24℃
Dnes je 17. srpen , svátek má Petra

Praha 6 odmítá prodej pozemku na Hanspaulce plánovaný magistrátem

Zastupitelstvo Prahy 6 se postavilo proti prodeji pozemku o rozloze 4350 metrů čtverečních na Hanspaulce, který plánuje magistrát hlavního města. Městská část chce na pozemku vybudovat školu a na části nechat zeleň, radnice proto bude iniciovat změnu územního plán. Usnesením, pro které hlasovalo 35 politiků z pětačtyřicetičlenného zastupitelstva, proto vyzvali magistrát, aby zrušil výběrové řízení. Na výběrové řízení upozornil ve středu web SeznamZpávy, podle kterého o pozemek projevili zájem miliardáři Marek Dospiva a Pavol Krúpa.

Reklama

Projednání tohoto bodu iniciovali Zelení a Starostové. „My jsme vyvolali toto usnesení, protože se nám nelíbí ten časový sousled, je to v nešťastném časovém období,“ řekl místostarosta Jan Lacina (STAN), který odkazoval na skutečnost, že se za dva týdny uskuteční volby do zastupitelstev. Pozemek, které vymezují ulice Na Špitálce, Na Fišerce, Neherovská a Na Kodymce, byly od 20. let minulého století zamýšleny pro veřejnou stavbu školského zařízení, nyní je pozemek určen pro obytné využití. Před pár lety mělo v místě vyrůst několik rodinných domů.

Podle starosty Ondřeje Koláře (TOP 09) lidé žijící v okolí pozemku nechtějí ve svém sousedství masivní zástavbu, ale souhlasí se stavbou školského zařízení. Se záměrem postavit v místě školku se ztotožňuje ODS i Zelení. V Praze 6 jsou ve školách kapacitní problémy, podle Pavly Ducháčkové Chotkové (SZ) je v některých třídách až 34 dětí, což může ohrožovat kvalitu vzdělávání. Kvůli umělému navyšování kapacity škol i na úkor školních družin jsou na hranici kapacitních možností i školní jídelny.

Hlasování o usnesení se zdržel statutární místostarosta Martin Polách (ANO, podle kterého je pozemek vhodný pro stavbu rodinných domů, nikoli pro školu. Územní plán, jak je tam platný, je tam v pořádku, uvedl.

Do výběrového řízení o pozemek, který leží ve vilové čtvrti Hanspaulka, se zájemci mohli přihlásit do 13. srpna. Spolumajitel Penty Dospiva a Krúpa, který působí ve firmě Krupa Global Investments, chtějí podle webu na místě vybudovat třípatrovou vilu. Každý ze zájemců nabídl Praze, že investuje do parku v sousedství, Krúpa 40 milionů, Dospiva 44 milionů. Výsledná cena za pozemek má vzejít z druhého kola soutěže. Názory na prodej se v radě hlavního města podle serveru různí. Výsledné rozhodnutí musí posvětit rada hlavního města i pražské zastupitelstvo.

Zdroj: čtk

Lída Baarová luxusní vilu na Hanspaulce nikdy ráda neměla. Zemřela tam její sestra

Před 3 hodinami
Ceny pohonných hmot v Praze od minulého týdne výrazně klesly. Natural 95 zlevnil o 20...
Dnes, 15:00
Vánoční strom na Staroměstské náměstí se zatím nenašel. Společnost Taiko na začátku prázdnin vyhlásila soutěž,...
Dnes, 13:33
Pražský dopravní podnik (DPP) opraví autobusový terminál u stanice metra B Zličín. Rekonstruován bude povrch...
Včera, 13:33
Hlavní město chce v příštím roce dát více peněz na obnovu a modernizaci systému veřejného...
Včera, 13:03
16. srpna 1874 byl slavnostně vysvěcen chrám sv. Mikuláše na Starém Městě pražském. Stal se...
Včera, 12:15
Městská část Praha 14 zrekonstruuje svou radnici v ulici Bratří Venclíků nedaleko stanice metra B...
Včera, 07:00
Radnice Prahy 9 rekonstruuje hostinec U Brabců na Starém Proseku. Za opravy zaplatí 63 milionů...
15.8.2019
Končí tak první etapa modernizace prostoru stanice metra Karlovo náměstí.
15.8.2019
Praha 3 se rozhodla propojit lidi dvou generací. Studentům dá šanci dostupného bydlení, a tím...
15.8.2019
Radnice Prahy 1 má několik připomínek k návrhu změny městské vyhlášky o pouličním umění, tzv....
Reklama