Praha 6 odmítá prodej pozemku na Hanspaulce plánovaný magistrátem

Zastupitelstvo Prahy 6 se postavilo proti prodeji pozemku o rozloze 4350 metrů čtverečních na Hanspaulce, který plánuje magistrát hlavního města. Městská část chce na pozemku vybudovat školu a na části nechat zeleň, radnice proto bude iniciovat změnu územního plán. Usnesením, pro které hlasovalo 35 politiků z pětačtyřicetičlenného zastupitelstva, proto vyzvali magistrát, aby zrušil výběrové řízení. Na výběrové řízení upozornil ve středu web SeznamZpávy, podle kterého o pozemek projevili zájem miliardáři Marek Dospiva a Pavol Krúpa.

Projednání tohoto bodu iniciovali Zelení a Starostové. „My jsme vyvolali toto usnesení, protože se nám nelíbí ten časový sousled, je to v nešťastném časovém období,“ řekl místostarosta Jan Lacina (STAN), který odkazoval na skutečnost, že se za dva týdny uskuteční volby do zastupitelstev. Pozemek, které vymezují ulice Na Špitálce, Na Fišerce, Neherovská a Na Kodymce, byly od 20. let minulého století zamýšleny pro veřejnou stavbu školského zařízení, nyní je pozemek určen pro obytné využití. Před pár lety mělo v místě vyrůst několik rodinných domů.

Podle starosty Ondřeje Koláře (TOP 09) lidé žijící v okolí pozemku nechtějí ve svém sousedství masivní zástavbu, ale souhlasí se stavbou školského zařízení. Se záměrem postavit v místě školku se ztotožňuje ODS i Zelení. V Praze 6 jsou ve školách kapacitní problémy, podle Pavly Ducháčkové Chotkové (SZ) je v některých třídách až 34 dětí, což může ohrožovat kvalitu vzdělávání. Kvůli umělému navyšování kapacity škol i na úkor školních družin jsou na hranici kapacitních možností i školní jídelny.

Hlasování o usnesení se zdržel statutární místostarosta Martin Polách (ANO, podle kterého je pozemek vhodný pro stavbu rodinných domů, nikoli pro školu. Územní plán, jak je tam platný, je tam v pořádku, uvedl.

Do výběrového řízení o pozemek, který leží ve vilové čtvrti Hanspaulka, se zájemci mohli přihlásit do 13. srpna. Spolumajitel Penty Dospiva a Krúpa, který působí ve firmě Krupa Global Investments, chtějí podle webu na místě vybudovat třípatrovou vilu. Každý ze zájemců nabídl Praze, že investuje do parku v sousedství, Krúpa 40 milionů, Dospiva 44 milionů. Výsledná cena za pozemek má vzejít z druhého kola soutěže. Názory na prodej se v radě hlavního města podle serveru různí. Výsledné rozhodnutí musí posvětit rada hlavního města i pražské zastupitelstvo.

Zdroj: čtk

Lída Baarová luxusní vilu na Hanspaulce nikdy ráda neměla. Zemřela tam její sestra

Včera, 16:30
Dva případy nákazy koronavirem potvrdili lékaři v alzheimer centru v pražských Malešicích. Nemoc covid-19 se...
29.5.2020
Návštěvníci historických objektů či výstav na Pražském hradu nemusí od dneška do pondělí platit vstupné....
29.5.2020
Komerční článek
Náš REGION představuje top produkty tohoto boxu, které lze zakoupit a testovat na www.brandnooz.cz. KINDER...
29.5.2020
Harmonogram stavby trojské lávky koronavirová krize nenarušila. Stavebníci už dokončili pilíře a pracují na mostních...
28.5.2020
Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) otevřela nové výjezdové středisko v Praze Michli. Středisko...
28.5.2020
Týden starý incident mezi pražským primátorem Zdeňkem Hřibem a předsedkyní zastupitelského klubu ODS Alexandrou Udženijou...
28.5.2020
Život v Česku se pomalu vrací do běžných kolejí. Otevřena je většina obchodů, lidé mohou...
Invalidovna
28.5.2020
Výpůjčku západního křídla Invalidovny v pražském Karlíně získalo do konce letošního roku Multikulturní centrum Studia...
28.5.2020
Vlaky se na opravený Negrelliho viadukt v Praze vrátí hned v první den jeho otevření,...
27.5.2020
Na trať mezi pražskými Hlubočepy a Sídlištěm Barrandovem se vrátí od pondělí 1. června tramvaje....
27.5.2020
Komerční článek
Náš REGION představuje top produkty tohoto boxu, které lze zakoupit a testovat na www.brandnooz.cz. KINDER...
Reklama