Praha nabídne byty mladým lidem postiženým autismem

Pražský magistrát nabídne městské byty mladým lidem postiženým některou z forem autismu. Pomoc se týká lidí, kteří dosud nevyhovovali kritériím a nedostalo se na ně.

V první fázi nabídne město bydlení šesti nemocným. Novinářům to řekli radní Milena Johnová (Praha Sobě) a Adam Zábranský (Piráti). Péči o nemocné magistrát zajistil v říjnu společně s organizací Nautis.

„Projekt pomáhá nejohroženějším rodinám v Praze, které bohužel doposud propadávaly stávajícím systémem služeb. Dotyčným rodinám proto hrozí totální kolaps,“ řekl Zábranský.

Šestici mladých lidí ubytuje magistrát ve dvou vhodných městských bytech. „Poskytneme jim intenzivní podporou v maximálním rozsahu a podle individuálních potřeb jednotlivců,“ řekl Zábranský. Nepříznivá sociální situace se podle něj v rodinách projevuje především únavou pečujících a přetížením domácnosti. První dvě rodiny pak jsou již několik let v sociální tísni.

Spolubydlící se do domácnosti budou stěhovat podle individuálních potřeb a možností. Druhá domácnost pak vznikne na jaře 2020.

Většina nynějších pražských pobytových služeb leží mimo hlavní město. „Navíc téměř žádná z nich není personálně připravena poskytovat náročnou a intenzivní péči a lidi s autismem a náročným chováním nepřijímá,“ řekla Johnová.

Součástí pilotního projektu bude také plánování podpory zaměřené na konkrétního člověka, průběžné monitorování zajištěné péče a zmíněné bydlení. Projekt bude postupně vyhodnocován.

ČTK

Včera, 15:01
Novorenesanční restaurace Bohemia, původně Petzoldův plzeňský restaurant z roku 1891, která léta chátrala, se rekonstruuje....
7.8.2020
Uvidíte nejmodernější a největší technickou knihovnu v České republice. Prohlídky se konají od poloviny července...
6.8.2020
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
Zdeněk Hořánek
6.8.2020
Společnost SNEO, kterou vlastní městská část a která má na starost správu městského majetku, má...
6.8.2020
Radní hlavní města Prahy a někteří pracovníci ROPIDu a DPP se snaží prezentovat, jak mají...
6.8.2020
No v Troji, pochopitelně! Nikoli však v zoologické, nejde o opičky ani jiné zástupce říše...
5.8.2020
Po jedenácté letos odstartovaly na Kulaťáku oblíbené trhy. Letošní sezónu, tak jako život nás všech,...
5.8.2020
Lodní dopravě na území Prahy 5 slouží plavební komora mezi Janáčkovým nábřežím a Dětským ostrovem....
4.8.2020
Park Santoška se nabízí k oddechu, příjemným procházkám i krásným výhledům na Prahu. Díky rekonstrukci...
4.8.2020
Hrnčířské trhy v Berouně se kvůli koronaviru neuskuteční ani na podzim. Pořadatelé se snažili s...
Reklama