Praha 4 chce rozšířit parkovací zóny

Praha 4 chce od 1. července 2019 rozšířit parkovací zóny na svém území. Radnice nyní pošle žádost magistrátu. Oblast, kde nyní zóny platí, bude rozšířena až po Jižní spojku a do okolí Modřanské ulice. Zóny v Praze 4 platí od letošního července. Naposledy je rozšiřovaly v prosinci Praha 6 a 8. V zónách vybrala Praha loni 521 milionů korun, což je o asi 83 milionů meziročně více. Rezidenti platí za parkování 1200 korun ročně.

„Konečně se podaří ochránit také obyvatele Dvorců, Braníku, Michle a dalších míst sousedících s dosavadními zónami. Měl by tak nastat pořádek v parkování podobně jako například v Podolí, kde zóny jednoznačně chrání místní obyvatele,“ uvedl starosta Petr Štěpánek (Zelení).

Důvodem rozšíření zón je právě to, že řada řidičů se přesunula do ulic na hranici zón, kde zóny neplatí. „Chtěli jsme, aby rozšíření zón mělo logiku a přitom nebylo plošné. Modré zóny jsme proto stanovili na hranici Jižní spojky, která přirozeně omezuje přelití parkujících nerezidentů do nejbližšího bez zónového sousedství,“ uvedl místostarosta Tibor Vansa (Piráti). Radní Prahy 4 dnes zároveň podpořili žádost Kunratic, aby parkovací oprávnění v zónách na území Prahy 4 mohli získat také kunratičtí obyvatelé.

Zóny jsou nyní v Praze 4 zejména v okolí stanic trasy metra C a u zastávek tramvají a autobusů MHD. Problémy zaznamenala radnice v minulosti také u hranic s Prahou 2 a 5, kde začaly zóny platit dříve.

Na začátku prosince rozšiřovaly zóny Praha 6 a 8. V obou městských částech začaly platit v roce 2016. Praha 6 je rozšířila například na Břevnov, Hanspaulku nebo Ořechovku. Praha 8 zase na severozápadě svého území.

Zdroj: čtk

Bývalý starosta Prahy 1 Lomecký vystoupil z TOP 09

Dnes, 13:55
Skleník Fata Morgana v botanické zahradě v Praze se otevře pro návštěvníky v úterý 26....
Dnes, 08:00
V pondělí 25. května se brány Pražského hradu otevřou pro veřejnost. Zároveň se dočasně zruší...
Včera, 23:06
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
koronavirus
Včera, 23:06
V Praze přibylo za posledních 24 hodin deset nových případů nákazy koronavirem, o den dříve...
22.5.2020
V pondělí 25. května se návštěvám pacientů otevřou jen některé pražské nemocnice. I v nich...
22.5.2020
Provoz muzea v Praze na Letné je přizpůsoben současným podmínkám a NTM zve návštěvníky do...
22.5.2020
Pražský dopravní podnik (DPP) zahájil předběžné tržní konzultace s potenciálními dodavateli automatických řídicích systémů metra...
22.5.2020
Byla prodloužena, protože pořádně ani nezačala. Výstava v tzv. Bílém domě (U Meteoru 6, Praha...
22.5.2020
V přírodní rezervaci Šance v Praze 12 se připravuje nová naučná stezka o keltském osídlení...
21.5.2020
Starosta Prahy 1 Petr Hejma představil záměr zpřístupnění čapadla nedaleko Karlových lázní a popsal i...
21.5.2020
V době koronakrize vytvořilo Multikulturní centrum Praha ve spolupráci s žáky Gymnázia Přípotoční aktualizovanou mapu...
Reklama