16℃
Dnes je 19. červen , svátek má Leoš

Praha jednala o mostech a lávkách: Libeňák necháme zavřený ještě měsíc, rozpadlé mosty opravíme časem


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/www/nasregion.cz/www/nasregion.cz/wp-content/themes/region/patterns/main/pages/post/thumbnail-gallery.php on line 9

Společné jednání městské části Prahy 7 a Prahy-Troja přineslo ovoce. První změny se projeví už za měsíc, kdy by se mělo dát jezdit přes Libeňský most opět hromadnou dopravu. Přívoz v Troji bude nahrazený silnějším přívozem, toho se ale cestující dočkají v květnu. Všechny další opravy mostů ve velmi špatném stavu jsou pak záležitostí na pár let.

Reklama

Libeňský most dočasně nahradil přívoz. Jezdí ode dneška

V Troji bude jezdit lepší přívoz

„Do konce týdne by hlavní město Praha mělo objednat velkokapacitní přívoz do stopy historického přívozu mezi Trojou a Císařským ostrovem těsně nad zřícenou trojskou lávkou. Tento kapacitní přívoz by měl pojmout asi 200 pasažérů a mohl by jezdit při výrazně vyšším průtoku v korytě řeky. V současné době je to 170 metrů krychlových. Nemáme informace, při jak velkém průtoku by toto plavidlo mohlo jezdit,“ řekl starosta městské části Praha-Troja Tomáš Bryknar.

Dodal však, že velkokapacitní přívoz bude v provozu ještě v květnu tohoto roku.

Lávky v Troji budou dvě

Dále pak bude vypsána architektonická soutěž, která by měla být někde v prostoru mezi Císařským ostrovem a zoologickou zahradou. „Do té doby by měla být zřízená provizorní lávka ve stávajícím místě trojské lávky. Provizorní lávka by měla být v provozu přibližně v květnu nebo červnu příštího roku,“ dodal Bryknar. Pak by měla být vypsána ještě architektonická soutěž na lávku, která bude stát na místě té provizorní zřícené trojské lávky.

Kvůli pádu lávky v Troji kontroluje Praha 6 lávky a mosty

Budou po Libeňáku jezdit tramvaje?

„Proces podepření Libeňského mostu bude trvat 28 dní. Cílem je obnovení provozu na mostě. To znamená autobusy a pokud se podaří, což není jisté, tak i tramvaje. Praha 7 požaduje, aby byl most buď opravován po částech – most tvoří čtyři oblouky vedle sebe, tedy je most možné opravovat po částech, anebo aby v průběhu opravy mostu byl vybudován provizorní most pro tramvajovou dopravu vedle stávajícího mostu,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Libeňský most na spadnutí. Vadné soumostí bude podepřeno

Dodal, že Pražané nyní zažívají situace, kdyby byl původní most zbořen a postaven nový. Tehdy by totiž most zkrátka nebyl vůbec.

FOTO: Libeňský most uzavřený, cestující jsou úplně zmateni

Libeňský most uzavřený, cestující jsou úplně zmateni - libeňský most uzavřen praha 7Libeňský most uzavřený, cestující jsou úplně zmateni - libeňský most uzavřen praha 7Libeňský most uzavřený, cestující jsou úplně zmateni - libeňský most uzavřen praha 7Libeňský most uzavřený, cestující jsou úplně zmateni - libeňský most uzavřen praha 7Libeňský most uzavřený, cestující jsou úplně zmateni - libeňský most uzavřen praha 7
Další fotky
Libeňský most uzavřený, cestující jsou úplně zmateni - libeňský most uzavřen praha 7 dolínek magistrátLibeňský most uzavřený, cestující jsou úplně zmateni - libeňský most uzavřen praha 7Libeňský most uzavřený, cestující jsou úplně zmateni - libeňský most uzavřen praha 7Libeňský most uzavřený, cestující jsou úplně zmateni - libeňský most uzavřen praha 7Libeňský most uzavřený, cestující jsou úplně zmateni - libeňský most uzavřen praha 7Libeňský most uzavřený, cestující jsou úplně zmateni - libeňský most uzavřen praha 7Libeňský most uzavřený, cestující jsou úplně zmateni - libeňský most uzavřen praha 7Libeňský most uzavřený, cestující jsou úplně zmateni - libeňský most uzavřen praha 7Libeňský most uzavřený, cestující jsou úplně zmateni - libeňský most uzavřen praha 7Libeňský most uzavřený, cestující jsou úplně zmateni - libeňský most uzavřen praha 7Libeňský most uzavřený, cestující jsou úplně zmateni - libeňský most uzavřen praha 7Libeňský most uzavřený, cestující jsou úplně zmateni - libeňský most uzavřen praha 7Libeňský most uzavřený, cestující jsou úplně zmateni - libeňský most uzavřen praha 7Libeňský most uzavřený, cestující jsou úplně zmateni - libeňský most uzavřen praha 7

