Stavba středočeských přístavišť pro rekreační plavidla v Mělníku a Poděbradech má začít v listopadu a...
Včera, 07:35
Hlasování o podpoře říčanských projektů z participativního rozpočtu, bude už v první polovině října. Lidé...
21.9.2020
Fotografie zahraničních filmových celebrit zachycených objektivem Miloše Fikejze, filmového publicisty, encyklopedisty a fotografa, můžete obdivovat...
21.9.2020
Se začátkem nového školního roku město Dobříš otevřelo nový školní pavilon základní školy a společně...
21.9.2020
Podchod pod kolejemi železniční tratě Praha-Benešov v Říčanech u Prahy, bude nejspíše po 13 letech konečně...
20.9.2020
Kolem 60 lidí protestovalo před pobočkou státního podniku Diamo v Příbrami proti plánované těžbě kameniva...
Reklama