13℃
Dnes je 19. září , svátek má Zita

Praha informuje obyvatele o krizových situacích pomocí aplikace

Pražský magistrát společně se záchrannou službou budou Pražany ode dneška informovat o mimořádných událostech prostřednictvím aplikace Záchranka. Informace, které budou lidem zasílány, bude vybírat magistrátní krizový štáb. Informovali o tom zástupci záchranné služby a magistrátu.

Reklama

Aplikace Záchranka byla spuštěna v roce 2016, má už statisíce stažení a pomohla v tisícovkách případů v celém Česku. Na nové službě spolupracuje město a záchranáři s Nadací Vodafone.
„Jde o užitečnou aplikaci, která může vhodně doplnit informování občanů o mimořádných událostech. Informace do aplikace budou vkládat naši zaměstnanci operačního střediska krizového štábu, kteří slouží ve dvanáctihodinových směnách. Vedle bezpečnostního portálu hlavního města se tak jedná o další kanál, kterým budeme informovat veřejnost,“ řekl ředitel magistrátního odboru bezpečnosti Josef Macháček.
Praha bude obyvatele prostřednictvím aplikace informovat například v případě povodní nebo výskytu zplodin v ovzduší. Město projekt podpoří 10.000 korunami měsíčně.
Aplikace Záchranka dokáže jedním podržením tlačítka automaticky zavolat tísňovou linku záchranářů 155 a zároveň odeslat přesnou polohu volajícího. Kromě toho umí najít nejbližší pohotovost nebo poradit, jak provést první pomoc. Je dostupná zdarma pro všechny nejrozšířenější operační systémy mobilních telefonů.
Kromě zasílání varovných zpráv je podle náměstka ředitele pražské záchranné služby Zdeňka Křivánka důležitým přínosem aplikace právě přesná lokalizace volajícího. „Použití aplikace výrazně zrychluje a zefektivňuje proces přijetí tísňové výzvy, což je v té první kritické fázi události velmi důležité a usnadňuje práci našich operátorů,“ řekl.
Letos v srpnu pomohla mobilní aplikace Záchranka v Praze zachránit zraněnou ženu. Lidé, kteří ji mají v telefonu, si mohou zobrazit nebo záchranářům odeslat svou polohu jako souřadnice GPS.
Zdroj: čtk

Radotín dokončil další velkou investiční akci – Šárovo kolo

Před 2 hodinami
Vodní nádrž o rozloze takřka 29 000 m2, která je v majetku hlavního města Prahy...
Před 2 hodinami
Dnes od 16 hodin proběhne na rohu ulic na Příkopě a Havířská slavnostní zakončení celostátní...
Před 3 hodinami
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
Před 3 hodinami
Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) se podle opozičních ODS a ANO při jednání s premiérem...
Před 3 hodinami
Začátkem října přiletí jako první do Evropy, a to do Centrálního parku, obří herní sova...
Dnes, 06:54
Parkovací zóny v Praze 4 se ještě letos rozšíří do Braníku, Podolí, Krče a Michle....
Včera, 18:35
Marie Čermínová (1902 v Praze – 1980 v Paříži), kterou zná celý svět pod pseudonymem...
Včera, 17:01
Premiér Andrej Babiš (ANO) sdělil pražskému primátorovi Zdeňku Hřibovi (Piráti), že Praha kvůli plánované úřednické...
Včera, 16:44
Veris/Paris. Pod tímto názvem se v aukčním domě Arthouse Hejtmánek v Bubenči otevírá v pátek...
Včera, 15:01
Z důvodu rekonstrukce tramvajové trati je od pondělí 23. září (přibližně od 4.30 hodin) do...
Včera, 10:44
V sobotu 21. září se ulice po celé Praze promění v divadelní jeviště, pódia pro...
Reklama