Praha zavede 6 zbytečných spojů metra bez navazujících přípojů

Zatímco „státní večerka“ se posunula z 21. na 23. hodinu, denní provoz MHD zůstává v Praze nezměněn s ukončením ve 22 hodin. Jakousi reakci na posunutou „večerku“ má být zavedení jednoho spoje metra v každém směru po 22. hodině.

Jenže se nedá mluvit o nějakém posílení, protože na tyto spoje nebude navazovat tramvajová ani autobusová doprava. Jedná se tak jen o líbivé PR bez znalosti dopravního systému.

Zásadní problém, že nově poslední metro nebude navazovat na přípoje denní povrchové dopravy, přiznává tučně ROPID i ve své tiskové zprávě. Není ovšem jasné, proč bude od 30. listopadu těchto šest spojů zavedeno, když denní provoz tramvají a autobusů se neprodlužuje.

Buď měla Praha prodloužit denní provoz metra, tramvají i autobusů (do 22:15, či do 23:00) anebo nechat stávající provoz do 22. hodiny. Ale zmíněných šest spojů metra navíc nic nepřinese. K čemu bude cestujícím spoj metra ve 22:15, když při výstupu z metra nepůjde pokračovat dál denními linkami. Dobré je totiž připomenout, že noční linky se úmyslně terminálům u stanic metra vyhýbají, protože jezdí běžně v době, kdy metro nejezdí. Příkladem může být cestující, který přijede posledním metrem třeba na Letňany (stanice v polích mimo zástavbu), odkud v té době už nepojede žádná denní linka a noční linky kolem terminálu projíždí bez zastavení.

Nové autobusy pro pražskou MHD vzbuzují první otázky

V minulosti, když byl třeba na Štědrý den zaveden provoz nočních linek od 18 hodin a metro jezdilo do půlnoci, byly noční linky speciálně trasově upraveny, aby zajížděly ke stanicím metra. To se tentokrát neděje.

Zároveň asi poprvé v 46. leté historii pražského metra se ruší základní pravidlo, že poslední metro navazuje na poslední spoje denních tramvají a autobusů.

Velmi by mě proto zajímalo, kdo vymyslel zmíněných šest spojů navíc, které nikomu nepomohou a pouze prodraží denní náklady na provozování MHD v době, kdy se mluví o nedostatku financí.

Buď na ROPIDu sedí lidé, kteří nerozumí pražské dopravě a nebo si vedení Prahy, pocházející z venkova, snaží nahnat PR body v médiích hloupými opatřeními s vidinou, že nikdo na tento nesmysl neukáže.

Kromě večerní změny budou linky metra posíleny od pondělí 30. listopadu přes den. Intervaly se ve špičkách zkrátí na všech linkách metra. Na lince A o 30 – 45 sekund (na 180 – 210 s), na lince B o 20 – 30 sekund (na 160 – 180 s) a na lince C o 10 – 20 sekund (na 130 – 155 s).

Vyplatí se kupovat roční „tramvajenku“ na rok 2021?

Tento článek pochází z webu MHD86.cz.
Dnes, 18:00
Na ministerstvu zdravotnictví dnes skončil náměstek pro zdravotní péči Aleksi Šedo, který nastoupil loni od...
Dnes, 13:13
Hlavní město připravilo web ockovani.praha.eu, kde návštěvníci naleznou informace k očkování. Web má rovněž vyvracet zavádějící...
Dnes, 10:20
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 10:20
Zbigniew Kalina získal cenu Thálie pro činoherce do 33 let i Cenu českého divadla za...
Včera, 16:30
Příroda jedné z největších a nejlidnatějších pražských městských částí, Prahy 5, je mimořádná a v...
Včera, 13:53
Během loňského prosince přibylo na území desáté městské části 46 nových dřevin. Ty radnice zasadila...
Včera, 13:01
Ze 131 diplomových prací na vysokých školách architektury a příbuzných oborů zvítězila práce studenta Vysoké...
Včera, 11:20
V průběhu roku 2022 vyroste ve vršovickém parku pojmenovaném po básnířce Jiřině Haukové a jejím...
Včera, 10:20
V městské části Praha 20 rezignovali v prosinci na svou funkci dva radní – Jana...
Včera, 09:30
  Přípravy na stavbu nové plavební komory Praha - Staré Město na smíchovské straně Vltavy...
Včera, 06:00
O pětatřicet milionů méně na běžné výdaje z rozpočtu, investice do školství a oprav bytového fondu,...
Reklama