Praha 7 plánuje nový park na nábřeží. Jenom nemá jméno

„Řada lidí možná toto místo objevila teprve letos na jaře, když se zazelenala velká travnatá pláň tam, kde bývaly rozbité betonové plochy, kusy železa a další překážky ve špatně přístupném terénu,“ řekl radní Prahy 7 Jiří Knitl.

Sedmá městská část pokračuje v úpravách nábřeží podél ulice Varhulíkové mezi holešovickým přístavem a mostem Barikádníků. Prostor se už loni dočkal částečné proměny.

Nevzhledné betonové plochy nahradila tráva, umístěna zde byla také dvě sportoviště s venkovními stroji na cvičení. Konečnou podobu nového parku na nábřeží určí architektonicko-krajinářská soutěž, kterou chce Praha 7 vyhlásit letos v létě. Do příprav se může zapojit také veřejnost. Aktuálně městská část hledá jméno parku.

Rokytka už zase mění tvář. Sníží se riziko povodní

„Vltavské nábřeží, náš levý břeh, se postupně stává příjemným místem pro rekreační a sportovní využití. Debatu o budoucnosti prostoru u řeky vedle ulice Varhulíkové, kde bývalo odtahové parkoviště a zbytky překladiště, jsme otevřeli v roce 2017 komentovanou procházkou pro veřejnost a ještě před tím mezinárodní konferencí Město a řeka. S postupem obnovy nábřeží nám přijeli poradit architekti, kteří pracovali na podobném úkolu v Paříži, Amsterodamu nebo Barceloně. Podařilo se domluvit vytvoření nové cesty do Stromovky u bývalé panelárny, místo betonu máme u řeky louku a nyní připravujeme vyhlášení architektonicko-krajinářské soutěže. Cílem je získat na Sedmičce u řeky místo, které bude skvělé pro sport, pikniky a procházky a zároveň bude součástí zeleného pásu nábřeží kolem celých Holešovic,“ uvedla místostarostka Prahy 7 Lenka Burgerová.

„Ve spolupráci s TSK se prostor podařilo upravit, aby se sem lidé už nemuseli bát chodit, a díky dotaci z magistrátu jsme tu instalovali sportoviště s fitness prvky. Velkou energii jsme věnovali také opakovanému úklidu okolí pilířů mostu Barikádníků. Nejen místní obyvatelé tak postupně přicházejí na to, že se tu dá příjemně trávit čas,“ řekl radní Prahy 7 Jiří Knitl.

Obnovením Lítožnického rybníka získalo hlavní město 11 hektarů vodní plochy

V parku bude v následujících týdnech probíhat sběr dat formou dotazníků. Radnice se chce touto cestou seznámit s jeho současnými návštěvníky a rozklíčovat potenciál, který území v současné době má a stojí za to jej zachovat či dále rozvíjet. Získané informace se stanou podkladem pro zadání architektonicko-krajinářské soutěže.

Park zatím nemá oficiální název. Praha 7 proto dává prostor jeho současným i budoucím návštěvníkům. Pokud máte nápad, jak nově vznikající park pojmenovat, pošlete nám jej. Vybraný návrh může Praha 7 předložit místopisné komisi hlavního města Prahy, aby mohl být oficiálně zapsán v mapách.

Nové stromy na Dívčích hradech zpestří prostor u výběhu koní Převalského

Dnes, 15:24
Letecké muzeum Kbely otevřelo své brány pro veřejnost v sobotu 15. května, Vojenské technické muzeum...
Dnes, 14:52
Policisté pátrají po neznámém muži, který rozbil skleněnou výplň předních dveří linkového autobusu. Neznáte ho? 
Dnes, 10:42
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 10:42
Výstava u Generálního štábu v Praze 6 přibližuje kritický rok 1941 na válečných frontách i...
Dnes, 07:00
Novorenesanční budovu někdejšího benediktského kláštera nedaleko zahrady Kinských čeká velkolepá budoucnost. Ze zanedbaného bývalého poštovního...
Dnes, 06:30
Slavný chirurg Jan Pirk koncem června letošního roku odchází z funkce přednosty kardiocentra pražského IKEM....
Včera, 16:48
Velkou atrakcí jubilejní výstavy se stala Česká chalupa. Odpovídala dobovému zájmu o „lidové umění“, i...
Včera, 06:45
S Václavem Štětinou, šéfem firemního bankovnictví Raiffeisenbank, jsme mluvili o tom, jak se změnilo fungování...
rozvodněný Botič
15.5.2021
Dobrodruh na kánoii se ve večerních hodinách plavil na pražské říčce Botič.
přívoz
15.5.2021
V Praze je do odvolání přerušen provoz všech sedmi vltavských přívozů. Důvodem je zvýšená hladina...
14.5.2021
Na hrůzný podzim 2019 nezapomenou děti ze školky v pražské Dubči. Chůva, přezdívaná „teta Péťa“...
Reklama