Aktualizováno: Praha v obležení fanoušků. Šlágr podzimu ovládla Plzeň

Sparta a Plzeň, dva novodobí fotbaloví titáni se utkali ve šlágru nejen tohoto kola naší nejvyšší fotbalové soutěže, ale i celého podzimu. Zatímco Plzeň dosud neztratila ani bod a vede ligu, pražská Sparta se po velkých letních posilách stále potýká se špatnou chemií mužstva a od začátku soutěže poztrácela už 12 bodů. Už první poločas ukazal, že Sparta to nebude mít ani přes veliké úsilí jednoduché. Daniel Kolář poslal v 39. minutě Plzeň do vedení, když hlavou do sítě usměrnil nadýchaný centr Lukáše Hejdy. Do konce utkání se Spartě ani přes srdnatý výkon hubený náskok Plzně stáhnout nepodařilo. Utkání skončilo výsledkem 0:1 a Plzeň si odváží z Letné plný počet bodů.

Dobrý výkon Sparty ovoce nepřinesl

Oba týmy disponují velmi kvalitními borci. Ti sparťanští mají navíc v řadě případů i dobré jméno v zahraničí. Výsledky pražského klubu jsou ale zatím hluboce pod očekáváním jak vedení klubu a nově angažovaného italského lodivoda Andrea Stramaccioniho – tak především fanoušků. Sparťanští fandové se navíc svou nespokojenost nebojí dát najevo a celé mužstvo se po nevydařených fotbalových představeních ocitá pod silným tlakem.

Neuznaný gól v 83. minutě

Plzeň před zápasem vedla ligu s poměrně velmi slušným náskokem 7 bodů před druhou Sigmou Olomouc. Sparta naproti tomu předvedla fanouškům zatím jen soubor promarněných příležitostí, když dokázala prohrát i s posledním Brnem. Ani dnešní zápas se však Spartě nevydařil, a to navzdory řadě šancí, které si dokázala vytvořit. Mezi ně patřila i tyč, která padla po dalekonosné dělovce Václava Kadlece v 83. minutě a gólová dorážka Bena Chaima do plzeňské sítě. Radost sparťanských hráčů však utnul praporek pomezního rozhodčího Kříže, který vyhodnotil postavení izraelského fotbalisty Chaima jako nedovolené. Sparta se až do konce utkání snažila vytěžit ze zápasu alespoň bod, nebylo j však přáno a současnému lídrovi ligy s podařilo potvrdit svou roi favorita a upevnit vedení v čele tabulky.

Okolo letné buďte obezřetní

Pokud se právě teď pohybujete okolo letenského stadionu, obrňte se trpělivostí. Pražské ulice – zvláště pak v okolí Letné – zažijívají právě teď obrovský nápor. Šlágr podzimu byl totiž pochopitelně vyprodaný a převážná většina z nich nebude mít právě teď dobrou náladu. Situaci na místě jistí a pohyb i chování fanoušků koordiinuje policie.

Včera, 17:20
Jablonec nad Nisou podpoří milionem korun tři obce v Jihomoravském kraji, které v červnu poničilo...
Včera, 17:00
Na řadě míst spojených s vodou, v zahradnictví či pivovaru se odehraje v hlavním městě...
Včera, 15:20
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 15:20
 Někdejší místostarosta Prahy 1 Michal Valenta (ODS), firma JCDecaux i její technický ředitel Tomáš Tenzer...
Včera, 15:00
Proti covidu-19 bylo zatím v terénu v Praze naočkováno asi 300 osob bez domova. Další...
Včera, 14:20
Činoherní klub na začátku sezony uvede tři premiéry, které nazkoušel během pandemie. Na jaro pak...
Včera, 10:48
Běžně nepřístupné prostory pražské Staroměstské radnice se v neděli 19. září otevřou veřejnosti. Akce zvaná...
Včera, 10:27
Nedožité 90. narozeniny Miloně Novotného, klasika české humanistické fotografie, připomíná výstava v pražské Leica Gallery....
15.9.2021
Mimořádná divadelní lahůdka čeká hned v úvodu sezóny diváky pražského Švandova divadla: 18. září bude mít...
15.9.2021
Pohledy architektů z celého světa směřují ještě výrazněji na Prahu. Hlavní město společně se svým...
15.9.2021
Pětadvacetiletý muž, kterého dopadli pražští kriminalisté, prodával na internetu auta, která ovšem nevlastnil. Tato vozidla...
Reklama