Praha jednala o mostech a lávkách: Libeňák necháme zavřený ještě měsíc, rozpadlé mosty opravíme časem

Společné jednání městské části Prahy 7 a Prahy-Troja přineslo ovoce. První změny se projeví už za měsíc, kdy by se mělo dát jezdit přes Libeňský most opět hromadnou dopravu. Přívoz v Troji bude nahrazený silnějším přívozem, toho se ale cestující dočkají v květnu. Všechny další opravy mostů ve velmi špatném stavu jsou pak záležitostí na pár let.

Libeňský most dočasně nahradil přívoz. Jezdí ode dneška

V Troji bude jezdit lepší přívoz

„Do konce týdne by hlavní město Praha mělo objednat velkokapacitní přívoz do stopy historického přívozu mezi Trojou a Císařským ostrovem těsně nad zřícenou trojskou lávkou. Tento kapacitní přívoz by měl pojmout asi 200 pasažérů a mohl by jezdit při výrazně vyšším průtoku v korytě řeky. V současné době je to 170 metrů krychlových. Nemáme informace, při jak velkém průtoku by toto plavidlo mohlo jezdit,“ řekl starosta městské části Praha-Troja Tomáš Bryknar.

Dodal však, že velkokapacitní přívoz bude v provozu ještě v květnu tohoto roku.

Lávky v Troji budou dvě

Dále pak bude vypsána architektonická soutěž, která by měla být někde v prostoru mezi Císařským ostrovem a zoologickou zahradou. „Do té doby by měla být zřízená provizorní lávka ve stávajícím místě trojské lávky. Provizorní lávka by měla být v provozu přibližně v květnu nebo červnu příštího roku,“ dodal Bryknar. Pak by měla být vypsána ještě architektonická soutěž na lávku, která bude stát na místě té provizorní zřícené trojské lávky.

Kvůli pádu lávky v Troji kontroluje Praha 6 lávky a mosty

Budou po Libeňáku jezdit tramvaje?

„Proces podepření Libeňského mostu bude trvat 28 dní. Cílem je obnovení provozu na mostě. To znamená autobusy a pokud se podaří, což není jisté, tak i tramvaje. Praha 7 požaduje, aby byl most buď opravován po částech – most tvoří čtyři oblouky vedle sebe, tedy je most možné opravovat po částech, anebo aby v průběhu opravy mostu byl vybudován provizorní most pro tramvajovou dopravu vedle stávajícího mostu,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Libeňský most na spadnutí. Vadné soumostí bude podepřeno

Dodal, že Pražané nyní zažívají situace, kdyby byl původní most zbořen a postaven nový. Tehdy by totiž most zkrátka nebyl vůbec.

FOTO: Libeňský most uzavřený, cestující jsou úplně zmateni

Libeňský most uzavřený, cestující jsou úplně zmateni - libeňský most uzavřen praha 7Libeňský most uzavřený, cestující jsou úplně zmateni - libeňský most uzavřen praha 7Libeňský most uzavřený, cestující jsou úplně zmateni - libeňský most uzavřen praha 7Libeňský most uzavřený, cestující jsou úplně zmateni - libeňský most uzavřen praha 7Libeňský most uzavřený, cestující jsou úplně zmateni - libeňský most uzavřen praha 7
Další fotky
Libeňský most uzavřený, cestující jsou úplně zmateni - libeňský most uzavřen praha 7 dolínek magistrátLibeňský most uzavřený, cestující jsou úplně zmateni - libeňský most uzavřen praha 7Libeňský most uzavřený, cestující jsou úplně zmateni - libeňský most uzavřen praha 7Libeňský most uzavřený, cestující jsou úplně zmateni - libeňský most uzavřen praha 7Libeňský most uzavřený, cestující jsou úplně zmateni - libeňský most uzavřen praha 7Libeňský most uzavřený, cestující jsou úplně zmateni - libeňský most uzavřen praha 7Libeňský most uzavřený, cestující jsou úplně zmateni - libeňský most uzavřen praha 7Libeňský most uzavřený, cestující jsou úplně zmateni - libeňský most uzavřen praha 7Libeňský most uzavřený, cestující jsou úplně zmateni - libeňský most uzavřen praha 7Libeňský most uzavřený, cestující jsou úplně zmateni - libeňský most uzavřen praha 7Libeňský most uzavřený, cestující jsou úplně zmateni - libeňský most uzavřen praha 7Libeňský most uzavřený, cestující jsou úplně zmateni - libeňský most uzavřen praha 7Libeňský most uzavřený, cestující jsou úplně zmateni - libeňský most uzavřen praha 7Libeňský most uzavřený, cestující jsou úplně zmateni - libeňský most uzavřen praha 7

