35℃
Dnes je 26. červen , svátek má Adriana

Praha informuje obyvatele o krizových situacích pomocí aplikace

Pražský magistrát společně se záchrannou službou budou Pražany ode dneška informovat o mimořádných událostech prostřednictvím aplikace Záchranka. Informace, které budou lidem zasílány, bude vybírat magistrátní krizový štáb. Informovali o tom zástupci záchranné služby a magistrátu.

Reklama

Aplikace Záchranka byla spuštěna v roce 2016, má už statisíce stažení a pomohla v tisícovkách případů v celém Česku. Na nové službě spolupracuje město a záchranáři s Nadací Vodafone.
„Jde o užitečnou aplikaci, která může vhodně doplnit informování občanů o mimořádných událostech. Informace do aplikace budou vkládat naši zaměstnanci operačního střediska krizového štábu, kteří slouží ve dvanáctihodinových směnách. Vedle bezpečnostního portálu hlavního města se tak jedná o další kanál, kterým budeme informovat veřejnost,“ řekl ředitel magistrátního odboru bezpečnosti Josef Macháček.
Praha bude obyvatele prostřednictvím aplikace informovat například v případě povodní nebo výskytu zplodin v ovzduší. Město projekt podpoří 10.000 korunami měsíčně.
Aplikace Záchranka dokáže jedním podržením tlačítka automaticky zavolat tísňovou linku záchranářů 155 a zároveň odeslat přesnou polohu volajícího. Kromě toho umí najít nejbližší pohotovost nebo poradit, jak provést první pomoc. Je dostupná zdarma pro všechny nejrozšířenější operační systémy mobilních telefonů.
Kromě zasílání varovných zpráv je podle náměstka ředitele pražské záchranné služby Zdeňka Křivánka důležitým přínosem aplikace právě přesná lokalizace volajícího. „Použití aplikace výrazně zrychluje a zefektivňuje proces přijetí tísňové výzvy, což je v té první kritické fázi události velmi důležité a usnadňuje práci našich operátorů,“ řekl.
Letos v srpnu pomohla mobilní aplikace Záchranka v Praze zachránit zraněnou ženu. Lidé, kteří ji mají v telefonu, si mohou zobrazit nebo záchranářům odeslat svou polohu jako souřadnice GPS.
Zdroj: čtk

Radotín dokončil další velkou investiční akci – Šárovo kolo

Před 3 hodinami
Praha 22 dostala dotaci 40 milionů korun, schválilo ji minulý týden magistrátní zastupitelstvo.
Včera, 18:25
Mezi mihotajícími se záclonami probleskují napětí, vůně růží a záře neonů. Skutečnost, na níž ulpívají...
Včera, 18:00
Na lince metra C nepojede od této do následující soboty metro mezi stanicemi Pražského povstání...
Včera, 12:14
Vyšetřovatelé z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) dnes ráno obsadili budovu Krajského úřadu Středočeského...
Včera, 11:01
Při tropických teplotách posledních týdnů se nelze ubránit otázce, kde vzít dostatek vody na zalévání...
Včera, 10:30
Kulturní mapa Prahy se od poloviny června rozrostla o novou divadelní scénu, letní amfiteátr pod...
Včera, 09:33
Jednou z největších investičních akcí v Lysolajích je jednoznačně výstavba v lokalitě Dolina-Štěpnice. Kolik zeleně...
Včera, 09:03
Pražského náměstka pro dopravu Adama Scheinherra interpelovala při jednání zastupitelstva hlavního města ve věci rušení...
Včera, 08:32
Minulý týden začala obnovou trávníku v okolí dětského hřiště Vozovna ve Stromovce.
24.6.2019
Pražské zastupitelstvo vyhlásilo klimatický závazek, tedy cíl snížit emise CO2 v hlavním městě o minimálně...
Reklama