Praha 7 zajišťuje počítačové vybavení pro potřebné. Pomoct můžete i vy

Distanční výuka. Jedno z nejskloňovanějších slovních spojení posledních týdnů. V současné době však na tento druh výuky musely přejít vedle vysokých a středních také školy základní. Zatím se toto opatření tedy netýká pouze mateřských škol. Rodičům, kteří musejí chodit do práce a nemohou s dítětem zůstat doma, se tím hodně zkomplikoval život. Co mají ale dělat ti, kteří doma třeba počítač ani nemají, natož pak internet? Distanční výuka je sice povinná, ale stát dostupnost internetu v rodinách neřešil vůbec. S tím se alespoň v těch opravdu nouzových situacích snaží svým občanům pomoct Praha 7.

Již na jaře, kdy se odehrálo poprvé období studia z domova, se u mnoha žáků ukázalo, že nejsou na distanční výuku připraveni, co se týče počítačového vybavení domácnosti. Mnoho dětí totiž sdílí jeden počítač nebo notebook se svým sourozencem nebo dokonce s celou rodinou. Praha 7 proto shání počítače a IT vybavení, jedná s řediteli a učiteli jednotlivých škol a zřídila také poradnu, kam se rodiče dětí mohou obracet, pokud potřebují pomoct nebo poradit.

Už na jaře tak městská část Praha 7 zajistila tuto techniku alespoň pro ty nejpotřebnější. Nyní se spojila s projektem MAP II (Místní akční plány rozvoje zdělávání II – správní obvod Praha 7) a snaží se zajistit další. Tím je současné době zabezpečeno asi sto dvacet počítačů, dalších sto má sedmička přislíbeno. I tak je to však stále málo, aby se pokryli všichni žáci všech základních škol na Praze 7.

Z tohoto důvodu se městská část obrací na své spoluobčany s žádostí o pomoc. Pokud by měl kdokoli možnost darovat sám nebo zajistit ve svém zaměstnání jakoukoli IT techniku formou daru pro školy, má se ozvat vedení vybrané školy, nebo na e-mail [email protected]. Může jít o jakoukoli (i již použitou) IT techniku, jako jsou počítače, notebooky, kamery, sluchátka, mikrofony nebo třeba tiskárny. Další věcí je pak připojení na data a softwarové vybavení. Za to vše budou děti, pro které přístup k těmto věcem není každodenní samozřejmostí, velice rádi.

Dnes, 17:40
V Praze se turisté budou moci v budoucnu vydat i po trasách mimo centrum, vznikne...
Dnes, 17:00
Zatímco na jaře, když Prahu trápila první vlna nákazy Covid-19 bylo parkování v metropoli zdarma,...
Dnes, 15:00
Pro vysvětlení a poučení místních a (někdy snad i) turistů budou sloužit nové modré tabulky....
Dnes, 14:20
V omezeném režimu fungují na základě nařízení vlády ČR radnice v Česku. Omezení úředních hodin se týká...
Dnes, 13:00
Z Hradce Králové do Prahy vyrazil dnes v osm hodin ráno vojenský konvoj, který poveze...
Dnes, 12:20
Situace Všeobecné fakultní nemocnice v Praze je v případě první a druhé vlny pandemie koronaviru...
Dnes, 10:48
Tištěné noviny Náš REGION Praha jsou od pondělí 19. října k dispozici zdarma u kamelotů...
Dnes, 07:35
Obyvatelé Prahy se snad nikdy v minulosti nepotkávali s příslušníky městské policie tak často jako...
Včera, 18:35
Do pražských Letňan dnes již dorazila první část organizačního týmu a část vojáků, kteří mají...
Včera, 15:52
Stovky sportovních fanoušků demonstrovalo proti vládním opatřením proti koronaviru. Protože se jich v Praze na...
Reklama