„V návrhu nebylo ani počítáno s tím, že by byl most nahrazen. Tehdy by byl v roce 2014 zbourán a při tom by se přišlo na to, že jsou jeho pilíře v havarijním stavu. Právě proto, že se v roce 2015 změnil náhled na Libeňský most a zadala se detailní diagnostika, zjistilo se, že projekt na širší a těžší most je k ničemu. Praha 7 chce tedy most zrekonstruovat, protože je to nejlepší pro most i pro Pražany a dopravu v Praze,“ dodal Čižinský.

Hlávkův most nestačí. Jak bude vypadat nová lávka propojující Holešovice s Karlínem?

Hlávkův most je na tom špatně

Hlávkům most byl postavený v roce 1910-1911, pak by rekonstruován v 60 letech. Byla na něj vložena roznášecí deska pro provoz tramvaje, která je tam dodnes.

Autobus bude zajíždět na Libeňský most, kam to jen jde. Lidé se méně nachodí

„Hlávkův most je bohužel z hlediska stavu na stupni VI ze sedmi, není v příliš dobrém technickém stavu. Most má platné územní rozhodnutí a nyní se zpracovává dokumentace pro stavební povolení, měla by ale být hotová nejdříve v roce 2019. Předpokládaná oprava most je tudíž v roce 2020,“ uvedla radní Prahy 7 Lenka Burgerová.

Libeňský most dočasně nahradil přívoz. Jezdí ode dneška

Oprava se předpokládá až po opravení Libeňského mostu. Při jeho opravách by mělo jít zachovat MHD, protože most lze opravovat na dvě části. „Bude tam samozřejmě omezena automobilová doprava a rozhodně by po mostě nemohly jezdit tramvaje, ty by musely být nahrazeny. Jezdí totiž po oněch roznášecích deskách,“ dodala Burgerová.

Libeňský most: Jak náměstek Dolínek pocvičil Pražany v improvizaci

V pražských ulicích vládne po uzavření Libeňského mostu naprostý chaos. Všechno bude, uklidňují informátoři

 

Dnes, 08:07
Tradičním cílům rodinných výletů – klasickým zoologickým zahradám – v poslední době roste zdatná konkurence....
Včera, 17:33
V rámci podpory kulturních institucí v době po koronavirové krizi se hlavní město rozhodlo umožnit...
Včera, 07:38
Národní muzeum otevřelo 2. července v pořadí už čtvrtou „pokoronavirovou“ výstavu, tentokrát s názvem Poklady...
7.7.2020
Malostranská beseda v červenci absentuje, přesněji se soustředí na program na Střeleckém ostrově. Muzika ale...
7.7.2020
Hlavní město schválilo dva dotační programy na rok 2021. V prvním z nich rozdělí dotace...
7.7.2020
Nový zookoutek v lesoparku v Kamýku přivítal první návštěvníky. Celý areál prošel zásadní proměnou, během...
7.7.2020
Do pěti let propojí Prahu 6, Troju a Prahu 8 lanová dráha. Zastupitelstvo hl. m....
7.7.2020
Zastupitelstvo hlavního města Prahy schválilo poskytnutí dotace z Fondu rozvoje dostupného bydlení na území hl....
7.7.2020
Sezonu zahájí až na přelomu července a srpna. Teď probíhá testování bazénové technologie a kolaudační...
6.7.2020
„Řada lidí možná toto místo objevila teprve letos na jaře, když se zazelenala velká travnatá...
Reklama