10℃
Dnes je 23. září , svátek má Berta

Prahu 5 čeká v létě několik omezení v provozu tramvají

Prahu 5 čeká v letních týdnech několik omezení v provozu tramvají MHD. Nejčastěji budou dělníci pracovat v Plzeňské ulici. Dopravu na Smíchově ovlivní také oprava kolejového křížení na Rašínově nábřeží v Podskalí u Palackého mostu. Vyplývá to ze seznamu chystaných výluk a oprav dopravního podniku (DPP). Podnik teď opravuje trať například ve Vinohradské ulici, kde práce skončí do konce června.

Reklama

První omezení začne 15. června na křižovatce ulic Plzeňská a Makovského, kde bude DPP vyměňovat kolejové oblouky. Tramvaje tak do 28. června nepojedou v úseku od zastávky Vozovna Motol k obratišti Sídliště Řepy. V pracovní dny nepojedou od 8:00 do 15:00 a v soboty a neděle nepojedou po celý den. Při pracích bude částečně omezen i provoz aut.
Další opravy chystá podnik v Plzeňské ulici v okolí zastávek Anděl. Také tam bude měnit kolejové oblouky a vyřezávat kolejnice. Práce potrvají od 29. června do 7. července. Tramvaje nepojedou v úseku mezi křižovatkami Plzeňské se Štefánikovou a Plzeňské s Radlickou. Náhradní autobusová doprava nebude zavedena. Autobusové linky budou uzavřený úsek objíždět.
V Plzeňské budou dělníci pracovat ještě od 8. do 24. července mezi Radlickou a Mozartovou, kdy budou vyměňovat oblouky a zároveň opraví trať v obratišti Kotlářka. Tramvaje nepojedou od Andělu k provizornímu kolejovému přejezdu u zastávky Bertramka. Mezi Bertramkou a Sídlištěm Řepy pojedou tramvaje kyvadlově a v sobotu 20. července nepojedou ani v tomto úseku. Zavedena bude náhradní autobusová doprava.
Přeložka kabelovodu a kanalizace, nutná před rekonstrukcí tramvajové trati, omezí od 8. července do 8. září provoz v Nádražní ulici od Smíchovského nádraží k Lihovaru. Tramvaje nepojedou mezi smyčkami u smíchovského nádraží a v Hlupočepech. Mezi Hlubočepy a Barrandovem bude kyvadlový provoz tramvají. Zavedena bude náhradní autobusová doprava. Automobily budou jezdit po objízdných trasách.
Vliv na provoz na Smíchově bude mít v létě také oprava kolejového křížení u Palackého mostu na území Prahy 2 v Podskalí. Práce začnou 25. července a skončí 1. srpna. V tomto období nepojedou tramvaje od Anděla na Palackého náměstí. Most bude obousměrně uzavřen i pro automobily a řidiči budou muset využít objízdných tras.
Zdroj: čtk

Středočeši mohou stále žádat o dotace na výměnu starých kotlů

Dnes, 15:36
294. derby pražských "S" bylo jako již tradičně velmi vyhrocené. Kromě dvou červených karet a...
bytový dům Hadovka, foto Fefík
Dnes, 15:05
Ve velké části Prahy se zvýší daň z obytných nemovitostí, v případě těch komerčních se...
Dnes, 10:44
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
Dnes, 10:44
Dominantou dětského hřiště v Centrálním parku Prahy 13 bude obří herní sova o výšce 3,6...
Včera, 16:44
V hlavním městě se při oslavách 30. výročí 17. listopadu 1989 uskuteční například koncerty, výstava...
Včera, 12:11
Městská doprava na ruzyňské letiště se potýká v posledních letech s kapacitními problémy. Nejezdí tam...
Staroměstské náměstí
Včera, 09:01
V centru Prahy už nebudou moci vystupovat lidé v obřích kostýmech pand a dalších zvířat....
21.9.2019
Před budovou Národního technického muzea (NTM) na pražské Letné probíhá Recyklační víkend. Výměnou za své...
21.9.2019
Budoucí podobu historických budov v centru Prahy, které jsou spojené s palácem Savarin a tvoří...
21.9.2019
Bohemka na domácím stadionu zůstává neporažena. Po posledním dramatickém utkání se Zlínem, ale nebyl trenér...
21.9.2019
Sochař Jan Hána se narodil 28. října 1927 v Dobronicích u Bechyně, kde začal pracovat...
Reklama