15℃
Dnes je 18. červen , svátek má Milan

Prahu 5 čeká v létě několik omezení v provozu tramvají

Prahu 5 čeká v letních týdnech několik omezení v provozu tramvají MHD. Nejčastěji budou dělníci pracovat v Plzeňské ulici. Dopravu na Smíchově ovlivní také oprava kolejového křížení na Rašínově nábřeží v Podskalí u Palackého mostu. Vyplývá to ze seznamu chystaných výluk a oprav dopravního podniku (DPP). Podnik teď opravuje trať například ve Vinohradské ulici, kde práce skončí do konce června.

Reklama

První omezení začne 15. června na křižovatce ulic Plzeňská a Makovského, kde bude DPP vyměňovat kolejové oblouky. Tramvaje tak do 28. června nepojedou v úseku od zastávky Vozovna Motol k obratišti Sídliště Řepy. V pracovní dny nepojedou od 8:00 do 15:00 a v soboty a neděle nepojedou po celý den. Při pracích bude částečně omezen i provoz aut.
Další opravy chystá podnik v Plzeňské ulici v okolí zastávek Anděl. Také tam bude měnit kolejové oblouky a vyřezávat kolejnice. Práce potrvají od 29. června do 7. července. Tramvaje nepojedou v úseku mezi křižovatkami Plzeňské se Štefánikovou a Plzeňské s Radlickou. Náhradní autobusová doprava nebude zavedena. Autobusové linky budou uzavřený úsek objíždět.
V Plzeňské budou dělníci pracovat ještě od 8. do 24. července mezi Radlickou a Mozartovou, kdy budou vyměňovat oblouky a zároveň opraví trať v obratišti Kotlářka. Tramvaje nepojedou od Andělu k provizornímu kolejovému přejezdu u zastávky Bertramka. Mezi Bertramkou a Sídlištěm Řepy pojedou tramvaje kyvadlově a v sobotu 20. července nepojedou ani v tomto úseku. Zavedena bude náhradní autobusová doprava.
Přeložka kabelovodu a kanalizace, nutná před rekonstrukcí tramvajové trati, omezí od 8. července do 8. září provoz v Nádražní ulici od Smíchovského nádraží k Lihovaru. Tramvaje nepojedou mezi smyčkami u smíchovského nádraží a v Hlupočepech. Mezi Hlubočepy a Barrandovem bude kyvadlový provoz tramvají. Zavedena bude náhradní autobusová doprava. Automobily budou jezdit po objízdných trasách.
Vliv na provoz na Smíchově bude mít v létě také oprava kolejového křížení u Palackého mostu na území Prahy 2 v Podskalí. Práce začnou 25. července a skončí 1. srpna. V tomto období nepojedou tramvaje od Anděla na Palackého náměstí. Most bude obousměrně uzavřen i pro automobily a řidiči budou muset využít objízdných tras.
Zdroj: čtk

Středočeši mohou stále žádat o dotace na výměnu starých kotlů

Včera, 18:27
Malešická spalovna za 700 milionů korun vyměnila první ze čtyř kotlů, ve kterých se spaluje...
Včera, 18:01
Vedení Prahy chce jednat s vlastníky nemovitostí a provozoven o vnější podobě obchodů či restaurací...
Včera, 15:46
Tento týden učiníme výjimku a fotografický doprovod této pozvánky nebudeme věnovat akcím, které se nabízejí,...
Včera, 15:29
Hlavní město v návaznosti na žádosti některých městských částí připravuje úpravy systému parkovacích zón. Primátorův...
Včera, 13:25
Všechny autobusové zastávky budou v Praze na znamení nejdřív v létě příštího roku. Vedení metropole...
Včera, 12:31
Půl hodiny po půlnoci 18. června bude zahájeno největší taktické cvičení, pořádané Krajským ředitelstvím policie...
Včera, 11:30
Na konci března bylo v Ječné ulici v Praze 2 pokáceno sedm akátů, které byly...
Včera, 10:30
Praha ve spolupráci se společností Lime připravuje pravidla pro sdílené elektrokoloběžky. Podle náměstka primátora Adama...
16.6.2019
Obsahuje bezmála tisícovku stran, váží asi pět kilo, pracovalo na ní sedmnáct odborníků po sedm...
16.6.2019
Hlavní město přispěje Správě železniční dopravní cesty (SŽDC) 12,5 milionu korun na rozšíření vršovického nádraží...
Reklama