„V návrhu nebylo ani počítáno s tím, že by byl most nahrazen. Tehdy by byl v roce 2014 zbourán a při tom by se přišlo na to, že jsou jeho pilíře v havarijním stavu. Právě proto, že se v roce 2015 změnil náhled na Libeňský most a zadala se detailní diagnostika, zjistilo se, že projekt na širší a těžší most je k ničemu. Praha 7 chce tedy most zrekonstruovat, protože je to nejlepší pro most i pro Pražany a dopravu v Praze,“ dodal Čižinský.

Hlávkův most nestačí. Jak bude vypadat nová lávka propojující Holešovice s Karlínem?

Hlávkův most je na tom špatně

Hlávkům most byl postavený v roce 1910-1911, pak by rekonstruován v 60 letech. Byla na něj vložena roznášecí deska pro provoz tramvaje, která je tam dodnes.

Autobus bude zajíždět na Libeňský most, kam to jen jde. Lidé se méně nachodí

„Hlávkův most je bohužel z hlediska stavu na stupni VI ze sedmi, není v příliš dobrém technickém stavu. Most má platné územní rozhodnutí a nyní se zpracovává dokumentace pro stavební povolení, měla by ale být hotová nejdříve v roce 2019. Předpokládaná oprava most je tudíž v roce 2020,“ uvedla radní Prahy 7 Lenka Burgerová.

Libeňský most dočasně nahradil přívoz. Jezdí ode dneška

Oprava se předpokládá až po opravení Libeňského mostu. Při jeho opravách by mělo jít zachovat MHD, protože most lze opravovat na dvě části. „Bude tam samozřejmě omezena automobilová doprava a rozhodně by po mostě nemohly jezdit tramvaje, ty by musely být nahrazeny. Jezdí totiž po oněch roznášecích deskách,“ dodala Burgerová.

Libeňský most: Jak náměstek Dolínek pocvičil Pražany v improvizaci

V pražských ulicích vládne po uzavření Libeňského mostu naprostý chaos. Všechno bude, uklidňují informátoři

 

Včera, 18:26
Pražská policie v úterý v noci společně se záchranáři a hasiči nacvičovala v obchodním centru...
Včera, 18:03
Pražští radní na svém jednání vyzvali dopravní podnik (DPP), aby zastavil exekuce dluhů vzniklých dětem...
Včera, 17:45
Fotbalová Dukla prožívá po sestupu z nejvyšší soutěže období velkých změn. Z A-týmu už odešlo...
Včera, 15:32
Obyvatelé pražských Vinohrad podepisují petici proti kácení stromů v zahradě školy v ulici Na Smetance....
Včera, 14:26
Proč právě vějíř? Jde o dobový symbol ženskosti, který byl s osobností hraběnky Žofie Chotkové...
Včera, 14:04
Areál bývalých jatek Interlovu nedaleko stanice metra Roztyly donedávna nepatřil mezi vyhledávaná místa Prahy 11.
Včera, 13:25
Praha 11 předloží magistrátu žádost na bezúročnou půjčku 130 milionů korun, peníze chce použít na...
Včera, 12:31
Pražský dopravní podnik (DPP) začal hloubit u tramvajové smyčky na Barrandově jámu, ze které bude...
Včera, 11:00
Pražský magistrát si nechá vypracovat analýzu návštěvnosti divadel v hlavním městě. Měla by popsat skladbu...
Včera, 10:29
Zažít Portugalsko, zemi mořeplavců, slunce a vína nejen portského, budete moci ve středu 19. června...
Reklama