20℃
Dnes je 24. duben , svátek má Jiří

Praha 1 zatím nevypsala tendr na ředitele Nemocnice Na Františku

Radnice první městské části zatím nevyhlásila výběrové řízení na nového ředitele Nemocnice Na Františku, kterou radnice provozuje. Čeká na výsledek jednání s magistrátem, řekl starosta Prahy 1 Pavel Čižinský (Praha 1 Sobě). Nemocnici prozatímně vede bývalý primář chirurgického oddělení David Erhart, kterého minulé vedení Prahy 1 vybralo poté, co ředitel Robert Zelenák začátkem července odstoupil kvůli obvinění z manipulací s veřejnou zakázkou.

Reklama

Podle Čižinského, který se v otázce dalšího osudu nemocnice angažoval už před loňskými volbami, je vedení radnice s pověřeným ředitelem Erhartem spokojeno. Starosta dodal, že zatím není jasné, jestli se tendr na ředitele vypíše v nejbližší době nebo až poté, co radnice společně s magistrátem rozhodne o dalším fungování nemocnice.
Magistrát se na základě memoranda z loňského roku zavázal radnici přispívat na fungování nemocnice, výměnou za to získal vliv na rozhodování. Nyní se podle Čižinského jedná o tom, jak dál. „Ve hře je převod na magistrát, nebo se o provoz nějak podělit, nebo zapojit i jiné městské části,“ uvedl starosta. Dodal, že otevřená je i otázka zaměření nemocnice a poskytovaných služeb, které by se do budoucna mohly změnit.
Bývalé vedení Prahy 1 se v minulém období pokusilo najít pro nemocnici soukromého provozovatele, od záměru však nakonec ustoupilo a sjednalo s magistrátem finanční podporu.
Bývalý ředitel Zelenák na funkci rezignoval v červenci loňského roku v souvislosti se zásahem policie v nemocnicích Na Františku, Na Bulovce a na dalších místech. Pro podezření z manipulace s veřejnými zakázkami policisté kromě Zelenáka obvinili také severočeského podnikatele Tomáše Horáčka, bývalou ředitelku Nemocnice na Bulovce Andreu Vrbovskou a firmu Compass Group Czech Republic, dříve Eurest.
Nemocnice Na Františku je jedinou nemocnici, kterou v Praze provozuje městská část. Vlastní nemocnici nemá ani magistrát. Primátor Zdeněk Hřib nedávno uvedl, že by byl pro vybudování nového moderního zařízení v Letňanech. Detaily zatím vedení města neuvedlo.
Zdroj: čtk

Převod rakovnické sportovní haly se zřejmě o pár měsíců protáhne

Před 50 minutami
Praha zatím neplánuje vypsat velkou zakázku na nové lavičky tak, jak o tom v souvislosti...
Před 54 minutami
Hasiči v úterýna několika místech v Praze zasahovali kvůli silnému větru. Většinou odstraňovali z ulic...
Před 3 hodinami
Pět stanic pražského metra se dnes opět promění v koncertní pódia, na kterých se vystřídá...
Dnes, 09:34
Do konce dubna uzavře Praha smlouvu o projektové dokumentaci Dvoreckého mostu, který spojí Prahu 4...
Dnes, 08:37
Před Generální štábem na Vítězném náměstí v Dejvicích v Praze 6 probíhá panelová výstava „Nezlomená...
Včera, 18:29
Praha 12 požádá hlavní město o další půjčku na financování výstavby nové radnice a jejího...
Včera, 14:33
Plavecký bazén na Výstavišti je od čtvrtka 18. dubna z technických důvodů do odvolání uzavřen.
Včera, 13:32
Ve středu 17. dubna proběhlo na Letišti Václava Havla cvičení Aircraft Evac 2019.
Včera, 13:00
Oblíbená tramvajová retrolinka číslo 23 doznala od 19. dubna 2019 drobné změny ve své trase....
Včera, 11:03
Věřím, že jste si o svátcích náležitě odpočinuli a nic nebrání tomu skočit si v...
Reklama