Praha chce dostavět areál Akvaparku Šutka na Praze 8

Pražský magistrát se chystá dostavět areál Akvaparku Šutka na Praze 8. V současné době dokončuje projekt na dostavbu volnočasové části areálu, kde vzniknou místa pro sportování či restaurace.

Náklady jsou odhadovány na desítky milionů korun, řekl pražský radní Jan Chabr (TOP 09). Na Šutce nyní funguje v podstatě pouze bazén. Areál spravuje městská společnost Trade centre Praha (TCP) a bazénovou část najatá společnost Montservis. Stavba Šutky začala v roce 1987 a zprovozněna byla v roce 2012.

„Šetřilo se a spěchalo na to, aby to bylo otevřené co nejdříve a zapomnělo se na to, že by se měla dodělat i volnočasová část. Dnes se k volnočasovému areálu dokončuje projektová dokumentace. V průběhu několika týdnů by mělo být připraveno, jak to bude dokončeno,“ řekl Chabr.

V areálu by měly podle radního vzniknout mimo jiné tělocvična či sportovní sál, plánován je i vznik wellness centra. Nad prodejnou by měla být rovněž restaurace.

Celkové náklady jsou odhadovány na 75 milionů korun. „Objem investic bude záležet i na té restauraci a jejím vybavení kuchyně a podobně. My se snažíme najít cestu, aby větší část platil budoucí nájemce nebo provozovatel,“ řekl Chabr.

Vedení město musí ještě rozhodnout o tom, zda v budoucnu pronajme celý areál jednomu, či více správcům a provozovatelům.

Slavnostní otevření Šutky se konalo 17. ledna 2013. Výstavba začala koncem roku 1987 a předpokládaný termín dokončení byl rok 1994. Kvůli nedostatku peněz a restituci pozemků byly ale práce několikrát zastaveny. Praha za vybudování areálu zaplatila 748 milionů korun. Vedle padesátimetrového plaveckého bazénu mají návštěvníci k dispozici mimo jiné akvapark se skluzavkami a tobogány a dětský bazén. Kapacita areálu, který je bezbariérový, je asi 900 lidí. Parkoviště má kapacitu 270 míst.

Dnes, 08:50
Ceny bytů v Praze jsou dlouhodobě na vysoké úrovni a pro mnoho lidí je tedy...
Dnes, 07:48
Sochař a restaurátor Petr Váňa z Karlíku pracuje ve své dobřichovické dílně již třiadvacet let...
Včera, 13:55
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
Včera, 13:55
Skleník Fata Morgana v botanické zahradě v Praze se otevře pro návštěvníky v úterý 26....
Včera, 08:00
V pondělí 25. května se brány Pražského hradu otevřou pro veřejnost. Zároveň se dočasně zruší...
koronavirus
23.5.2020
V Praze přibylo za posledních 24 hodin deset nových případů nákazy koronavirem, o den dříve...
22.5.2020
V pondělí 25. května se návštěvám pacientů otevřou jen některé pražské nemocnice. I v nich...
22.5.2020
Provoz muzea v Praze na Letné je přizpůsoben současným podmínkám a NTM zve návštěvníky do...
22.5.2020
Pražský dopravní podnik (DPP) zahájil předběžné tržní konzultace s potenciálními dodavateli automatických řídicích systémů metra...
22.5.2020
Byla prodloužena, protože pořádně ani nezačala. Výstava v tzv. Bílém domě (U Meteoru 6, Praha...
22.5.2020
V přírodní rezervaci Šance v Praze 12 se připravuje nová naučná stezka o keltském osídlení...
Reklama