Praha získá zbylé pozemky na Vidouli pro volnočasový areál

Hlavní město uzavře dohodu s firmou B+3 Real, na základě které získá zbylé pozemky na vrchu Vidoule v Praze 5 výměnou za parcely ve Stodůlkách, na Střížkově a ve Vysočanech. Rozhodli o tom radní. Podle radního Jana Chabra (TOP 09) město transakcí získá doplatek 105 milionů korun. V minulosti magistrát velkou část pozemků na kopci koupil, v budoucnu tam má vzniknout volnočasový areál.

Stolová hora Vidoule je dominantou přírodního parku Košíře-Motol, který je mezi Košíři a Butovicemi. Podle Chabra je transakce pro město z hlediska ceny a podmínek směny výhodná. Uvedl, že společnost od magistrátu získá parcely, které jsou již obklopeny jejími pozemky a pro město tak nejsou příliš využitelné. Naopak městu se podaří scelit území na stolové hoře, na kterých chce Praha 5 vytvořit areál, kde by mohl být například běžecký a bruslařský okruh, louky pro pouštění draků či přírodní sportoviště.
„Zároveň tím ukončujeme vleklý soudní spor,“ dodal radní. Ten se podle důvodové zprávy schváleného usnesení týká pozemků ve Vysočanech, ohledně kterých se město soudí s firmou Citronelle. Po té chce uhradit dluh více než pět milionů korun za neoprávněné využívání parcel. Na základě schválené dohody B+3 Real tento dluh převezme a uhradí.
Magistrát v minulosti v několika vlnách odkoupil ostatní pozemky na Vidouli. Naposledy letos v březnu zastupitelé odhlasovali odkup za 56,4 milionu korun, loni město koupilo část parcel za 23 milionů a rok předtím za asi 115,5 milionu korun.
Podle studie, kterou si nechala zpracovat Praha 5, mají v přírodní památce, kde v minulosti developerské firmy usilovaly o zástavbu, kromě venkovních sportovišť vzniknout nové cesty a mobiliář. V plánuje je výsadba zeleně a využití se mají dočkat staré protiletecké bunkry, které se na kopci nacházejí. Chabr dříve uvedl, že město ještě bude jednat s radnicí Prahy 5 o tom, které pozemky jí magistrát předá do správy a které si ponechá.
Zdroj: čtk

Když zabíjí bahnotok. Katastrofa v malebném italském Trentinu si vyžádala 268 obětí

Dnes, 17:03
Hutě, severní část Hloubětína, skrývají jedinečnou baňsko-technickou památku – Fejkovu pískovnu, známou také pod názvem...
Z oslavy nového lunárního roku v Sapě
Dnes, 13:07
V sobotu 18. ledna od 17 do 20 hodin se v libušském areálu obchodního centra...
Dnes, 08:01
V pátek 17. ledna převzalo Pečovatelské centrum Prahy 7 nový elektromobil. Vůz nahrazuje dosluhující, patnáct...
Včera, 13:01
Nová expozice, kterou Kooperativa pro návštěvníky ve své galerii v karlínské centrále připravila, dostala název...
Včera, 09:53
V Muzeu hl. m. Prahy probíhá výstava fotografa – reportéra Jovana Dezorta k jeho 85....
Včera, 09:01
Sloupová zvonička na betonovém soklu v Hrdlořezské ulici u čp. 35 v Praze 9 -...
24.1.2020
Dobřichovický sochař a restaurátor Petr Váňa má důvod k radosti. Pražské zastupitelstvo totiž schválilo revokaci...
24.1.2020
Účastníci hackathonu budou v úterý 10. března pomocí umělé inteligence vyvíjet řešení, která by mohla...
24.1.2020
Led je dokonalý sochařský materiál. Přijďte se o víkendu pokochat průsvitnou nádherou, než roztaje.
24.1.2020
Mezi Pražany se objevují stížnosti na autobusy, které vypravuje v Praze dopravní podnik na noční...
Reklama