Praha chce odkoupit část areálu letenských tenisových kurtů

Další fotky

Rada Prahy schválila záměr odkoupit pozemky, na kterých stojí část areálu tenisových kurtů na Letné, od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetko-vých za více než 78 milionů korun. Odkup musí ještě schválit zastupitelstvo.

Část areálu letenských tenisových kurtů již hlavní město ve svém majetku má a pronajímá jej klubu LTC Praha. Nyní má zájem získat i zbytek pozemků. Z historického hlediska se jedná o významný společensko-sportovní areál, tvořící funkční součást Letenských sadů a sloužící ke sportovnímu vyžití obyvatel hlavního města. Praha by ráda zajistila revitalizaci celého místa tak, aby bylo komplexně využito k daným účelům, včetně rekonstrukce památkově chráněné budovy bývalé klubovny.

Odkoupením by došlo zároveň i ke sjednocení vlastnictví celé širší lokality Letenských sadů, které jsou celopražsky významnou zelení, navíc umístěnou v památkově chráněném území, a kde hlavní město plánuje další investiční aktivity, jako je např. výstavba zavlažovacího systému a vodní nádrže. V případě stavby bývalé klubovny (arch. Bohumil Kozák) jde navíc o ojedinělou stavbu reprezentující architekturu účelových provizorních staveb své doby, včetně specifického řemeslného detailu, kterých se v Praze již mnoho nedochovalo.

Právě otevřené muzeum MHD plánuje, jak vystavovat staré autobusy a trolejbusy

„Areál LTC byl dlouhá léta rozdělen na dvě části, což rozhodně nebylo
ku prospěchu rozvoje areálu jako celku. Jsem rád, že se podařilo s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových po sáhodlouhých jednáních dospět k dohodě. Pokud by k ní nedošlo, jisté by následoval prodej majetku formou dražby, kdy by v případě získání toho areálu soukromou osobou hrozila i změna využiti centrální části letenských sadů, která má za mě zcela jisté sloužit jako klidové relaxační místo v centrální části Prahy. Zájem města bude, aby i nadále sloužily pozemky pro sportovní využití a citlivou rekonstrukcí se vrátil život i
do objektu klubovny,“ uvedl radní pro oblast majetku Jan Chabr.

Nové sportovní centrum v Řepích se otevírá fanouškům vody a pohybu

Město bude také řešit rekonstrukci sportovního areálu RC Tatra Smíchov, jehož hřiště budovy i pozemky jsou v majetku hlavního města a Praha je klubu dlouhodobě pronajímá. Majetková komise Rady hl. m. Prahy vzala na vědomí žádost RC Tatra Smíchov o souhlas s rekonstrukcí, ten je nyní vázán
na vypracování a předložení studie rekonstrukce.

Cílem rekonstrukce je zkvalitnění sportovních aktivit v celém areálu a zajištění celoročního provozu. Součástí je i vytvoření dvou venkovních víceúčelových sportovišť a tribuny s vnitřní tělocvičnou, posilovnou a zázemím pro sportovce všech věkových kategorií.

FOTO: Tenisové kurty na Letné

Tenisové kurty na Letné - 1 výletnáTenisové kurty na Letné - 2 výletná retauraceTenisové kurty na Letné - 3 DSC05412Tenisové kurty na Letné - 4 DSC05411Tenisové kurty na Letné - 5 výletná (3)
Další fotky
Tenisové kurty na Letné - 6 DSC05415Tenisové kurty na Letné - 0 výletná (4)
Dnes, 15:24
Letecké muzeum Kbely otevřelo své brány pro veřejnost v sobotu 15. května, Vojenské technické muzeum...
Dnes, 14:52
Policisté pátrají po neznámém muži, který rozbil skleněnou výplň předních dveří linkového autobusu. Neznáte ho? 
Dnes, 10:42
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 10:42
Výstava u Generálního štábu v Praze 6 přibližuje kritický rok 1941 na válečných frontách i...
Dnes, 07:00
Novorenesanční budovu někdejšího benediktského kláštera nedaleko zahrady Kinských čeká velkolepá budoucnost. Ze zanedbaného bývalého poštovního...
Dnes, 06:30
Slavný chirurg Jan Pirk koncem června letošního roku odchází z funkce přednosty kardiocentra pražského IKEM....
Včera, 16:48
Velkou atrakcí jubilejní výstavy se stala Česká chalupa. Odpovídala dobovému zájmu o „lidové umění“, i...
Včera, 06:45
S Václavem Štětinou, šéfem firemního bankovnictví Raiffeisenbank, jsme mluvili o tom, jak se změnilo fungování...
rozvodněný Botič
15.5.2021
Dobrodruh na kánoii se ve večerních hodinách plavil na pražské říčce Botič.
přívoz
15.5.2021
V Praze je do odvolání přerušen provoz všech sedmi vltavských přívozů. Důvodem je zvýšená hladina...
14.5.2021
Na hrůzný podzim 2019 nezapomenou děti ze školky v pražské Dubči. Chůva, přezdívaná „teta Péťa“...
Reklama