30℃
Dnes je 25. srpen , svátek má Radim

Praha 12 odmítá stavbu bytového domu Zelený Kamýk

Vedení Prahy 12 se postavilo proti stavbě bytového domu Zelený Kamýk. Rada schválila odvolání proti vydanému územnímu rozhodnutí, uvedl Jaroslav Kňap z radničních novin. Společnost JRD chce na budově mateřské školy ve Smotlachově ulici postavit budovu s 13 podlažími.

Reklama

„Nahradit stávající dvoupodlažní objekt třináctipatrovým bytovým domem nelze považovat za pouhé dotváření, jedná se o rozsáhlou stavební činnost, která do stabilizovaného území nepatří,“ uvedla místostarostka pro územní rozvoj Eva Tylová (za Piráty).
Projekt podle vedení městské části nerespektuje podmínky dané pro stabilizované území. V takto označeném místě je totiž možné stavět pouze tak, aby byl zachován stávající charakter zástavby, a není možné postavit nové rozsáhlé budovy.
Podle místostarostky je plánovaná stavba předimenzovaná, zhoršila by problém s nedostatkem parkovacích míst a ustoupit by jí musela zeleň. „Pro tuto oblast je nyní připravována územní studie která by měla řešit území komplexně včetně chybějící infrastruktury,“ dodala.
Místní obyvatelé se loni proti výstavbě na sídlišti Kamýk ohradili peticí, pod kterou se podepsalo zhruba 2250 lidí. Podle petentů ani současná občanská vybavenost není dostačující a výstavba dalších bytů by situaci jen zhoršila. V místě chybí obchody, školy, sportoviště a parkovací místa. Podporu jim loni v únoru vyjádřili i zastupitelé hlavního města.
U ulice Novodvorská, u které je sídliště Kamýk, má být v budoucnosti stanice metra D. I z tohoto důvodu považují lidé za podstatné, aby vznikla studie občanské vybavenosti. Zavedení metra totiž zvyšuje atraktivitu lokality pro bydlení. V současné době bydlí na sídlišti Kamýk zhruba 5000 lidí.
Zdroj: čtk

Praha se chystá podepsat dohodu s vlastníky pozemků pro stavbu metra D

Včera, 21:39
Bohemka zavítala v dobré formě na stadion svého rivala z Vršovic, který v zápase pošetřil...
Včera, 16:36
Oblíbený Den otevřených dveří s prohlídkami pro školy i veřejnost chystá ve středu 11. září...
Včera, 15:01
Radnice Jižního Města chce na svém území zvýšit počet parkovacích míst. V současné době připravuje...
Včera, 10:14
Ve druhé polovině srpna si karlínská Invalidovna připomene výročí filmu Amadeus režiséra Miloše Formana, který...
23.8.2019
Atletická hala pro sportovce z hlavního města by mohla vzniknout v Jižním Městě v ulici...
23.8.2019
V Praze chodí do divadel ze 74 procent ženy, což je podobně jako ve čtyřech...
23.8.2019
Šlechtovu restauraci ve Stromovce, procházející postupnou rekonstrukcí, bude po jejím skončení provozovat Vinohradský pivovar. Vybral...
23.8.2019
Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit...
23.8.2019
Když před dvěma roky Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) oznámil cestujícím, že začne v...
23.8.2019
Praha 10 nechá pokácet čtyři okrasné sakury ve stromořadí v ulici V Olšinách. Důvodem je...
Reklama