Praha nabídne byty mladým lidem postiženým autismem

Pražský magistrát nabídne městské byty mladým lidem postiženým některou z forem autismu. Pomoc se týká lidí, kteří dosud nevyhovovali kritériím a nedostalo se na ně.

V první fázi nabídne město bydlení šesti nemocným. Novinářům to řekli radní Milena Johnová (Praha Sobě) a Adam Zábranský (Piráti). Péči o nemocné magistrát zajistil v říjnu společně s organizací Nautis.

„Projekt pomáhá nejohroženějším rodinám v Praze, které bohužel doposud propadávaly stávajícím systémem služeb. Dotyčným rodinám proto hrozí totální kolaps,“ řekl Zábranský.

Šestici mladých lidí ubytuje magistrát ve dvou vhodných městských bytech. „Poskytneme jim intenzivní podporou v maximálním rozsahu a podle individuálních potřeb jednotlivců,“ řekl Zábranský. Nepříznivá sociální situace se podle něj v rodinách projevuje především únavou pečujících a přetížením domácnosti. První dvě rodiny pak jsou již několik let v sociální tísni.

Spolubydlící se do domácnosti budou stěhovat podle individuálních potřeb a možností. Druhá domácnost pak vznikne na jaře 2020.

Většina nynějších pražských pobytových služeb leží mimo hlavní město. „Navíc téměř žádná z nich není personálně připravena poskytovat náročnou a intenzivní péči a lidi s autismem a náročným chováním nepřijímá,“ řekla Johnová.

Součástí pilotního projektu bude také plánování podpory zaměřené na konkrétního člověka, průběžné monitorování zajištěné péče a zmíněné bydlení. Projekt bude postupně vyhodnocován.

ČTK

Včera, 17:54
Pobočka Městské knihovny v Hloubětíně na Poděbradská ulici je od pátku 17. ledna uzavřena.
Včera, 14:42
Jak jsme už psali, v letošním a příštím roce nastane velká změna pro radotínské kulturní...
Včera, 12:01
Národní galerie chystá pro rok 2020 celkem 13 nových výstav. Výstavní sezona začne v březnu...
Včera, 08:22
Dobře pochopitelné a zapamatovatelné logo bude sloužit jako komplexní styl, který sjednotí vizuální komunikaci městské...
20.1.2020
Prvním oznámeným headlinerem 14. ročníku je velšská rocková skupina Skindred. Ti se na scéně pohybují...
20.1.2020
Z dvaceti dvou návrhů, jak by měla vypadat veleslavínské nádraží, vybrala porota vítěze. Projekt Dalibora...
20.1.2020
Stěhování radnice Prahy 7 je plánováno na termín 10. až 21. února. Po dlouhých letech...
20.1.2020
Vedení Prahy chystá novelu vyhlášky o hazardu, která by zcela zakázala provoz hracích přístrojů v...
19.1.2020
Pražské městské části rozšiřují síť kontejnerů na kovy a kovové obaly z domácností prostřednictvím šedých...
Reklama