Praha 3 vyčistila fontánu na náměstí Jiřího z Poděbrad

Radnice Prahy 3 nechala vyčistit fontánu na náměstí Jiřího z Poděbrad a připravuje jeji celkovou opravu. Na facebooku o tom informoval starosta městské části Jiří Ptáček (TOP 09). V budoucnu by mohla mít kašna výkonnější čerpadlo či nasvícené vodotrysky. V minulosti městská část v uvažovala o odstranění fontány, po protestech obyvatel od toho ustoupila.

Projekt rekonstrukce náměstí, který počítal s odstraněním kašny, byl vypracován už v roce 2002, zatím se však neuskutečnil. Mezitím byl upraven a kašna a přilehlý průduch metra mají na náměstí zůstat. Radnice proto podle Ptáčka plánuje připravit projekt opravu kašny, protože její údržba byla dlouhou dobu zanedbávána.
„Ale než vznikne podrobný projekt a získáme potřebné stavební povolení, bude to chvíli trvat. Proto jsme nechali fontánu alespoň vyčistit, čerpadlo prošlo repasí a především – z podzemí byly vytahány desítky kil smradlavého kalu. Prověřujeme možnost instalace výkonnějšího čerpadla a opravu nasvícení vodotrysků,“ uvedl starosta na facebooku. Doplnil, že pod fontánou je poměrně rozlehlé podzemí s velkou vodní nádrží.
Dlouho připravovaný projekt rekonstrukce náměstí budí mezi obyvateli Prahy 3 emoce. Minulé vedení radnice zastavilo přípravu oprav podle upraveného projektu z roku 2002 a zatím není jasné, jak bude postupovat nová koalice. V červnu byl přímo na náměstí umístěn informační kontejner, kde se lidé mohli k rekonstrukci vyjádřit.
Kašny a další vodní prvky podle odborníků pomáhají ochlazovat ulice města, v případě pítek pak umožňují lidem uhasit žízeň. Pražské radnice proto instalují nová pítka či mlžítka.
Zdroj: čtk

Když zabíjí bahnotok. Katastrofa v malebném italském Trentinu si vyžádala 268 obětí

Dnes, 16:06
Jedním z dlouhodobých cílů koalice je zvyšování dostupnosti bydlení. Rostoucí ceny nájemného nejvíce zatěžují nájemce...
Dnes, 13:15
Tento týden začaly přípravy ke stavbě nového P+R parkovacího domu Černý Most III. Ten vznikne...
Dnes, 09:05
Paměť města. Takový název nese fotografická série dokumentaristů Apoleny Rychlíkové a Vladimíra Turnera. Podle slov...
Dnes, 08:22
V severní části Přezletic u Prahy se nachází prehistorické sídliště člověka vzpřímeného Zlatý kopec. Archeologové...
Dnes, 07:49
Unikátní skalničková zahrada v Prokopském údolí je znovu otevřená veřejnosti. K vidění tu je přes...
Včera, 17:00
Plastové trdelníky na barokních fasádách, výlohy polepené fotkami potravin, historické okenice ověšené policemi s matrjoškami....
Včera, 14:42
Rada Prahy 2 schválila výpůjčku části nemovitosti parku Karlovo náměstí společnosti Rehwaldt Till pro průzkum...
Včera, 13:25
Městská knihovna v Praze otevírá sousedskou dílnu DOK16, kterou najdete v kobce č. 16 na...
Včera, 12:18
S možným rozšířením parkovacích zón navrženým některými městskými částmi dnes souhlasila Rada hlavního města Prahy....
Včera, 11:44
Soudních znalců ubývá, důvodem jsou podle Ilji Žukova z Psychiatrické společnosti České lékařské společnosti Jana...
Reklama