Praha 6 v roce 2021: Další nesplněné sliby?

O pětatřicet milionů méně na běžné výdaje z rozpočtu, investice do školství a oprav bytového fondu, ale i další vyrovnávání se s následky koronaviru. To ve zkratce čeká v letošním roce šestkou městskou část. Zajímavý bude letošní rok na šestce i s ohledem na plány starosty Ondřeje Koláře (TOP 09).

Tomu se totiž „zachtělo“ do velké politiky a rád by kandidoval do sněmovny. Šestka by tak mohla mít starostu a poslance v jednom. TOP 09 půjde do podzimních sněmovních voleb v koalici společně s ODS a KDU-ČSL. A jak je známo, s kandidaturou kamkoliv se tradičně pojí i nejrůznější sliby!

 

Pokud jde o to, jak je Kolář zapsán do povědomí obyvatel metropole, dalo by se říct, že na své kampani pracuje už několik let. A středobodem jeho PR aktivit je odstranění sochy maršála Koněva. Právě tento počin mu totiž vynesl všeobecnou známost, a to jak doma, tak i za hranicemi. Nejdříve odstranění pomníku kontroverzního Koněva schválilo zastupitelstvo, Prahu 6 potom socha opustila během první vlny koronavirové krize loni na jaře – a to v nouzovém stavu.

Uspěje Ondřej Kolář ve sněmovních volbách?

Ano
0%
Ne
100%
Již jste hlasoval/a.

 

Kandidatura starosty do Sněmovny by ale mohla přinést také celou řadu slibů, které by voliče (minimálně) ze šestky navnadily, aby Koláře „kroužkovali“. Co na tom, že třeba nakonec splněny nebudou. Třeba před pár lety před volbami do zastupitelstva městské části dostali obyvatelé šestky slib, že budou mít krytý bazén na Petynce… Dosud nestojí. 

 

Před pár dny se však v médiích objevila informace, že probíhají jednání s architektonickou firmou, která projekt připravuje, vyčleněno má být na koupaliště pod střechou 250 milionů korun… Do voleb sice krytý bazén na Petynce nevyroste, ale slíbit ho možné určitě je.

Měl by být na Petynce postaven krytý plavecký bazén?

Ano
100%
Ne
0%
Již jste hlasoval/a.

 

Mezi investicemi, které šestka „vypíchla“ v prosinci schváleném rozpočtu městské části na letošní rok je zdůrazněno 168 milionů korun na oblast školství, konkrétně potom na rekonstrukce budov základních a mateřských škol či sportovišť při školách a také 111 milionů korun na rekonstrukce a opravy bytového fondu.

Hřib: Covid ukázal, jaká by byla Praha bez turistů

 

Rozpočet Prahy 6 osekala koronavirová krize, běžné výdaje jsou naplánovány o 35 milionů korun nižší. Celkem šestka letos čeká příjmy 748 milionů korun, hospodařit bude souhrnnými výdaji ve výši 1,15 miliardy korun. Co se příjmů týče, méně sem poputuje z poplatků z pobytu a z dalších správních poplatků a snížené budou také příjmy u výnosů z podnikatelské činnosti.

FOTO: Koupaliště Petynka

Koupaliště Petynka - Koupaliště PetynkaKoupaliště Petynka - Koupaliště PetynkaKoupaliště Petynka - Koupaliště PetynkaKoupaliště Petynka - Koupaliště PetynkaKoupaliště Petynka - Koupaliště Petynka

 

Investice však údajně odkládány nebudou. Do kapitálových výdajů zařazujeme projekty, které podléhají uzavřeným smluvním vztahům, popřípadě jsou již realizovány. Stejně tak počítáme s projekty, z nichž většina byla již plánována v minulosti a z pohledu řádného hospodaření je jejich realizace nezbytná,“ řekl radní Jaromír Vaculík.

 

Protože nyní nikdo neví, jak se bude koronavirová situace v letošním roce vyvíjet, jsou v rozpočtu vyčleněny peníze na nákup ochranných zdravotních pomůcek výši 20 milionů korun, další peníze by mohly zamířit na pomoc podnikatelům. 

Jedna z vítězných sněhových soch v Radotíně „Unavený sněhulák čekající na jaro“ autorů Edy a Natálky.
Dnes, 10:30
Děti i rodiče z pražského Radotína soutěžili o nejhezčího sněhuláka či jakéhokoli pajduláka, který je...
Dnes, 04:00
Magistrát představil podobu nové lávky, která přes Bělehradskou ulici spojí ulice Wenzigovu a U Zvonařky....
Včera, 19:08
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 19:08
Pražští policisté se dnes zatím nesetkali se závažným prohřeškem proti novým protiepidemickým opatřením. Nikomu nedali...
Včera, 15:03
Práce na opravě a odbahnění rybníka Rozpakov vyšly město Říčany na 8,5 milionu korun. Rybník...
Včera, 14:36
Jak ovlivnil covid-19 dění na Praze 2 a její rozpočet? Jaké má teď starostka Dvojky...
Včera, 12:03
Přímý přenos sobotního koncertu Národ sobě - kultura tobě z Národního divadla (ND) se stal...
Včera, 10:03
Dnes po půlnoci začali policisté kontrolovat dodržování nových protiepidemických opatření omezujících volný pohyb lidí mezi...
Včera, 04:00
Nedaleko náměstí I. P. Pavlova jsme se ptali náhodných chodců na jejich zkušenosti s covidem...
Včera, 04:00
Investiční skupina Penta zahájila stavbu kancelářských budov u Masarykova nádraží podle návrhu zesnulé Zahy Hadid....
28.2.2021
Že si přes mobilní aplikace můžete cokoli nakoupit, zacvičit, zaplatit účty nebo si třeba naplánovat,...
Reklama