-6℃
Dnes je 23. únor , svátek má Svatopluk

Praha 1 zatím nevypsala tendr na ředitele Nemocnice Na Františku

Radnice první městské části zatím nevyhlásila výběrové řízení na nového ředitele Nemocnice Na Františku, kterou radnice provozuje. Čeká na výsledek jednání s magistrátem, řekl starosta Prahy 1 Pavel Čižinský (Praha 1 Sobě). Nemocnici prozatímně vede bývalý primář chirurgického oddělení David Erhart, kterého minulé vedení Prahy 1 vybralo poté, co ředitel Robert Zelenák začátkem července odstoupil kvůli obvinění z manipulací s veřejnou zakázkou.

Reklama

Podle Čižinského, který se v otázce dalšího osudu nemocnice angažoval už před loňskými volbami, je vedení radnice s pověřeným ředitelem Erhartem spokojeno. Starosta dodal, že zatím není jasné, jestli se tendr na ředitele vypíše v nejbližší době nebo až poté, co radnice společně s magistrátem rozhodne o dalším fungování nemocnice.
Magistrát se na základě memoranda z loňského roku zavázal radnici přispívat na fungování nemocnice, výměnou za to získal vliv na rozhodování. Nyní se podle Čižinského jedná o tom, jak dál. „Ve hře je převod na magistrát, nebo se o provoz nějak podělit, nebo zapojit i jiné městské části,“ uvedl starosta. Dodal, že otevřená je i otázka zaměření nemocnice a poskytovaných služeb, které by se do budoucna mohly změnit.
Bývalé vedení Prahy 1 se v minulém období pokusilo najít pro nemocnici soukromého provozovatele, od záměru však nakonec ustoupilo a sjednalo s magistrátem finanční podporu.
Bývalý ředitel Zelenák na funkci rezignoval v červenci loňského roku v souvislosti se zásahem policie v nemocnicích Na Františku, Na Bulovce a na dalších místech. Pro podezření z manipulace s veřejnými zakázkami policisté kromě Zelenáka obvinili také severočeského podnikatele Tomáše Horáčka, bývalou ředitelku Nemocnice na Bulovce Andreu Vrbovskou a firmu Compass Group Czech Republic, dříve Eurest.
Nemocnice Na Františku je jedinou nemocnici, kterou v Praze provozuje městská část. Vlastní nemocnici nemá ani magistrát. Primátor Zdeněk Hřib nedávno uvedl, že by byl pro vybudování nového moderního zařízení v Letňanech. Detaily zatím vedení města neuvedlo.
Zdroj: čtk

Převod rakovnické sportovní haly se zřejmě o pár měsíců protáhne

Včera, 18:32
I v pražských lesích bojují lesníci proti kůrovci. Během loňska vytěžily Lesy hlavního města zhruba...
Včera, 18:03
Stavba modernizovaného železničního koridoru mezi Hostivaří a hlavním nádražím po zimě pokračuje, a to o...
Včera, 17:30
Komerční článek
Např. vysloužilou zářivku převezme každý odpovědný kolektivní systém zdarma, kdežto běžná odpadová firma si za...
Včera, 17:30
O životě v buddhistickém klášteře vyprávěla mniška Tenzin Palmo, jež se narodila v Praze, vystudovala...
Včera, 17:00
O nadcházejícím víkendu 23. a 24. února čeká Pražany dočasná uzavírka na mostech u stanice...
Včera, 14:25
Únorové číslo humoristického měsíčníku SORRY, které vydává naše vydavatelství A11, dorazilo do trafik a stánků.
Včera, 13:32
V Galerii 9 ve vysočanské radnici můžete až do 7. března vidět výstavu Martin Frind...
Včera, 10:29
Radnice Prahy 14 vyhlásila architektonickou soutěž o návrh na revitalizaci Centrálního parku u stanice metra...
21.2.2019
Most v Bubenské ulici u metra C Vltavská je ve špatném stavu a musel být...
21.2.2019
Pražský Újezd chce postavit dům pro seniory s 127 lůžky. V této chvíli má radnice...
21.2.2019
Někteří odsouzení političtí aktivisté se rekrutovali z pokrokového hnutí, což byla česká politická mládežnická organizace,...
Reklama