Praha nabídne byty mladým lidem postiženým autismem

Pražský magistrát nabídne městské byty mladým lidem postiženým některou z forem autismu. Pomoc se týká lidí, kteří dosud nevyhovovali kritériím a nedostalo se na ně.

V první fázi nabídne město bydlení šesti nemocným. Novinářům to řekli radní Milena Johnová (Praha Sobě) a Adam Zábranský (Piráti). Péči o nemocné magistrát zajistil v říjnu společně s organizací Nautis.

„Projekt pomáhá nejohroženějším rodinám v Praze, které bohužel doposud propadávaly stávajícím systémem služeb. Dotyčným rodinám proto hrozí totální kolaps,“ řekl Zábranský.

Šestici mladých lidí ubytuje magistrát ve dvou vhodných městských bytech. „Poskytneme jim intenzivní podporou v maximálním rozsahu a podle individuálních potřeb jednotlivců,“ řekl Zábranský. Nepříznivá sociální situace se podle něj v rodinách projevuje především únavou pečujících a přetížením domácnosti. První dvě rodiny pak jsou již několik let v sociální tísni.

Spolubydlící se do domácnosti budou stěhovat podle individuálních potřeb a možností. Druhá domácnost pak vznikne na jaře 2020.

Většina nynějších pražských pobytových služeb leží mimo hlavní město. „Navíc téměř žádná z nich není personálně připravena poskytovat náročnou a intenzivní péči a lidi s autismem a náročným chováním nepřijímá,“ řekla Johnová.

Součástí pilotního projektu bude také plánování podpory zaměřené na konkrétního člověka, průběžné monitorování zajištěné péče a zmíněné bydlení. Projekt bude postupně vyhodnocován.

ČTK

Dnes, 14:02
V červnu budou mít příslušníci Integrovaného záchranného systému a pracovníci ve zdravotnictví vstup do pražské...
Včera, 16:30
Dva případy nákazy koronavirem potvrdili lékaři v alzheimer centru v pražských Malešicích. Nemoc covid-19 se...
29.5.2020
Komerční článek
Náš REGION představuje top produkty tohoto boxu, které lze zakoupit a testovat na www.brandnooz.cz. KINDER...
29.5.2020
Návštěvníci historických objektů či výstav na Pražském hradu nemusí od dneška do pondělí platit vstupné....
29.5.2020
Harmonogram stavby trojské lávky koronavirová krize nenarušila. Stavebníci už dokončili pilíře a pracují na mostních...
28.5.2020
Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) otevřela nové výjezdové středisko v Praze Michli. Středisko...
28.5.2020
Týden starý incident mezi pražským primátorem Zdeňkem Hřibem a předsedkyní zastupitelského klubu ODS Alexandrou Udženijou...
28.5.2020
Život v Česku se pomalu vrací do běžných kolejí. Otevřena je většina obchodů, lidé mohou...
Invalidovna
28.5.2020
Výpůjčku západního křídla Invalidovny v pražském Karlíně získalo do konce letošního roku Multikulturní centrum Studia...
28.5.2020
Vlaky se na opravený Negrelliho viadukt v Praze vrátí hned v první den jeho otevření,...
27.5.2020
Na trať mezi pražskými Hlubočepy a Sídlištěm Barrandovem se vrátí od pondělí 1. června tramvaje....
Reklama