14℃
Dnes je 24. srpen , svátek má Bartoloměj

Praha 1 zatím nevypsala tendr na ředitele Nemocnice Na Františku

Radnice první městské části zatím nevyhlásila výběrové řízení na nového ředitele Nemocnice Na Františku, kterou radnice provozuje. Čeká na výsledek jednání s magistrátem, řekl starosta Prahy 1 Pavel Čižinský (Praha 1 Sobě). Nemocnici prozatímně vede bývalý primář chirurgického oddělení David Erhart, kterého minulé vedení Prahy 1 vybralo poté, co ředitel Robert Zelenák začátkem července odstoupil kvůli obvinění z manipulací s veřejnou zakázkou.

Reklama

Podle Čižinského, který se v otázce dalšího osudu nemocnice angažoval už před loňskými volbami, je vedení radnice s pověřeným ředitelem Erhartem spokojeno. Starosta dodal, že zatím není jasné, jestli se tendr na ředitele vypíše v nejbližší době nebo až poté, co radnice společně s magistrátem rozhodne o dalším fungování nemocnice.
Magistrát se na základě memoranda z loňského roku zavázal radnici přispívat na fungování nemocnice, výměnou za to získal vliv na rozhodování. Nyní se podle Čižinského jedná o tom, jak dál. „Ve hře je převod na magistrát, nebo se o provoz nějak podělit, nebo zapojit i jiné městské části,“ uvedl starosta. Dodal, že otevřená je i otázka zaměření nemocnice a poskytovaných služeb, které by se do budoucna mohly změnit.
Bývalé vedení Prahy 1 se v minulém období pokusilo najít pro nemocnici soukromého provozovatele, od záměru však nakonec ustoupilo a sjednalo s magistrátem finanční podporu.
Bývalý ředitel Zelenák na funkci rezignoval v červenci loňského roku v souvislosti se zásahem policie v nemocnicích Na Františku, Na Bulovce a na dalších místech. Pro podezření z manipulace s veřejnými zakázkami policisté kromě Zelenáka obvinili také severočeského podnikatele Tomáše Horáčka, bývalou ředitelku Nemocnice na Bulovce Andreu Vrbovskou a firmu Compass Group Czech Republic, dříve Eurest.
Nemocnice Na Františku je jedinou nemocnici, kterou v Praze provozuje městská část. Vlastní nemocnici nemá ani magistrát. Primátor Zdeněk Hřib nedávno uvedl, že by byl pro vybudování nového moderního zařízení v Letňanech. Detaily zatím vedení města neuvedlo.
Zdroj: čtk

Převod rakovnické sportovní haly se zřejmě o pár měsíců protáhne

Včera, 18:32
Atletická hala pro sportovce z hlavního města by mohla vzniknout v Jižním Městě v ulici...
Včera, 15:01
V Praze chodí do divadel ze 74 procent ženy, což je podobně jako ve čtyřech...
Včera, 14:18
Šlechtovu restauraci ve Stromovce, procházející postupnou rekonstrukcí, bude po jejím skončení provozovat Vinohradský pivovar. Vybral...
Včera, 12:19
Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit...
Včera, 07:33
Když před dvěma roky Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) oznámil cestujícím, že začne v...
Včera, 07:17
Praha 10 nechá pokácet čtyři okrasné sakury ve stromořadí v ulici V Olšinách. Důvodem je...
22.8.2019
Sochu sovětského maršála Ivana Koněva, která stojí v Praze 6, někdo polil rudou barvou. Policie...
22.8.2019
Hlavní město zvažuje možnost využít ke svozu odpadu do spalovny v Malešicích nákladní tramvaje, řekl...
22.8.2019
Na neblahé události 21. srpna 1968 a 1969 ve středu zavzpomínali lidé v různých částech...
22.8.2019
Pražané za prvních sedm měsíců tohoto roku vytřídili asi 236,6 tuny kovových obalů, loni to...
Reklama