Praha 14 zrekonstruuje svou radnici

Městská část Praha 14 zrekonstruuje svou radnici v ulici Bratří Venclíků nedaleko stanice metra B Rajská zahrada. Úřad nyní hledá stavební firmu, která práce provede.

Vyplývá to z dokumentu zveřejněného ve věstníku veřejných zakázek. Zastupitelé Prahy 14 už na červnovém zastupitelstvu rozhodli, že městská část požádá magistrát o půjčku na opravy. Novou radnici buduje také Praha 7.

Radnice má sídlo v panelovém domě na sídlišti Černý Most. Předmětem veřejné zakázky jsou jak stavební práce na rekonstrukci budov, tak s tím související zpracování projektové dokumentace. V této fázi jde o úpravu budov, která by je udělala energeticky úsporné.

Na kolik práce přesně vyjdou, záleží na výsledku tendru. Nicméně zastupitelé Prahy 14 na svém červnovém zasedání schválili dokument, podle kterého městská část požádá magistrát o půjčku 130 milionů korun. Částku by radnice podle zápisu ze zasedání splácela do listopadu 2029, přičemž první splátku by městu odeslala v příštím roce. Půjčku budou zastupitelé ještě projednávat na zářijovém zasedání.

Zájemci o zakázku mohou své nabídky posílat radnici do 10. září. Doba trvání zakázky má být podle dokumentu ve věstníku zakázek 15 měsíců.

Podle zápisu ze zasedání je nynější tendr pouze první fází úprav radnice. V budoucnu plánuje vedení městské části vybudovat k domům přístavby a nástavby za dalších zhruba 100 milionů korun. Kdy se tak má stát, ale v dokumentu uvedeno není.

Do nové budovy se do konce letošního roku nastěhuje Praha 7. Pořízení nové budovy vyjde na několik stovek milionů korun. Současné sídlo na nábřeží kapitána Jaroše musí opustit, protože patří státu. Nový objekt koupila Praha 7 za 89 milionů korun bez DPH. V budově bude 5500 metrů čtverečních podlahové plochy. Vznikne přes dvě stovky pracovních míst a stejný počet pro návštěvníky.

OMH, ČTK

Včera, 18:01
Centrální komise ministerstva dopravy schválila studii proveditelnosti prověřující novou trasu mezi Prahou a Berounem s...
Včera, 13:51
Pro svoji neschopnost skončil v čele Prahy 1 Pavel Čižinský. Úřad jím byl během jednoho...
Včera, 12:01
Letos poprvé Národní zemědělské muzeum ve spolupráci s Galerií Scarabeus propojí v sobotu dvě tradiční...
22.1.2020
Nová odbavovací hala a přemístění jedné z pojezdových tratí. To jsou projekty za 754 milionů...
22.1.2020
Ve čtvrtek 1. listopadu 2018 byl položen základní kámen kostela Krista Spasitele a komunitního centra,...
21.1.2020
Pobočka Městské knihovny v Hloubětíně na Poděbradská ulici je od pátku 17. ledna uzavřena.
21.1.2020
Jak jsme už psali, v letošním a příštím roce nastane velká změna pro radotínské kulturní...
21.1.2020
Národní galerie chystá pro rok 2020 celkem 13 nových výstav. Výstavní sezona začne v březnu...
21.1.2020
Dobře pochopitelné a zapamatovatelné logo bude sloužit jako komplexní styl, který sjednotí vizuální komunikaci městské...
20.1.2020
Prvním oznámeným headlinerem 14. ročníku je velšská rocková skupina Skindred. Ti se na scéně pohybují...
Reklama