Praha schválila přeměnu Revoluční ulice

V souvislosti s rekonstrukcí tramvajové trati se v budoucnu promění pražská Revoluční ulice, a to na základě studie, kterou zpracoval městský Institut plánování a rozvoje (IPR).

V ulici se přesune tramvajová zastávka, rozšíří chodníky a vznikne i nové náměstíčko. Studii a plán přeměny schválili pražští radní. Celkově má úprava ulice podle odhadu vyjít na 146,5 milionu s DPH. Zatím není jasné, kdy se s pracemi začne. Město také připravuje změnu územního plánu, která by umožnila u Štefánikova mostu postavit budovu pro veřejné účely.

„Dopravní podnik bude generálním manažerem revitalizace, protože její hlavní součástí je rekonstrukce tramvajové trati,“ uvedla náměstkyně primátorky pro územní rozvoj Petra Kolínská (Zelení/Trojkoalice). Dodala, že v ulici bude také doplněn mobiliář a zeleň, nově bude vysazeno 30 stromů. Tramvajová zastávka u Dlouhé ulice ve směru z centra se posune blíže k řece tak, aby obě zastávky byly naproti sobě.

V křižovatce s Klimentskou ulicí má podle studie na místě parkoviště vzniknout menší náměstí s lavičkou, stromem, pítkem a stojanem na kola. Navrhované řešení nepočítá s vytvořením zvláštních pruhů pro kola, protože podle autorů by to bylo možné jen na úkor neúnosného zúžení chodníků. Automobilová doprava zůstane na stávající úrovni.

Dopravní podnik má podle Kolínské za úkol do konce listopadu předložit návrh harmonogramu a rozpočtu prací. Studie podrobněji neřeší ani jedno z předpolí Štefánikova mostu, navrhuje nicméně prověřit možnost umístění podzemních garáží na jeho jižní straně.

Město na návrh Prahy 1 připravuje změnu územního plánu, která by umožnila zastavět parcelu navazující na park Lannova na konci Revoluční. Městská část loni představila návrh takzvaného Zlatého vejce, od kterého později ustoupila. Na místě by nicméně stávající vedení radnice stále rádo vidělo veřejný objekt, například galerii. Parcela je v majetku městské části, o změně územního plánu finálně rozhoduje zastupitelstvo.

Zdroj: čtk

Obdivoval ji Mácha, Erben i Vrchlický. Proč je zřícenina hradu Valdek nepřístupná?

Dnes, 13:25
Městská knihovna v Praze otevírá sousedskou dílnu DOK16, kterou najdete v kobce č. 16 na...
Dnes, 12:18
S možným rozšířením parkovacích zón navrženým některými městskými částmi dnes souhlasila Rada hlavního města Prahy....
Dnes, 11:44
Soudních znalců ubývá, důvodem jsou podle Ilji Žukova z Psychiatrické společnosti České lékařské společnosti Jana...
Dnes, 07:48
Koronavirus sice postavil téměř všechno na hlavu, ale ne všude se zastavily práce. A tak...
Včera, 15:18
Průřez tvorbou Jaroslava Gutha z posledních let bude v Písecké bráně k vidění do 7....
Včera, 14:02
Neveselou zprávu nám potvrdili pořadatelé. Akce se měla konat v půli června na Kulaťáku. Takže...
JIŘÍ POSPÍŠIL
Včera, 10:27
Místo, které by připomínalo a zároveň umožňovalo seznámit se zvěrstvy totalitních režimů v Praze doposud chybí....
Včera, 10:05
Pamatujete si slavnou scénu z trezorového filmu Karla Kachyni Ucho, kde svou životní roli zahrála...
Včera, 09:02
Hlavní město dokončilo výstavbu rybníka mezi Běchovicemi a Dubčí.
1.6.2020
Od dnešního dne budou moci lidé navštívit pacienty v pražských nemocnicích Na Homolce a Na...
Reklama