Praha nechala vytipovat pozemky pro nová sportoviště

Pražský Institut plánování a rozvoje (IPR) na pokyn radních připravil seznam pozemků vhodných pro vybudování nových sportovišť či rekreačních zón. Jde o 65 parcel ve vlastnictví Prahy. Sportovní areály by mohly vzniknout například ve Vysočanech, v Běchovicích nebo v Kyjích. Magistrát seznam využije pro vytvoření nové koncepce rozvoje sportu.

Hlavní město má podle dokumentu 34 pozemků, kde by mohla vzniknout nová sportoviště, a 25 pozemků pro rekreaci a oddech. Na šesti místech by mohly vzniknout větší sportovní areály, konkrétně jde o Břevnov, Karlín, Vysočany, Kyje a Běchovice. Dokument má sloužit jako podklad pro plánovanou koncepci rozvoje sportu v metropoli mezi lety 2020 a 2025.
V Praze podle magistrátu zcela schází například otevřený atletický stadion nebo atletická hala. Nedostatečný je také počet plaveckých bazénů, zimních stadionů či multifunkčních sportovišť.
Nyní vedení města plánuje novou sportovní halu, ministerstvo školství pak chce vybudovat v metropoli atletickou halu a také areál pro vodní sporty s novým umělým kanálem v Troji. Pro oba záměry magistrát poskytne pozemky, stejně jako v případě gymnastické haly pojmenované po Věře Čáslavské, kterou bude ve Stromovce stavět Olymp Centrum sportu ministerstva vnitra. Nejblíže dokončení je areál ledových sportů na Jižním Městě, který staví soukromník a měl by se lidem otevřít v květnu 2020.
Pražští zastupitelé také nedávno schválili odkup pozemků na stolové hoře Vidoule v Praze 5, kde chce město ve spolupráci s Prahou 5 vybudovat relaxační a sportovní zónu. Kromě seznamu parcel pro sportoviště a odpočinek IPR pro radní připravuje také seznam pozemků v majetku města, které jsou vhodné pro bytovou výstavbu.
Zdroj: čtk

3 typy čočky. Víte čím se liší a jaká jsou její pozitiva?

Dnes, 16:06
Jedním z dlouhodobých cílů koalice je zvyšování dostupnosti bydlení. Rostoucí ceny nájemného nejvíce zatěžují nájemce...
Dnes, 13:15
Tento týden začaly přípravy ke stavbě nového P+R parkovacího domu Černý Most III. Ten vznikne...
Dnes, 09:05
Paměť města. Takový název nese fotografická série dokumentaristů Apoleny Rychlíkové a Vladimíra Turnera. Podle slov...
Dnes, 08:22
V severní části Přezletic u Prahy se nachází prehistorické sídliště člověka vzpřímeného Zlatý kopec. Archeologové...
Dnes, 07:49
Unikátní skalničková zahrada v Prokopském údolí je znovu otevřená veřejnosti. K vidění tu je přes...
Včera, 17:00
Plastové trdelníky na barokních fasádách, výlohy polepené fotkami potravin, historické okenice ověšené policemi s matrjoškami....
Včera, 14:42
Rada Prahy 2 schválila výpůjčku části nemovitosti parku Karlovo náměstí společnosti Rehwaldt Till pro průzkum...
Včera, 13:25
Městská knihovna v Praze otevírá sousedskou dílnu DOK16, kterou najdete v kobce č. 16 na...
Včera, 12:18
S možným rozšířením parkovacích zón navrženým některými městskými částmi dnes souhlasila Rada hlavního města Prahy....
Včera, 11:44
Soudních znalců ubývá, důvodem jsou podle Ilji Žukova z Psychiatrické společnosti České lékařské společnosti Jana...
Reklama