Praha 1: Nesouhlasíme s uzavřením Smetanova nábřeží!

Pražský magistrát rozhodl, že od soboty 23. května bude pro automobilovou dopravu jednosměrně uzavřeno Smetanovo nábřeží ve směru od Národního divadla směrem ke Křižovnickému náměstí až po vyústění Divadelní ulice.

S radnicí Prahy 1 tuto uzavírku nikdo neprojednával. Provoz aut se kvůli tomuto rozhodnutí přesune do Divadelní a naroste dopravní zatížení ulice Karoliny Světlé, ve které žije značný počet místních obyvatel. Právě v této ulici došlo sérií opatření k utlumení dopravy.

Praha 1 s opatřením nesouhlasí.
„Nepovažujeme za koncepční, aby tak zásadní změna proběhla bez řádného posouzení a projednání. Stejně tak není z pohledu našich občanů správné, aby se provoz přesouval z minimálně obydleného nábřeží do ulice, kde občané doopravdy žijí.
V této chvíli nám nezbývá nic než počkat do víkendu a následně vyhodnotit a reagovat na vzniklou situaci,“ vyjádřilo se vedení radnice na svých webových stránkách.

Zeď, chránící staré Vokovice od hluku, zrudla. Neudělal to vandal, ale umělec

Důležitost větší diskuze nad záměrem podtrhuje fakt, že každá změna s sebou přináší jak klady, tak zápory, které je nutné detailně projednat. Kladem je rozšíření lidmi užívaného veřejného prostranství na jednom z nejkrásnějších nábřeží Evropy, na druhé straně je negativem změna zažitého stavu a nedohoda s městskou částí.

„Mrzí mě, že pan náměstek primátora Scheinherr nehledá u takto důležitého kroku, který omezuje průjezdnosti centra, shodu s námi jako s koaličním partnerem. Jsem přesvědčen, že na takovémto omezení by se měly dohodnout všechny tři subjekty pražské koalice. Obávám se, že takovýto zbrklý krok může vést k dopravnímu kolapsu v centru Prahy. Zástupci našeho klubu byli připraveni o návrhu odborně diskutovat a přicházeli s vlastním návrhem, aby Smetanovo nábřeží bylo uzavřeno pouze o víkendech a svátečních dnech. Takováto debata bohužel neproběhla,“ uvedl předseda zastupitelského klubu Spojených sil pro Prahu Jiří Pospíšil.

Na Letné se to zamodralo. Výduch z tunelu jako posel jara

Dnes, 22:08
Při nehodě na obchvatu Slaného na Kladensku se dnes navečer zranilo pět lidí, jsou mezi...
Dnes, 18:17
Rada města Kladno odsouhlasila pomoc podnikatelským subjektům na území Kladna formou prominutí úhrady nebo části...
Dnes, 15:40
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
Dnes, 15:40
Kladenští kriminalisté celý rok šetřili skupinku pachatelů, kteří vyráběli a distribuovali omamné a psychotropní látky...
Mladá Boleslav
Dnes, 12:27
Život se, byť stále s jistými omezeními, pomalu vrací do běžných kolejí. Pětadvacátého května došlo...
Dnes, 10:40
Novelizací zákona o pozemních komunikacích získaly obce pro účely organizování dopravy na svém území přístup...
Dnes, 08:29
Areál barokní roubené fary je unikátně zachovanou kulturní památkou, kterou máte jedinečnou možnost navštívit v...
Včera, 17:36
Stavbaři budou o víkendu u Brandýska na Kladensku bourat most přes dálnici D7. Řidiči musejí...
Včera, 16:06
Jedním z dlouhodobých cílů koalice je zvyšování dostupnosti bydlení. Rostoucí ceny nájemného nejvíce zatěžují nájemce...
Včera, 15:25
Mělnické vinobraní bude letos jednodenní. Uskuteční se 19. září a přesune se do ulic, hlavní...
Včera, 13:15
Tento týden začaly přípravy ke stavbě nového P+R parkovacího domu Černý Most III. Ten vznikne...
Reklama