20℃
Dnes je 24. říjen , svátek má Nina

Praha 6 odmítá prodej pozemku na Hanspaulce plánovaný magistrátem

Zastupitelstvo Prahy 6 se postavilo proti prodeji pozemku o rozloze 4350 metrů čtverečních na Hanspaulce, který plánuje magistrát hlavního města. Městská část chce na pozemku vybudovat školu a na části nechat zeleň, radnice proto bude iniciovat změnu územního plán. Usnesením, pro které hlasovalo 35 politiků z pětačtyřicetičlenného zastupitelstva, proto vyzvali magistrát, aby zrušil výběrové řízení. Na výběrové řízení upozornil ve středu web SeznamZpávy, podle kterého o pozemek projevili zájem miliardáři Marek Dospiva a Pavol Krúpa.

Reklama

Projednání tohoto bodu iniciovali Zelení a Starostové. „My jsme vyvolali toto usnesení, protože se nám nelíbí ten časový sousled, je to v nešťastném časovém období,“ řekl místostarosta Jan Lacina (STAN), který odkazoval na skutečnost, že se za dva týdny uskuteční volby do zastupitelstev. Pozemek, které vymezují ulice Na Špitálce, Na Fišerce, Neherovská a Na Kodymce, byly od 20. let minulého století zamýšleny pro veřejnou stavbu školského zařízení, nyní je pozemek určen pro obytné využití. Před pár lety mělo v místě vyrůst několik rodinných domů.

Podle starosty Ondřeje Koláře (TOP 09) lidé žijící v okolí pozemku nechtějí ve svém sousedství masivní zástavbu, ale souhlasí se stavbou školského zařízení. Se záměrem postavit v místě školku se ztotožňuje ODS i Zelení. V Praze 6 jsou ve školách kapacitní problémy, podle Pavly Ducháčkové Chotkové (SZ) je v některých třídách až 34 dětí, což může ohrožovat kvalitu vzdělávání. Kvůli umělému navyšování kapacity škol i na úkor školních družin jsou na hranici kapacitních možností i školní jídelny.

Hlasování o usnesení se zdržel statutární místostarosta Martin Polách (ANO, podle kterého je pozemek vhodný pro stavbu rodinných domů, nikoli pro školu. Územní plán, jak je tam platný, je tam v pořádku, uvedl.

Do výběrového řízení o pozemek, který leží ve vilové čtvrti Hanspaulka, se zájemci mohli přihlásit do 13. srpna. Spolumajitel Penty Dospiva a Krúpa, který působí ve firmě Krupa Global Investments, chtějí podle webu na místě vybudovat třípatrovou vilu. Každý ze zájemců nabídl Praze, že investuje do parku v sousedství, Krúpa 40 milionů, Dospiva 44 milionů. Výsledná cena za pozemek má vzejít z druhého kola soutěže. Názory na prodej se v radě hlavního města podle serveru různí. Výsledné rozhodnutí musí posvětit rada hlavního města i pražské zastupitelstvo.

Zdroj: čtk

Lída Baarová luxusní vilu na Hanspaulce nikdy ráda neměla. Zemřela tam její sestra

Včera, 18:33
Svému původnímu účelu nesloužila bývalá mlékárna v Nuslích už od konce 90. let minulého století.
Včera, 16:44
K herectví přičichl Michal Dlouhý již v útlém dětství. Na rozdíl od mnoha jiných dětských...
Včera, 15:01
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
Včera, 15:01
Vedení Prahy odložilo projednání dokumentu, kterým by odsouhlasilo dovybavení tramvají typu Škoda 15T ForCity klimatizací....
Včera, 10:44
Zástupcem starostky Prahy 10 se stal Martin Sekal (ODS). Nahradil Filipa Humplíka (ODS), který rezignoval...
22.10.2019
Hromadnou dopravu v Praze čeká o prodlouženém víkendu od soboty 26. do pondělí 28. října...
22.10.2019
Participativní rozpočet Prahy 5 už zná své vítěze. Do celkové částky 15 milionů korun, která...
22.10.2019
Oslavy třicetiletého výročí sametu se blíží a s výstavami, kterého ho připomínají, se pomalu začíná...
22.10.2019
Zasahují u dopravních nehod, likvidují požáry, pomáhají u živelných katastrof a zachraňují životy. Řeč je...
21.10.2019
Blíží se zima a písničkáři se stahují z lesů k teplu lidských obydlí!
21.10.2019
Starosta městské části David Vodrážka s místostarostkou Marcelou Plesníkovou, místostarostou Davidem Zeleným a za účasti...
Reklama