16℃
Dnes je 25. červen , svátek má Ivan

Praha zpracuje plán pro okolí bývalých staroměstských hradeb

Hlavní město nechá zpracovat koncepci rozvoje okolí ulic Národní, 28. října, Jungmannova náměstí, Na Příkopě, náměstí Republiky a Revoluční, kudy v minulosti vedly staroměstské hradby. Zadání koncepce schválili pražští radní. Studie má navrhnout úpravy, které zlepší průchodnost oblasti pro pěší a cyklisty a změní ji v jednolitou městskou třídu. Mají zahrnovat mimo jiné i omezení automobilové dopravy.

Reklama

Cílem projektu je podle zadání rozšířit hlavní obchodní promenádu v centru, která dnes sahá od Jungmannova náměstí po náměstí Republiky, až k mostu Legií na jedné a Štefánikově mostu na druhé straně. Schválená studie má sloužit jako podklad pro zpracování dílčích návrhů jednotlivých lokalit kopírujících bývalé hradby.
Celé území podle dokumentu trpí například nedostatkem laviček či stojanů na kola, přestože tudy vede páteřní cyklotrasa. Omezena by měla být automobilová doprava pod Prašnou bránou, která se podle dokumentu významně podílí na vytížení Revoluční ulice, kudy projede na 25.000 aut denně. „Další omezení automobilové dopravy by se mohlo týkat ulice Na Příkopech, Národní třída v části Na Perštýně až Perlová,“ píše se v zadání.
Podobnou studii, jaká má vzniknout pro centrální městkou promenádu, minulá rada loni schválila pro oblast tzv. Letenského kříže, která zahrnuje ulice Veletržní a Dukelských hrdinů a části ulic Strojnická a U Výstaviště. Studie počítá s úpravami chodníků, přechodů, zastávek a s výsadbou téměř 200 stromů. Práce mají být hotové v roce 2022 v návaznosti na připravovanou rekonstrukci tramvajové trati a podle odhadu mají stát 762 milionů korun.
Zdroj: čtk

Šla za svým snem a zemřela mladá a krásná. Evita Perónová

Před 3 hodinami
Mezi mihotajícími se záclonami probleskují napětí, vůně růží a záře neonů. Skutečnost, na níž ulpívají...
Dnes, 18:00
Na lince metra C nepojede od této do následující soboty metro mezi stanicemi Pražského povstání...
Dnes, 12:14
Vyšetřovatelé z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) dnes ráno obsadili budovu Krajského úřadu Středočeského...
Dnes, 11:01
Při tropických teplotách posledních týdnů se nelze ubránit otázce, kde vzít dostatek vody na zalévání...
Dnes, 10:30
Kulturní mapa Prahy se od poloviny června rozrostla o novou divadelní scénu, letní amfiteátr pod...
Dnes, 09:33
Jednou z největších investičních akcí v Lysolajích je jednoznačně výstavba v lokalitě Dolina-Štěpnice. Kolik zeleně...
Dnes, 09:03
Pražského náměstka pro dopravu Adama Scheinherra interpelovala při jednání zastupitelstva hlavního města ve věci rušení...
Dnes, 08:32
Minulý týden začala obnovou trávníku v okolí dětského hřiště Vozovna ve Stromovce.
Včera, 16:45
Pražské zastupitelstvo vyhlásilo klimatický závazek, tedy cíl snížit emise CO2 v hlavním městě o minimálně...
Včera, 14:34
Včera se na pražské Letenské pláni uskutečnila demonstrace za nezávislost justice a proti premiérovi Andreji...
Reklama