Praha chce odkoupit část areálu letenských tenisových kurtů

Další fotky

Rada Prahy schválila záměr odkoupit pozemky, na kterých stojí část areálu tenisových kurtů na Letné, od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetko-vých za více než 78 milionů korun. Odkup musí ještě schválit zastupitelstvo.

Část areálu letenských tenisových kurtů již hlavní město ve svém majetku má a pronajímá jej klubu LTC Praha. Nyní má zájem získat i zbytek pozemků. Z historického hlediska se jedná o významný společensko-sportovní areál, tvořící funkční součást Letenských sadů a sloužící ke sportovnímu vyžití obyvatel hlavního města. Praha by ráda zajistila revitalizaci celého místa tak, aby bylo komplexně využito k daným účelům, včetně rekonstrukce památkově chráněné budovy bývalé klubovny.

Odkoupením by došlo zároveň i ke sjednocení vlastnictví celé širší lokality Letenských sadů, které jsou celopražsky významnou zelení, navíc umístěnou v památkově chráněném území, a kde hlavní město plánuje další investiční aktivity, jako je např. výstavba zavlažovacího systému a vodní nádrže. V případě stavby bývalé klubovny (arch. Bohumil Kozák) jde navíc o ojedinělou stavbu reprezentující architekturu účelových provizorních staveb své doby, včetně specifického řemeslného detailu, kterých se v Praze již mnoho nedochovalo.

Právě otevřené muzeum MHD plánuje, jak vystavovat staré autobusy a trolejbusy

„Areál LTC byl dlouhá léta rozdělen na dvě části, což rozhodně nebylo
ku prospěchu rozvoje areálu jako celku. Jsem rád, že se podařilo s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových po sáhodlouhých jednáních dospět k dohodě. Pokud by k ní nedošlo, jisté by následoval prodej majetku formou dražby, kdy by v případě získání toho areálu soukromou osobou hrozila i změna využiti centrální části letenských sadů, která má za mě zcela jisté sloužit jako klidové relaxační místo v centrální části Prahy. Zájem města bude, aby i nadále sloužily pozemky pro sportovní využití a citlivou rekonstrukcí se vrátil život i
do objektu klubovny,“ uvedl radní pro oblast majetku Jan Chabr.

Nové sportovní centrum v Řepích se otevírá fanouškům vody a pohybu

Město bude také řešit rekonstrukci sportovního areálu RC Tatra Smíchov, jehož hřiště budovy i pozemky jsou v majetku hlavního města a Praha je klubu dlouhodobě pronajímá. Majetková komise Rady hl. m. Prahy vzala na vědomí žádost RC Tatra Smíchov o souhlas s rekonstrukcí, ten je nyní vázán
na vypracování a předložení studie rekonstrukce.

Cílem rekonstrukce je zkvalitnění sportovních aktivit v celém areálu a zajištění celoročního provozu. Součástí je i vytvoření dvou venkovních víceúčelových sportovišť a tribuny s vnitřní tělocvičnou, posilovnou a zázemím pro sportovce všech věkových kategorií.

FOTO: Tenisové kurty na Letné

Tenisové kurty na Letné - 1 výletnáTenisové kurty na Letné - 2 výletná retauraceTenisové kurty na Letné - 3 DSC05412Tenisové kurty na Letné - 4 DSC05411Tenisové kurty na Letné - 5 výletná (3)
Další fotky
Tenisové kurty na Letné - 6 DSC05415Tenisové kurty na Letné - 0 výletná (4)
Dnes, 15:01
Ve Slaném na Kladensku postaví město sběrný dvůr vybavený moderními technologiemi. Dosud jej provozovalo na...
Dnes, 09:02
Chrášťanský zemědělský podnik Lupofyt postupně na Rakovnicku obnovuje chmelnice a modernizuje i zařízení pro zvýšení...
Včera, 18:35
V automobilce Škoda Auto dnes končí čtrnáctidenní celozávodní dovolená. Ve 14.00 hodin nastoupili na směnu...
Včera, 16:55
Policisté dnes našli v řece Sázavě na Kutnohorsku těla dvou mladíků, po nichž od čtvrtka...
Včera, 15:02
Dnem D bude 8. srpen. Zavedeno bude 9 nových linek (689 – 697), změněny budou...
Včera, 09:04
Náš REGION již informoval o tom, že jeden z členů družstva AKORN (Asociace za komunitní...
8.8.2020
Zajímavý doklad o historii vydala stavba kanalizace ve Stříbrné Skalici u Prahy. Dělníci tam při...
8.8.2020
Novorenesanční restaurace Bohemia, původně Petzoldův plzeňský restaurant z roku 1891, která léta chátrala, se rekonstruuje....
8.8.2020
Jubilejní, sté představení poberounského muzikálu Noc na Karlštejně se odehraje v pátek 4. září na...
7.8.2020
České muzeum stříbra v Kutné Hoře připravilo pro návštěvníky výstavu Stavitelé katedrál, která přibližuje práci...
Reklama