Praha 14 zrekonstruuje svou radnici

Městská část Praha 14 zrekonstruuje svou radnici v ulici Bratří Venclíků nedaleko stanice metra B Rajská zahrada. Úřad nyní hledá stavební firmu, která práce provede.

Vyplývá to z dokumentu zveřejněného ve věstníku veřejných zakázek. Zastupitelé Prahy 14 už na červnovém zastupitelstvu rozhodli, že městská část požádá magistrát o půjčku na opravy. Novou radnici buduje také Praha 7.

Radnice má sídlo v panelovém domě na sídlišti Černý Most. Předmětem veřejné zakázky jsou jak stavební práce na rekonstrukci budov, tak s tím související zpracování projektové dokumentace. V této fázi jde o úpravu budov, která by je udělala energeticky úsporné.

Na kolik práce přesně vyjdou, záleží na výsledku tendru. Nicméně zastupitelé Prahy 14 na svém červnovém zasedání schválili dokument, podle kterého městská část požádá magistrát o půjčku 130 milionů korun. Částku by radnice podle zápisu ze zasedání splácela do listopadu 2029, přičemž první splátku by městu odeslala v příštím roce. Půjčku budou zastupitelé ještě projednávat na zářijovém zasedání.

Zájemci o zakázku mohou své nabídky posílat radnici do 10. září. Doba trvání zakázky má být podle dokumentu ve věstníku zakázek 15 měsíců.

Podle zápisu ze zasedání je nynější tendr pouze první fází úprav radnice. V budoucnu plánuje vedení městské části vybudovat k domům přístavby a nástavby za dalších zhruba 100 milionů korun. Kdy se tak má stát, ale v dokumentu uvedeno není.

Do nové budovy se do konce letošního roku nastěhuje Praha 7. Pořízení nové budovy vyjde na několik stovek milionů korun. Současné sídlo na nábřeží kapitána Jaroše musí opustit, protože patří státu. Nový objekt koupila Praha 7 za 89 milionů korun bez DPH. V budově bude 5500 metrů čtverečních podlahové plochy. Vznikne přes dvě stovky pracovních míst a stejný počet pro návštěvníky.

OMH, ČTK

Dnes, 19:11
Na výpadovce na Úvaly (Českobrodská – Starokolínská – Novosibřinská) se v Újezdě nad Lesy se...
Dnes, 10:11
Únorové vydání humoristického měsíčníku SORRY, které vydává naše vydavatelství A11, je už nějakou dobu na...
Dnes, 08:11
Michnovský letohrádek na Kampě zůstane zatím v rukou Radnice. O jeho budoucnosti rozhodnou lidé v...
Dnes, 06:38
V úterý 25. února začne Technická správa komunikací s přípravnými pracemi před opravami Novodvorské ulice...
Včera, 16:38
Folk, jazz, blues, rock, šansony, trocha té prvorepublikové hudby... Ať už se vám líbí jakýkoli...
Včera, 16:11
Uměleckoprůmyslové muzeum otevřelo 19. února návštěvníkům výstavu zaměřenou na díla Boženy Sudkové a především Josefa...
Včera, 13:32
V souvislosti s blížícím se 70. výročím umučení číhošťského kněze Josefa Toufara proběhne v úterý...
Včera, 07:26
Koupaliště Petynka v Praze 6 letos v prosinci přejde do vlastnictví městské části, řekl místostarosta...
23.2.2020
Vichřice Sabine, která se přehnala Evropou a v neděli 9. února dorazila i k nám,...
23.2.2020
Rada Prahy 2 v pondělí 17. února projednala záměr pražského magistrátu a společnosti Telefonica O2...
Reklama