Praha rozdělí městským částem 34,4 milionu korun na sportoviště

Hlavní město rozdělí mezi 35 městských částí 34,4 milionu korun na stavby a úpravy sportovních hřišť. Peníze poputují na rekonstrukce hřišť základních škol, opravy šaten, vybudování bikeparku v Jahodnici nebo na projektovou dokumentaci pro stavbu sportovního areálu se zimním a plaveckým stadionem ve Vinoři. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Dotace radnicím ještě musí schválit Zastupitelstvo hlavního města Prahy.

K předložení žádostí na příspěvek na projekty vyzval městské části magistrát, protože mu zbývaly peníze určené pro tento účel. Maximální výše podpory pro každou městskou část byla stanovena na milion korun. U většiny projektů částka přidělená těmito dotacemi nepokrývá celkové náklady.

Jeden milion korun je určen například na rekonstrukci povrchu školního hřiště a vybudování sociálního zázemí Základní školy Jana Masaryka v Praze 2, což bude celkem stát 4,5 milionu korun, nebo na rekonstrukci sportovního areálu při ZŠ Tomáše G. Masaryka v Praze 7. Za tento projekt celkem radnice zaplatí 14,4 milionu korun.

V Praze 14 za dotaci 415 tisíc korun vybudují bikepark na Jahodnici a za 523 tisíc korun fitpark na Černém Mostě. V Běchovicích zrekonstruují povrch in-line dráhy, celkové náklady jsou 1,5 milionu korun, od magistrátu dostanou milion. Stejnou částku dostanou také Klánovice na víceúčelové sportoviště celkem za deset milionů korun. Další peníze poputují do Zbraslavi na vybudování skateparku, do Újezda na lanový park nebo na víceúčelové hřiště na míčové hry v Troji.

Zdroj: čtk

Včera, 13:55
Skleník Fata Morgana v botanické zahradě v Praze se otevře pro návštěvníky v úterý 26....
Včera, 08:00
V pondělí 25. května se brány Pražského hradu otevřou pro veřejnost. Zároveň se dočasně zruší...
23.5.2020
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
koronavirus
23.5.2020
V Praze přibylo za posledních 24 hodin deset nových případů nákazy koronavirem, o den dříve...
22.5.2020
V pondělí 25. května se návštěvám pacientů otevřou jen některé pražské nemocnice. I v nich...
22.5.2020
Provoz muzea v Praze na Letné je přizpůsoben současným podmínkám a NTM zve návštěvníky do...
22.5.2020
Pražský dopravní podnik (DPP) zahájil předběžné tržní konzultace s potenciálními dodavateli automatických řídicích systémů metra...
22.5.2020
Byla prodloužena, protože pořádně ani nezačala. Výstava v tzv. Bílém domě (U Meteoru 6, Praha...
22.5.2020
V přírodní rezervaci Šance v Praze 12 se připravuje nová naučná stezka o keltském osídlení...
21.5.2020
Starosta Prahy 1 Petr Hejma představil záměr zpřístupnění čapadla nedaleko Karlových lázní a popsal i...
21.5.2020
V době koronakrize vytvořilo Multikulturní centrum Praha ve spolupráci s žáky Gymnázia Přípotoční aktualizovanou mapu...
Reklama