Praha vede v pojistných podvodech. Je rájem zločineckých skupin

Za rok 2020 odhalili detektivové pojišťovny v Praze podvody za 124 milionů korun. Ta se tak umisťuje na první příčce mezi kraji z celého Česka. Podvodníkům a zločineckým skupinám svědčí podle pojišťovny anonymita metropole.

Nejvíce se loni podvádělo v Praze s případy za více než 124 milionů korun. Druhou příčku obsadil Jihočeský kraj, kde odhalené pojistné podvody dosáhly částky téměř 83 milionů korun, pomyslnou třetí příčku obsadil kraj Plzeňský s podvody za bezmála 69 milionů korun.
„V Praze se, stejně jako v předchozích letech, i loni podvádělo nejvíce. Podvodníkům svědčí prostředí a zejména anonymita hlavního města a pohybuje se zde také nejvíce organizovaných skupin,“ říká tisková mluvčí Generali České pojišťovny Ivana Buriánková.
„Zločinecké skupiny, které páchají organizovanou trestnou činnost, mají na svědomí početně sice výrazně méně pojistných podvodů, ale v těchto případech se jedná o velké objemy peněz,“ dodává.

Ráj zlodějů, bezdomovců a feťáků. Park před hlavním nádražím v Praze připomíná Sherwood. Znáte jeho 100 let starou historii?

V loňském roce odhalili detektivové pojistné podvody za půl miliardy korun, což je přibližně stejná částka, které dosáhly odhalené pojistné podvody v roce 2019. Souhrnem za uplynulých pět let byly takto odhaleny pojistné podvody za 2,25 miliardy korun.

„V celé republice dosahují nejvyšších finančních objemů pojistné podvody v oblasti majetkového a odpovědnostního pojištění podnikatelů. Za loňský rok se v tomto segmentu jednalo o částku 326 milionů korun, tedy o více než polovinu všech odhalených pojistných podvodů,“ dodává mluvčí.

Podle dat pojišťovny následují podvody z oblasti autopojištění, kde detektivové odhalili podvody za téměř 126 milionů korun.

„Typické jsou podvody v havarijním pojištění, ale také pokusy o pojistný podvod v oblasti škod na zdraví, které se hradí z povinného ručení,“ říká Buriánková.

Češi zaháněli koronavirus alkoholem, zjistila to pojišťovna

Podle pojišťovny jsou k pokusům o pojistný podvod náchylnější lidé s finančními problémy, ať se již jedná například o nepříliš úspěšné podnikatele, hazardní hráče nebo o osoby závislé na nejrůznějších návykových látkách.

„V oblasti pokusů o pojistný podvod se ocitá i řada jinak bezúhonných občanů tím, že se pokouší záměrně navýšit škodu u skutečně vzniklé pojistné události. Lidé takové jednání nepovažují za špatné a neuvědomují si, že se tím dopouští trestného činu – pokusu o pojistný podvod,“ uvedla Buriánková.

Dnes, 04:00
Magistrát představil podobu nové lávky, která přes Bělehradskou ulici spojí ulice Wenzigovu a U Zvonařky....
Včera, 19:08
Pražští policisté se dnes zatím nesetkali se závažným prohřeškem proti novým protiepidemickým opatřením. Nikomu nedali...
Včera, 15:03
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 15:03
Práce na opravě a odbahnění rybníka Rozpakov vyšly město Říčany na 8,5 milionu korun. Rybník...
Včera, 14:36
Jak ovlivnil covid-19 dění na Praze 2 a její rozpočet? Jaké má teď starostka Dvojky...
Včera, 12:03
Přímý přenos sobotního koncertu Národ sobě - kultura tobě z Národního divadla (ND) se stal...
Včera, 10:03
Dnes po půlnoci začali policisté kontrolovat dodržování nových protiepidemických opatření omezujících volný pohyb lidí mezi...
Včera, 04:00
Nedaleko náměstí I. P. Pavlova jsme se ptali náhodných chodců na jejich zkušenosti s covidem...
Včera, 04:00
Investiční skupina Penta zahájila stavbu kancelářských budov u Masarykova nádraží podle návrhu zesnulé Zahy Hadid....
28.2.2021
Že si přes mobilní aplikace můžete cokoli nakoupit, zacvičit, zaplatit účty nebo si třeba naplánovat,...
28.2.2021
Chůzi jako nejlepší způsob dopravy na krátkou vzdálenost propaguje a hájí dlouhodobě organizace Pěšky městem...
Reklama